Stačilo šest vteřin a Vsetín ztratil vítězství. Přesto Valaši dokázali vyhrát v prodloužení

Filip Lefenda, Václav Trávníček • 15.02.2009

O p a v a - Vpravdě infarktový zážitek připravili vsetínští hokejisté v nedělní podvečer fanouškům, kteří se za nimi vydali do Opavy. V utkání proti silnému Slezanu vedli po brankách Mikeše, Juríka a Václava Klabačky už 3:1, přesto dvougólový náskok prohospodařili. Domácím stačilo šest vteřin v třiapadesáté minutě k tomu, aby vedení hostů zcela vymazali. V závěru Vsetínští odolávali velkému tlaku, když v posledních minutách hráli v dvojnásobném oslabení. Do závěrečné sirény udrželi remízu a v prodloužení o druhém bodu pro Vsetín rozhodl po samostatné akci Knebl.

- NČ ne 15.2.17:00
Hokejový klub Opava
3:4p(0:0, 1:3, 2:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 29. Szturc (Polok, Čavrk), 53. Měkýš (Tichý), 53. Čavrk (Szturc) - 21. Mikeš (Hrňa), 28. Jurík (Vaněk, Marek), 35. Klabačka (Blažek), 62. Knebl. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4.
Hokejový klub Opava: Vošvrda - Vitásek, Tichý, Čavrk, Bednárek, Měkýš, Žídek - Grofek, Měch, Černý, Kovalovský, Chalupa, Kocián, Tůma, Polok, Szturc, Bartoč, Rehuš, Kolářík, Kříž, Suchý.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Bezouška, Šimek, Haschka, Pšeja, Rajnoha, Blažek, Černý - Knebl, Marek, Mikeš, Tesařík, Jurík, Vaněk, Klabačka, Gajdošík, Hrňa.
Do branky Slezanu se opět postavil Tomáš Vošvrda. Na druhé straně se mezi tyče postavil Lukáš Plšek, který v týdnu marodil. Právě oba gólmani sehráli v tomto duelu obrovskou roli. Opavě chyběl zraněný Ondrůšek a také Kukol, který je v současné době v Číně. Do utkání však nastoupili nové posily Szturc, Bartoč, Rehuš a Kolářík.

První dvacetiminutovka přinesla útočně laděný hokej. Šance byly k vidění na obou stranách. Přesto se diváci gólu nedočkali. Vynikl hlavně mladík Vošvrda v bráně Opavy. Poprvé se blýskl ve 4. minutě, kdy zlikvidoval Tesaříkovu dělovku od modré. V 8. minutě se ukázala opavská posila Rehuš, který se objevil zcela sám před hostujícím Plškem, ale brankář Vsetína vyšel ze souboje vítězně. O dvě minuty později mohl Slezan prohrávat. Po sérii tečí se dostal puk až ke Kneblovi, který však z vynikající pozice vůbec netrefil Vošvrdovu svatyni. V následujících minutách ztroskotaly všechny vsetínské akce na Vošvrdovi. Ať už se jednalo o Hrňu či Mikeše, gólman Opavy byl vždy na místě.

Druhé dějství už nabídlo i branky. Již krátce po úvodním buly se radovali hosté po střele Mikeše, který poslal Vsetín do vedení po využité přesilovce. A to nebylo všechno. Valachům přišlo jednobrankové vedení příliš malé, proto v 28. minutě zvýšili obrátky a po spolupráci Vaňka s Juríkem zvýšil druhý jmenovaný na 0:2. Naději do opavských řad však o minutu později vnesl domácí Szturc, který dorážel střelu Poloka. Vstřelená branka Slezan očividně povzbudila, probudili se také opavští diváci. Plšek měl plné ruce práce, aby znovu neinkasoval. Předváděl jeden dobrý zákrok za druhým. A proto si opavští fanoušci mohli doslova rvát vlasy, když se ve 35. minutě z ojedinělé akce opět radovali hosté. Trefil se zelenožlutý Klabačka. Tato branka nabudila logicky hosty, kteří posílení přesilovkou dlouho drželi Opavany v šachu a Vošvrda byl doslova obsypán střelami ze všech palebných pozic. Přesto to byla Opava, kdo si v samotném závěru třetiny vytvořil obrovskou šanci na snížení. Na konci 39. minuty napřáhl Pepa Tichý a jeho nekompromisní pumelice rozezvoněla levou tyč Plškovy branky. Před závěrečnou dvacetiminutovkou tak měli domácí o čem přemýšlet.

Vstupovat do třetí třetiny s dvougólovým mankem nebylo jistě jednoduché, Slezan přesto bojoval a vyplatilo se. Opava si vytvořila velký tlak. Postupně pálili Szturc, Kovalovský, Tichý, Měch a Chalupa. Ani jeden však dosud skvělého Plška nedokázal překonat. Ve 49. minutě byl vyloučen vsetínský Tesařík a Slezan hrál v početní převaze. V 50. minutě se po jedné z akcí fanoušci dokonce radovali z gólu, ovšem rozhodčí byl jiného názoru a skóre tak zůstalo nezměněno. Někteří diváci se marně dožadovali videa, kterým však druholigové celky nedisponují. O minutu později už přítomným vstávaly vlasy hrůzou, když ani Měchova dorážka neskončila za zády Lukáše Plška! V 53. minutě se už však mohli domácí fandové radovat oprávněně. Ondřej Měkýš se po závaru před Plškovou klecí zorientoval nejlépe a snížil na rozdíl jediné branky. Uběhlo pouze šest sekund a bylo srovnáno!!! Po vyhraném buly vsítil branku Pepa Čavrk. Jak? Jednoduché nahození propadlo Plškovi snad pod lapačkou a z hrdiny byl náhle štváč. Následující minuty byly ve znamení faulů. Hosté šli do tří a jejich trestná lavice by musela být snad nafukovací, pakliže by v nečisté hře pokračovali dále. Opavané však svou čtyřminutovou výhodu nedokázali přetavit ve vedoucí gól. Mnohokrát k tomu měli velmi blízko, ovšem vyniknout nechali opět Plška, který tak odčinil svou chybu při třetím gólu. V 57. minutě dokonce intuitivně vytlačil puk z jeho dráhy špičkou hokejky, jinak by se opavský zimák radoval počtvrté. Nestalo se však a na řadu přišlo prodloužení.

Hned v první minutě byl blízko k rozuzlení Grofek, ale jeho teč bránu minula. Na druhé straně se do samostatné akce dostal Knebl a mířil do černého. Teď nemám na mysli domácího útočníka Lukáše, nýbrž volný prostor za Vošvrdovými zády. Vsetín si tak z Opavy odvezl dva body za vítězství po prodloužení v zápase, který skončil 3:4p.