Snad nám vydrží forma i do vyřazovacích bojů, přeje si útočník Pavel Marek

Michal Veselý • 16.02.2009

O p a v a – Přišel, viděl, zvítězil. Po zranění ruky se do sestavy Vsetína vrátil dravý křídelník Pavel Marek a Valaši s ním oba zápasy dokázali vyhrát. První útočná formace šla s Markem na křídle výkonnostně nahoru, což se potvrdilo i v neděli na ledě opavského Slezanu. Útok Jurík - Vaněk - Marek hodně zaměstnával obranu Slezanu v čele s juniorským reprezentantem Vošvrdou. Ten byl na skvělou přesilovkovou souhrou krátký: Juraj Jurík dával po skvostné Markově přihrávce do prázdné branky. „To máme nacvičené, on ví, že tam má být. Když to jejich beci otevřou, tak není co řešit,“ pochvaluje si skvěle sehraný signál forvard Marek. I přes vedení 3:1 ve třetí části nakonec berou hráči VHK jen dva body za vítězství v prodloužení, o kterém rozhodl po hezké individuální akci kanonýr Marek Knebl.

„Dvě třetiny jsme hráli velice dobře odzadu, ve třetí části to Opavští hodně otevřeli, rozhodčí je potáhl. Můžeme být rádi, že jsme ještě neinkasovali v tom dlouhém dvojnásobném oslabení. Zaplať pánbůh za ty dva body. Sice jsme vedli 3:1, ale nakonec můžeme být rádi za to, jak to dopadlo. Kromě toho závěru jsme hráli dobře odzadu, eliminovali je ve středním pásmu,“ pouští se do hodnocení utkání útočník Pavel Marek. Navrátilec do sestavy byl nakonec spokojen i se dvěma body. Hned po vyrovnání byli hosté během krátké chviličky třikrát vyloučení za běžné souboje a více jak dvě minuty se bránili ve třech. „Rozhodčího nechápu, je to šašek. Co k tomu mám říct, buď to udělal schválně a nebo nevím,“ nemluví zrovna pochvalně o muži v pruhovaném křídelník Marek. Druhým dechem obhajuje své vyloučení, „Borec do mě najede, hodí záda, vyloučí nás za takový faul. I předtím nás vyloučil za zákrok tělo na tělo. Pět minut před koncem a vylučuje nás za takové zákroky."

Pavel Marek se vrátil do sestavy po zranění ruky a zatím poznal dvě vítězství a patřil k nejlepším hráčům VHK. „Je to divné (směje se). Natrénované ale nemám. Předtím jsem měl šance, nedával jsem, teď mi to tam padá,“ pochvaluje si svou produktivitu. Zkušený útočník měl prsty v druhé brance, kdy doslova daroval branku juniorovi Juríkovi. To máme nacvičené, on ví, že tam má být. Když to jejich beci otevřou, tak není co řešit,“ oceňuje nacvičenou věc z tréninku. Zelenožlutí dali dvě ze tří branek v přesilovkách, což se ukázalo jako jeden z rozhodujících faktorů k vítězství. Valaši předvedli na ledě Slezanu svou typickou hru, čekali na modré čáře a podnikali rychlé brejky. Tradiční oporou byl i uzdravený brankář Lukáš Plšek, jenž tentokrát inkasoval branku z poloviny hřiště. „Lukášovi nemůžeme ten gól vyčítat, on chytil asi deset dalších jasných gólů. Aspoň se mu teď můžeme smát. To se stane, puk mu skočil na hraně a nějak propadl do branky. Gólman je to skvělý. Marek Rožník chytal proti Technice taky skvěle. Máme dobré gólmany a na tom stavíme tým,“ chválí muže v masce Pavel Marek.

V nadstavbě se venku Valachům daří nad očekávání. Na ledě soupeře ještě neprohráli, a to hráli na ledě prvního Šumperka, nebezpečného Přerova či Techniky Brno. „My můžeme porazit každého, vše se to láme tím prvním gólem. Můžeme taky s každým prohrát, když nebudeme hrát zodpovědně. Hrajeme dobře a doufám, že tu formu přeneseme do play off. Chtěli bychom začít v předkole doma. Po tom nepovedeném začátku tabulkou stoupáme. Ještě je tam pár zápasů, tak doufám, že něco vyhrajeme a začneme doma,“ přeje si útočník Marek.

Ve středu čeká Lapač velká událost, hráči VHK se představí v historických dresech s logem Zbrojovky na dresu. „Těším se. Jsem zvědavý, co se bude dít. V historických dresech jsem nikdy nehrál. Vůbec nevím, s jakou jmenovkou budu hrát, třeba budu Nováková,“ dodává na závěr se smíchem dravý forvard.