Mladší dorost prodloužil svou vítěznou šňůru s Opavou

Kristýna Zigmundová • 06.12.2015

Mladšímu dorostu se v nadstavbě očividně daří. Po vyhraných utkáních s Warriorem a Havířovem si připsali i vítězství s Opavou, kterou přestřílel 3:0. Jako nejužitečnější hráči mohli být vyhlášeni Daniel Klímek, který dostal do Opavské branky dva góly, a Daniel Paťava, který se pod dvě branky podepsal asistencí. Další zápas čeká mladší dorost už ve čtvrtek 10. 12. s Olomoucí

ELMD - Nadstavba E ne 6.12.13:30
Hokejový klub Opava
3:0(1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Klímek (Matiaško, Andris), 25. Pírek (Paťava), 40. Klímek (Paťava, Ondračka). Rozhodčí: Libiger – Hanzlík, Kurtin Vyloučení: 5:8 + navíc Kroček a Hilšer (OPA) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 43:14. Průběh utkání: 0:0, 3:0.

VHK ROBE Vsetín: Horák – Mikulenčák, Ondračka – Andris, Paťava, Zetocha, Klímek, Cabák, Půček, Brodek, Paroušek, Rusler, Weintritt, Jenáček, Matiaško, Lobodowski, Pírek, Šánek, Štědrý.
Hokejový klub Opava: Hasala – Thiel, Mar, Kroček, Kocián, Tůček – Hilšer, Pogatschaig, Kadula, Fabianczyk, Věntus, Peterek, Matuška, Zouhar, Hymlarová.

Začátek třetiny se jevil ve vyrovnaném duchu. Oba týmy měli své šance, ale nedařilo se jim prostřelit gólmana. Zvrat nastal v 8. minutě, kdy Daniel Klímek vystřelil z mezikruží a zasáhl víko Hasalovi branky. Zhruba v tuto chvíli se hosté dostali pod tlak, který vyvrcholil až trestem pro Opavského Tůčka. Teď začal Vsetín ještě víc tlačit na brankáře Hasalu, ale ten byl po zbytek třetiny neprůstřelný.

Druhá třetina začala v režii domácích, kdy se v 25. minutě podařilo nastřelit Hasalu Danielu Paťavovi a následnou tečí, pod kterou s podepsal Lukáš Pírek, dostat kotouč až do branky. Vsetín měl poté mnoho šancí navýšit, ale nestálo při nich štěstí a tak to byly většinou tyčky. Ve 33. minutě se na ledě strhla menší potyčka, po které se vylučovalo na obou stranách, ale dál se hrálo v pěti. Do závěru třetiny si domácí zahráli dvojnásobnou přesilovou hru, kterou v poslední minutě využil Daniel Klímek, a do šaten se odcházelo za stavu 3:0.

Poslední třetina byla poněkud vyhrocená a hosté se snažili, co nejvíc mohli, snížit brankový náskok Vsetína. Bohužel hra byla často přerušována kvůli potyčkám některých hráčů. Opavě se podařilo v této třetině dvakrát trefit tyčku Horákovi branky, ale za brankovou čáru už kotouč nedostali, a tak zůstal Horák 100%. Po odpískání závěru utkání se na ledě opět strhla menší potyčka, ale rozhodčí ji včas uklidnili.

Další utkání čeká Mladší dorost ve čtvrtek v 15:00 na domácím ledě, kde vyzvou Olomouc, se kterou odehrávají vždy vyrovnané utkání a rozhoduje se buď v prodloužení, nebo až v nájezdech.