Předposlední příprava: Valaši berou bod, s Osvětimí padli na penalty

Redakce • 06.09.2022

Úterní přípravné utkání Vsetína s Osvětimí přineslo vyrovnaný hokej a pouze jeden gól v základní hrací době na obou stranách. Hosty nejprve na Lapači rozjásal Tommi Laako, za domácí ve třetí části srovnal Luboš Rob. Ani přes slibné šance na obou stranách se však ani jednomu týmu nepodařilo překlopit zápas do tříbodového vítězství a tak duel rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých bonusový druhý bod Osvětimským vystřelil Pavel Padakin. Poslední prověrku před startem Chance ligy sehrají Valaši ve čtvrtek na domácím ledě proti Žilině.

Přípravné zápasy - Příprava út 6.9.18:00
Re-Plast Unia Oświęcim
1:2sn(0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 51. Rob (Berger, Říha) – 13. Laakso (Szczechura, Padakin). Rozhodčí: Kovařčík, Škrobák – Novák, Bártek. Rozhodující sam. nájezd Padakin. Diváci: 1351.

VHK ROBE Vsetín: Žukov – Němec, Hryciow, Jenáček, Říha, Smetana, Ondračka, Voženílek – Bláha, Přikryl, Rob – Jenyš, Klhůfek, Sihvonen – Berger, Lichanec, Hořanský – Klímek, Berzinš, Vítek.
Re-Plast Unia Oświęcim: Lundin – Pangelov, Jerofejevs, Březák, Dyukov, Bezuška, Jakobsons, Noworyta, Paszek – Szczechura, Dziubinski, Padakin – Laakso, Ahopelto, Deniskin – Soltys, Da Costa, Kowalowka – Pankrat, Wanat, Prusak.

První třetina začala ve velkém stylu a byli to hosté, kteří měli opticky mírně navrch. Slibné šance si dokázali vypracovat i domácí, ale chyběla jim přesnost v koncovce. V přesilové hře nebezpečně zahrozil Němec od modré, ale k otevření skóre jeho pokus nevedl. Říhův projektil vytěsnil hostující gólman Lundin mimo a před Vítkovou střelou stihl včas sklapnout betony.

Osvětim tak udeřila v přesilovce. Po krásné kombinaci Szczechury a Padakina vyslal Tommi Laakso pohotovou ránu, kterou poprvé překonal Žukova ve vsetínské bráně. Reagovat mohl Sihvonen, ale jeho nadějná rána z pravé strany skončila po odrazu od blokujícího hráče jen mimo kluziště.

Ve druhé části měli Valaši několik příležitostí ke srovnání skóre, ale Ondračka z úniku po levé straně jen nastřelil tyčku a Berzinš z podobné pozice trefil pouze lapačku polského brankáře. Stejný hráč pak mohl potrestat nedorozumění v obraně polského týmu, ovšem namísto puku skončil mezi třemi tyčemi on sám. Velkou příležitost navýšit vedení měl Szczechura, když uháněl sám na Žukova, ten však jeho úmysly přečetl a udržel akcie domácích nad vodou.

Valaši se hnali za srovnáním, ale stále nemohli najít recept na osvětimského Lundina. Klímek v přesilovce poslal puk pouze do jeho betonů, ztroskotala i příležitost Berzinše. Na druhé straně se musel ohánět Žukov, když nejprve zasahoval proti Březákovi a následně vyřešil únik Kowalowky.

Zkraje třetího dějství měl na hokejce vyrovnání Přikryl, jenže ke smůle domácích mířil nepřesně. Následně Luboš Rob poslal kotouč pouze do ochranné sítě nad brankou. O několik okamžiků později už se ale mohl radovat, když zakončil pohlednou kombinaci Vsetínských a zkušeně umístil puk za záda hostujícího gólmana.

V následujícím prodloužení třech proti třem měla blíže k druhému bodu domácí družina, ale koncovka tento den nebyla její nejlepší zbraní. Utkání tak dospělo až do samostatných nájezdů, které rozhodl v šesté sérii Pavel Padakin.

Ohlasy k utkání

Roman Stantien (VHK ROBE Vsetín): „Dnes jsme se přesvědčili, že když nehrajeme od začátku na sto procent, nemůžeme být v zápase úspěšní. Utkání nám odkrylo nedostatky, na kterých stále pracujeme, ale objevuje se nám tam pořád to samé. Musíme nadále pracovat na tom, na čem pracujeme. Víme o tom, ale zlepšení po posledním zápase nyní vidět nebylo. Samozřejmě vepředu musíme být důraznější a efektivnější. Spokojení jsme dnes jen s Maxem Žukovem.“

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov