Starší dorost proti Porubě stoprocentní

Pavel Tajzler • 06.09.2014

Po nepříliš vydařeném utkání prvního kola RAKO extraligy staršího dorostu ve Zlíně si vsetínští mladící spravili chuť o den později, kdy na vlastním ledě porazili celek Poruby. I když domácí v zápase prohrávali o jednu branku, tak dokázali zásluhou Matěje Dubnického a Michala Weinttrita nepříznivý vývoj otočit ve svůj prospěch, čímž si zajistili první tři body v nové sezóně.

ELSD - 2.kolo so 6.9.11:00
HC RT TORAX Poruba 2011
2:1(0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 32. Dubnický (Kovář), 57. Weinttrit M. (Vítek) – 9. Irgl (Šípek). Rozhodčí: Mrkva – Bojda, Rašinský. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 18:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.
VHK ROBE Vsetín: Bechný – Barvík, Lišaník Richter, Rýpar, Bártek, Weinttrit J., Augustin, Vodák, Vítek – Abazaj, Jochymek, Dubnický, Lainka, Kostka, Kostka, Janošek, Humplík, Kovář, Gharibhyar, Weinttrit M.
HC RT TORAX Poruba 2011: Škoda – Olšr, Skokan, Šustala, Široký, Boháč, Šípek, Prokeš, Prepsl – Holub, Csabala, Vospálek, Malát, Stach, Dohnal, Nardelli, Bialoň, Irgl, Dang.

Dorostenci zahájili soutěžní ročník proti ostravské Porubě na domácím stadionu. Vstup do utkání se jim však vůbec nepodařil, jelikož nejprve se dostal do samostatného úniku Nardelli, ale na Bechného nevyzrál. V zápětí však otevřel skóre Lukáš Irgl, který dostal kotouč mezi kruhy a neomylně vymetl pravou šibenici. Odpovědět mohl Michal Weinttrit, ale přihrávku od Humplíka před prázdnou branku nezasáhl. V závěru třetiny měl ještě šanci ke skórování Holub, jehož slalom zastavil až Daniel Bechný.

I do druhé periody vstoupili lépe hosté a během prvních dvou minut dvakrát zásluhou Bialoně a Šustaly rozezvučely brankovou konstrukci za vsetínským maskovaným mužem. Poté se však již probudili domácí a začali úřadovat oni.

David Kovář se nejprve sám dostal do nadějné pozice, kde mu zabránili ve vyrovnání porubští obránci a následně tentýž hráč předložil Janoškovi jako na zlatém podnose přihrávku před prázdnou branku, ale Janoškovi z jasné pozice zabránil v rozvlnění sítě fantastickým zákrokem Škoda. Tolik otřelé pravidlo nedáš dostaneš se znouv potvrdilo ve 32. minutě. Porubský Dang pelášil sám na Bechného, leč nebyl úspěšný. To na druhé straně se z bleskurychlého brejku prosadil Matěj Dubnický a bylo vyrovnáno.

Poslední třetina nabídla vyrovnaný boj o body, ale více šancí si vypracovali domácí. Když hráli v 50. minutě hosté přesilovku uzmul David Kovář kotouč a z nadějné pozice pálil těsně nad. Chvíli na to se dostal ve krátkém sledu hned třikrát za sebou do souboje tváří v tvář s brankářem Škodou kapitán Petr Lainka, ale ani v jednom z duelů úspěšný nebyl. Valaši se však přeci jen dočkali vyrovnání, když střelu Vítka od modré skvěle tečoval Michal Weinttrit a zařídil tak domácím první tři body v nové sezóně.

Zdeněk Čech (VHK Vsetín): „Je to naše první vítězné utkání včetně přípravy. Dnes jsme neudělali tolik chyb jako včera ve Zlíně. Bylo to bojovné utkání se spoustou nepřesností na obou stranách. Pozitivní je, že kluci začali chápat co po nich chceme, že je to správné. Je strašně cenné, že jsme dokázali otočit utkání, ve kterém jsme prohrávali, na svou stranu. Máme tři body a doufám, že to klukům pomůže.“

Petr Rambousek (HC RT-Torax Poruba): „Zápas jsme si prohráli sami. Měli jsme dvakrát více střel než soupeř. Hlavně v první třetině jsme měli spoustu šancí, kdybychom zvýšila na dva-tři nula soupeř by byl na lopatkách. Nebudeme mančaft, který bude střílet moc gólů, protože na to nemáme hráče, ale budeme se snažit na tom pracovat. První branku jsme dostali, protože jsem si neobsadili hráče. Druhá padla po skvěle tečované střele, přestože chceme po hráčích aby zaklekli proti střele, tak to neplní a kvůli tomu jsme dnes prohráli.“