Skvěle zakončená sezóna! Junioři rozstříleli Opavu

Helena Hegeďová • 28.02.2016

I když se jako první prosadili hosté, domácí si utkání vyhráli ještě v první třetině, kdy Slezen nepouštěli do útočného pásma. Ve druhé periodě hosté dokázali srovnat krok a chvílemi svého soupeře i přehrávali, domácí gólman ale vysoký náskok bez problémů držel. Stejně tak i ve vyrovnané třetí třetině. Vsetín tak v zápase s Opavou znovu potvrdil to, že při vzájemných zápasech těchto dvou celků ovládne utkání domácí tým. K vysokému vítězství nejvíce přispěl Ondřej Tydlačka (4+3).

LJ - 32.kolo ne 28.2.
Hokejový klub Opava
13:5(8:1, 3:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 4. Janošek (Tydlačka, Toman), 6. Tydlačka (Vítek), 7. Toman (Tydlačka), 11. Kuchařík (Španko, Rýpar), 12. Tydlačka (Janošek, Toman), 13. Kovář (Janošek, Konopka), 14. Tydlačka (Toman, Janošek), 18. Kovář (Kuchařík, Svozílek), 21. Španko (Kuchařík, Kovář), 26. Španko (Kuchařík, Svozílek), 35. Tydlačka (Janošek), 52. Svozílek, 59. Janošek (Kovář, Tydlačka) – 4. Slavík (Dreljuš), 34. Klement (Dreljuš), 39. Řečinský (Dreljuš, Blecha), 55. Slavík, 57. Blecha (Rousek, Hon). Rozhodčí: Vaněk – Valentík, Kučera. Vyloučení: 1:2.Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 10:1, 10:2, 11:2, 11:3, 12:3, 12:5, 13:5.

VHK ROBE Vsetín: Stojar – Konopka, Svozílek, Rýpar, Vítek – Španko, Janošek, Toman, Kovář, Kuchařík, Tydlačka.
Hokejový klub Opava: Drnda – Kažimír, Hon, Slavík, Býba – Řečinský, Hlaváček, Rousek, Blecha, Klement, Krupa, Dreljuš, Cygal, Blaževič.

Po vyrovnaném úvodu byli šťastnější hosté, a tak se jako první zavlnila síť za Stojarem, když si Daniel Slavík našel kotouč a poté ho z pravého kruhu zasadil přesně do levého horního rohu vsetínské svatyně. Domácí si takový vývoj zápasu nenechali líbit, a ihned se vydali do útoku. Tydlačkovu střelu ještě hostující gólman vytěsnil, vyrovnání z hole Miroslava Janoška, jehož střela mířila mezi betony, už ale nezabránil. Netrvalo dlouho a Vsetín odskočil do dvoubrankového vedení. V 6. minutě se podařilo dostat kotouč vedle levé tyčky do brány Ondřeji Tydlačkovi a o minutu a půl později se puku ujal Adam Toman a prosmýkl ho kolem pravé nohy brankáře Drndy. Vsetín se držel u hostující branky a nepouštěl Slezan z jeho obranného pásma ven, což nakonec vyústilo v další 4 branky Valachů během necelých 4 minut. V 11. minutě se bekhendovou střelou nad levý beton trefil Lukáš Kuchařík, další gól mohl přidat Janošek, ten ale nevystřelil přesně, kotouč gólmana přeletěl. Neskončil však v bráně, nýbrž v brankovišti. Tam ho našel Ondřej Tydlačka a pomohl mu do klece. Opava se snažila bránit a dostala se do útočného pásma. U Stojarovy brány však hra dlouho nepobyla. Konopka převzal za brankou kotouč, dovezl ho do středního pásma k Janoškovi a ten si všiml úplně volného Davida Kováře na útočné modré čáře. Hráč staršího dorostu na nic nečekal, vydal se atakovat bránu a nikým neohrožen úspěšně trefil pravý dolní roh. Za necelou minutu pak zkompletoval hattrick Ondřej Tydlačka, který se dostal k vyraženému kotouči. Hosté se zapotili při dvojnásobném vyloučení, které k jejich štěstí ubránili. I když je mohlo povedené oslabení nakopnout, ani následně se nepouštěli do větších akcí. Naopak domácí přidali v první třetině ještě jednu branku. Postarali se o ní Lukáš Kuchařík a David Kovář. Tito vsetínští útočníci jeli v přečíslení dva na jednoho, když prvně jmenovaný nahrál druhému, který touš jen lehce tečoval a nasměřoval mezi gólmanovy betony. Do konce periody v tu chvíli zbývaly dvě minuty a do sirény se hrálo v pomalém tempu.

Domácí pokračovali na své gólové vlně i v úvodu druhé třetiny. V čase 20:52 se střelou z mezikruží do pravého horního rohu prosadil Patrik Španko. Hosté se po 9. inkasované brance probudili, hra domácích se naopak zklidnila a Opava tak začala být lepším týmem. Vsetínské však držel svými povedenými zákroky Stojar. Vsetínský gólman se vytáhl například při nájezdu, který si při nedůslednosti domácí obrany vytvořil Rousek. Na muže v masce se snažil vyzrát technickým zamícháním s pukem. A byl to právě brankář domácích, kdo se se svým týmem mohl radovat z další vstřelené branky. Když se totiž nepovedlo skórovat Rouskovi, vzali si kotouč na starost Vsetínští a Patrik Španko přehodil levý beton hostujícího gólmana. Hra se vyrovnala a nově příchozí na stadion zřejmě jen stěží věřil skóre na světelné tabuli. Gól hostí už byl dlouho na spadnutí. Snažil se hlavně Krupa, který byl z opavských vidět nejvíce, jeho časté střely končily na domácí obraně. Nakonec se ale hosté přeci jen branky dočkali. Nebylo to však z hole hráče s číslem 9. Byl to Josef Klement, komu se podařilo obhodit gólmana od levé tyčky. Opava se však z povedeného gólu radovala jen 10 vteřin. Přesně tolik času potřeboval Ondřej Tydlačka k tomu, aby svému týmu vrátil devítibrankový náskok. Vsetínský forvard dostal nahrávku od Janoška, takto obdržený kotouč se mu však nedařilo zpracovat a málokdo čekal, že přeci jen stihne hráč domácích zakončit do prázdné brány, nu, stalo se. Vsetín začal být opět důrazný v obraně a Opavské o získané kotouče hned obíral. I tak ale třetinu gólově zakončili hosté. Jinak bezchybný Stojar neodkázal pohlídal sérii dorážek Radka Řečinského, který tak svou brankou nastavil skóre 11:3 po druhé třetině.

Třetí třetina začala jako vyrovnaný mač, a tak se také po celou její dobu vyvíjela. K vidění byla spousta šancí na obou stranách, ty vyloženě gólové blokovaly obrany obou celků. V padesáté minutě mohl proměnit trestné střílení Blecha, Stojar si prostor u ledu pokryl a nedovolil tak opavskému útočníkovi vstřelit branku. Domácí Svozílek si také mohl díky úniku vytvořit samostatný nájezd, hostujícímu hráči se ale nakonec povedlo jeho snažení ubránit a otočit hru opět na druhou stranu. Ivo Svozílek však spokojen nebyl, a dostal se do dalšího, ještě lépe vypadajícího, úniku. Tentokrát si s Drndou poradil a trefil se pod jeho vyrážečku. Vsetín si opět začal vytvářet tlak, ale, jako už po několikáté v tomto zápase, zaúřadoval druhý tým. Daniel Slavík prostřelil z vrcholu levého kruhu Stojarovy betony. Následně už se málem radovali domácí, Drnda ale vytáhl zákrok utkání, když se v brankovišti přetočil a vychytal Tomanovu střelu do odkryté klece. Hostům zákrok jejich brankáře zvýšil sebevědomí, znovu byli více vidět a Denis Blecha přidal i další gól. Z úniku prostrčil puk pod levou nohou domácího gólmana. V úplném závěru utkání ještě předvedli nádherný ťukes na pomezí brankoviště David Kovář s Miroslavem Janoškem a druhý jmenovaný uklidil touš do poloprázdné klece. Stejně jako toto duo se snažily prosadit i další vsetínské dvojice, ani jedna však úspěch neslavila. Mrzet je to však nemuselo, jelikož Valaši dokázali v posledním zápase sezóny porazit svého soka velmi vysoko – 13:5.