Pardubice si vítězství nad Vsetínem zajistily jíž v první třetině

Aleš Koňařík • 23.09.2002

P a r d u b i c e – Tři rychlé branky během chvíle zmařily sny vsetínských hokejistů o bodovém zisku z ledu favorizovaných Pardubic. Vsetín se zásluhou prvního gólu Hudlera v nové sezóně dostal do vedení, za následné sebeuspokojení však tvrdě zaplatil. V závěrečné power-play pak upravil na konečných 4:1 pro domácí Petr Sýkora.

- 5.kolo út 24.9.17:30
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
4:1
12. Rolínek (Blažek, Lubina), 14. Průcha (Koukal), 16. Dívišek (Pištek, P. Sýkora), 60. P. Sýkora - 6. Hudler. Rozhodčí: Bolina - Unzeitig, Šimůnek. Vyloučení: 3:2, navíc Ptáček (Vsetín) 5 min. a do konce. Využití: 0:1. Třetiny: 3:1, 0:0, 1:0. Diváci: 5140.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, Novotný, Duben - Rolínek, Blažek, Lubina - P. Sýkora, Janecký, Divíšek - Pospíšil, Mikeska, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Luža, Bartek, Němec, Kuboš, Jaškin, Frolo, Ptáček, Polák - Demel, Stantien, Sochor - Streit, Hudler, Kucharczyk - Ambruz, Vak, Kotásek - Valko, Korotvička, Vampola.
Domácí začali jako obvykle velmi útočně a již v první minutě měli výhodu přesilové hry. Jenže se neprosadili a naopak při první početní výhodě soupeře inkasovali. Hudler, který doposud na góly pouze nahrával, projel téměř celým kluzištěm a pohodlně překonal brankáře Svobodu.

Od poloviny úvodní třetiny se tlak domácích stupňoval. V 11. minutě sice Biegl ještě chytil vyloženou branku Průchovi, ale o minutu později domácí srovnali. Během čtyř minut si poté vytvořili dvoubrankový náskok. Nejprve agilní Koukal vydoloval kotouč pod dvěma protihráči a Průcha neměl problémy. Poté Divíšek dal svůj první gól po návratu ze zámoří. V závěru první třetiny se ale domácí museli bránit náporu Vsetína.

Druhá část začala ve vlažnějším tempu. V 27. minutě srazil hostující Ptáček domácího Rolínka a k pětiminutovému trestu dostal i osobní trest do konce utkání. Pardubičtí však přesilovku zahráli velice špatně a Biegla prakticky ohrozili. Ten měl štěstí ve 33. minutě, když střela Petra Sýkory zazvonila o tyčku. Týž hráč nevyzrál na expardubického gólmana ani ve 36. minutě. Vsetínu se naskytla v závěru této třetiny šance zkorigovat skóre při dvou přesilovkách.

Ve třetí třetině se hrál velice úporný hokej. Oba celky se snažily korigovat průběžný stav. Pardubičtí čekali na pojišťovací čtvrtý gól, ale nepřesnou kombinací dávali šanci Vsetínu. Jeho důrazná hra dělala stále víc starostí domácím, které ale držel Svoboda. Necelé tři minuty koncem zápasu hosté odvolali brankáře a hráli power-play. Třiapadesát sekund před závěrečnou sirénou ale Jaškin ztratil kotouč a Petr Sýkora do prázdné branky zpečetil prohru Vsetína.

Miloš Říha (Pardubice): "Po třetím gólu jsme ustrnuli. Věděli jsme, že bude důležitý tlak na vsetínskou branku, ale to se nám povedlo jen v první třetině. Od druhé třetiny to ale bylo spíš spekulování, že můžeme udělat nějakou kombinaci kolem branky a soupeře jsme dostali zpět do hry. Po nevydařeném utkání s Litvínovem jsme potřebovali vyhrát, abychom získali na domácím ledě opět sebevědomí."

Zdislav Tabara (Vsetín): "Utkání jsme začali dobře, po gólu jsme se ukolébali a nechali hrát domácí. V našem obranném pásmu dobře bruslili a vytvářeli si šance. My jsme byli všude pozdě. Rozhodl větší důraz pardubických hráčů. Potom jsme již byli rovnocenní, ale to bylo pozdě."