V odvetě s Draky Vsetín uspěl, Šumperk porazil po nájezdech

Alena Ryšavá • 31.08.2021

Valaši v úterním střetnutí proti Šumperku několikrát vedli, hosté ale pokaždé dokázali srovnat tempo hry i skóre utkání. Ve druhé třetině za stavu 2:2 šel Vsetín do vedení 4:2 po dvou trefách v přesilových hrách. Draci se ale nevzdali, vrátili se do zápasu, v poslední třetině srovnali stav zápasu na 4:4, a tak musely o vítězi utkání rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí, vítězství nakonec Vsetínu vystřelil Roman Vlach.

Přípravné zápasy - Příprava út 31.8.18:00
Draci Pars Šumperk
5:4sn(2:2, 2:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Ondračka (Vlach, Zeman), 19. Rob (Říha), 26. Rob (Štach, Jonák), 29. Vlach (Indrák, Štach), rozh. náj. Vlach – 15. Kratochvíl (Pěnčík), 20. Žálčík (Vachutka, Kindl), 40. Drtil (Kohút), 47. Žálčík (Březák). rozhodující nájezd: Vlach. Rozhodčí: Škrobák, Kovařčík - Tomeček, Šimek. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 890. Střely na branku: 36:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:4, 5:4sn.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Ondračka, Říha, Smetana, Štach, Jenáček Š., Hryciow, Vosátko - Jonák, Indrák, Rob - Berger, Vlach, Zeman - Půček, Březina, Klímek - Hořanský, Gago, Majdan.
Draci Pars Šumperk: Holík – Hrachovský, Březák, Rutar Ludvík, Dudycha, Drtil, Pěnčík, Řezáč – Kindl, Vildumetz, Vachutka, Horký, Spratek, Macuch, Antoníček, Furch, Kučera Lukáš, Kohút, Scheuter, Žálčík, Kratochvíl

Na první branku zápasu se sice muselo čekat až do druhé poloviny první třetiny, ale poté se na Lapači rozthrl gólový pytel. Účet zápasu otevřel krásnou střelou pod víko Tom Ondračka. Na jeho akci ovšem po téměř dvou minutách zareagoval šumperský Petr Kratochvíl. V devatenácté minutě už to vypadalo, že Luboš Rob dal Drakům branku do šatny. Tři sekundy před koncem se však kuriózně prosadil Lukáš Žálčík a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

Valaši do druhé periody vstoupili s jasnou myšlenkou. Co nejdříve rozhodnout zápas a zlomit dračí odpor. Jejich plán začal na výbornou. První formace Vsetína pět minut po startu druhé části poslala svůj tým opět do vedení zásluhou spojení Lubomír Štach, Vít Jonák a zakončující Luboš Rob. Poté domácí zvýšili krásnou přesilovkovou souhrou na dvoubrankový rozdíl, kdy se střelou mezi Holíkovy betony prosadil Roman Vlach. Jenže Vsetín ani tentokrát neuhlídal konec třetiny a bombou z první snížil Tomáš Drtil.

I přestože byl Vsetín opticky lepším týmem, Draci dokázali proměňovat své příležitosti a ani při rozdílu dvou branek utkání nezabalili. Právě třetí gól hosty značně nabudil a do poslední části nastoupili s velkou vervou. Snažení Draků nakonec zužitkoval Lukáš Žálčík, který doslova perfektně prokličkoval útočné pásmo a poté si poradil i se vsetínským gólmanem. Prodloužení se nehrálo a utkání se tak může považovat za remízu. Místo nastaveného času hráči rovnou jeli nájezdy, ve kterých se radovali domácí.