Skvělé! Mladší dorost v Porubě vydřel dva body

Václav Trávníček • 30.01.2015

Stejně jako všechny dosavadní vzájemné střety v sezoně, i páteční duel mladších dorostenců Vsetína a Poruby přinesl vyrovnanou bitvu. A tentokrát se z vítězství radovali Valaši. Ti sice v 10. minutě přišli o jednobrankové vedení, ale nakonec se stejně radovali z vítězství. O přísunu bonusového druhého bodu rozhodl v samostatných nájezdech Michal Koňařík. Svěřenci trenéra Jenáčka budou chtít na páteční vítězství navázat i v neděli, kdy doma v posledním utkání před reprezentační přestávkou hostí Opavu.

ELMD - 12NS pá 30.1.13:30
HC RT TORAX Poruba 2011
1:2sn(1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Pliska (Střondala) – 7. Klímek (Koňařík, Ševčík), 65. Koňařík. Rozhodčí: Janda R. – Hranoš, Tuizal. Vyloučení: 2:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 25:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Remiáš – Pitucha, Balcárek, Kroček, Glumbík, Dobeš, Pliska – Voznička Marek, Vojtášek, Žídek, Havránek, Střondala, Takáč, Klíma, Mrva, Plachý, Bochnak, Zicháček, Voznička Martin
VHK ROBE Vsetín: Sachr – Mikulenčák, Ondračka, Ševčík, Kollár, Kamas – Koňařík, Zetocha, Paroušek, Hrňa, Kristek, Klimek, Fajkus, Půček, Paťava, Vilém.

Nástup do první třetiny byl rychlý. Jak Poruba, tak i Vsetín vstoupili do utkání s odhodláním a touhou po vítězství. Hrálo se střídavě na obě strany, ale prolomit Remiáše a Sachra bylo velice obtížné. Porubského gólmana překonali hosté v sedmé minutě. Když Koňařík netrefil roh branky nad pravým ramenem gólmana, chopil se odraženého puku Daniel Klímek, jež stál na opačné straně, a jeho prudká střela skončila v brankovišti. Remiáš se bohužel nestačil přesunout.

Netrvalo dlouho a domácí stav po pár marných pokusech dorovnali. Při přesilovce pár domácích hráčů začalo clonit Sachrovi a vsetínští obránci se k nim přidali, neboť se pokoušeli Porubské vystrnadit pryč. Toho využil Martin Pliska, jehož střela pronikla klubkem hráčů a vyhnula se také nastavené Sachrově lapačce. Do konce utkání se puk do brankoviště již nepodíval.

Ani v další třetině kotouč nepronikl do klecí, ačkoliv šancí měli týmy dostatek. První příležitost skórovat se naskytla domácím. Jelikož hosté přišli o pár minut později na ledovou plochu, dostala hráčská lavice dvě minuty. Přesilovku ovšem domácí nevyužili. Střel bylo nespočet, ale hráči trefovali pouze betony, brankovou konstrukci a při nejhorším i klec minuli.

Třetí třetina také nepřinesla žádné ovoce, vlastně branky. Stejně jako ve druhé části, i tentokrát byl scénář téměř stejný. Remiáš i Sachr předváděli své nejlepší triky, které fungovaly, a kotouč se tak za jejich záda nedostal. Obě třetiny tedy spíše byly soubojem brankářů, než střelců. Muselo se tedy prodlužovat. V prodloužení se o vítězi nerozhodlo, neboť se oba týmy spíše o kotouč přetahovaly. Sice pár střel bylo vystřeleno, ale mířily mimo klece. K zjištění, kdo si odnese dva body, stačily pouze tři série. Klíma sice branku vstřelil, ačkoliv nikdo netušil jak, jenomže po něm se strefil Ondračka a druhou branku vstřelil za Remiášova záda Michal Koňařík.