Oslabená obrana na lídra nestačila

Aleš Koňařík • 01.11.2002

V s e t í n - Obrana bez beků hráčů základní sestavy (Jaškin, Luža, Bartek) na rozjeté Pradubice nestačil. Na dva rychlé góly hostů v prvních deseti minutách ještě dokázal Frolo odpovědět, ale v dalším průběhu už současný vedoucí tým tabulky dominoval. Hrozivě vypadající skóre upravil až v 50.minutě Kucharczyk, kterému stejně jako Frolovi nahrával Jiří Hudler. Vsetín tak na druhou domácí výhru čeká už od 22. září!

- 18.kolo pá 1.11.17:00
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
2:5
Branky: 14. Frolo (Hudler), 50. Kucharczyk (Hudler) - 7. Kolář (Průcha, Janecký), 9. Duben (Pištek), 34. Průcha (Blažek), 39. Blažek (Lubina, M. Sýkora), 40. Kudrna (A. Novotný). Rozhodčí: Turčan - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 11:11. Využití: 2:1. Diváci: 3810.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Frolo, Kučný, Horáček, Němec, J. Polák, B. Ptáček - Vampola (41. Sochor), Stantien, Demel - Kucharczyk, Hudler, Streit - Vozdecký, Vak, Ambruz
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: A. Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, A. Novotný, Duben, Pácal, Janecký - Rolínek, Blažek, Lubina - P. Sýkora, Divíšek, Pospíšil - Kudrna, Mikeska, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha
VSETÍN 1. listopadu (ČTK) - Do statistiky domácích utkání si vsetínští hokejisté připsali po prohře s Pardubicemi, vedoucím týmem soutěže, celkově již pátou porážku. O exportu bodů z letos zatím nezvykle štědrého vsetínského ledu bylo rozhodnuto již po dvou třetinách utkání, kdy Pardubice vedly 5:1.

Dle tradičního scénáře z posledních zápasů na vsetínském Lapači hosté brzy vedli již po devíti minutách hry o dvě branky. Vsetín se pokusil Pardubice překvapit útočnou hrou, jenže nechával okénka v obraně, což Východočeši nemilosrdně trestali. Špatnou rozehrávku vsetínských beků zachytil v šesté minutě na útočné modré Janecký, puk pak přes Průchu putoval k osamocenému Koukalovi, který s koncovkou neměl problém. Dvě minuty poté pak obránce Duben příklepem vymetl levý horní roh Bieglovy branky.

Bojovné vsetínské hráče postavila na nohy až dobře rozehraná přesilová hra při vyloučení Pišteka, sou vůbec první extraligovou branku v ní zaznamenal slovenský obránce Frolo. Pardubice se poté několikrát ojediněle dostaly pod nápor Valachů, s jejich šancemi si však poradil jistý reprezentační brankář Svoboda. Jeho bleskurychlá lapačka eliminovala i jedovatou Hudlerovu střelu.

Dynamický hokej přinášel řadu ostrých střetů, v závěru úvodní třetiny se na ledě strhla bitka mezi Frolem a Kudrnou. Druhou část hry již plně opanovali Pardubičtí, kteří snaživého ale nepřesně hrajícího soupeře nepustili do vážnější šance ani ve dvou po sobě jdoucích přesilovkách. Rutinérsky pak číhali na příhodnou chvíli k úderu. Ve 30. minutě ještě Biegl zázračně zlikvidoval téměř jistý gól Koukalovi, avšak na Průchovu dorážku v přesilovce již byl krátký. Hra Vsetína poté ztratila na tempu a nedůrazná obrana, v níž chyběli Luža, Kuboš a Jaškin, v závěru inkasovala dva téměř identické góly po dorážkách z brankoviště. Jak Kudrna, tak Lubina byli po rychlých, přímočarých akcích před brankářem Bieglem zcela osamoceni.

Nervózně dohrávané utkání Vsetínští zkorigovali na začátku posledního dějství v přesilové hře, když na trestné lavici seděl Pácal. Mezi kruhy se uvolnil útočník Kucharczyk a prostřelil Svobodu mezi betony. Domácí Ambruz poté hokejkou krvavě zranil Průchu. Pardubice se však střelecky neprosadily ani ve více než minutu trvající výhodě pět na tři, když za hrubost pykal vsetínský zadák Němec. Skóre už se do závěrečné sirény nezměnilo.

Ohlasy k utkání

Zdislav Tabara (Vsetín): "Začali jsme utkání ustrašeně, během chvíle jsme prohrávali o dvě branky. Pak už to byla z naší strany křeč. Ve druhé části se projevil rozdíl v kvalitě obou mužstev. Chybí nám obránci. Kuboš je dlouhodobě ze hry vinou tržné rány na ruce, Luža se při rozcvičce před zápasem zranil po srážce se spoluhráčem."

Miloš Říha (Pardubice): "Na utkání jsme se poctivě připravovali, očekávali jsme velký boj vzhledem k tomu, že Vsetín doma dlouho nevyhrál. Byli jsme efektivní v koncovce, na co jsme sáhli, to jsme proměnili."