Junioři v patnáctibrankové přestřelce podlehli vedoucí Porubě

Miroslav Šipula • 19.12.2014

Junioři Vsetína v pátek v podvečer sehráli utkání proti vedoucímu týmu skupiny, Porubě. Ačkoliv v něm byli Ostravané favoritem, Valaši se za předvedený výkon rozhodně nemusí stydět. S lídrem sehráli vyrovnaný mač plný zvratů a o gólové momenty nebyla nouze. Po celou dobu vyrovnané klání nakonec zvládli lépe Porubští, kteří v poslední desetiminutovce odskočili domácím na rozdíl dvou branek. Vsetín již dokázal pouze snížit a když už se ani v závěrečné power play stav nezměnil, skončilo utkání porážkou Valachů 7:8.

LJ - 7NS pá 19.12.16:30
HC RT TORAX Poruba 2011
7:8(2:3, 3:3, 2:2)
Branky a nahrávky: 16. Stanislav (Zuzaník, Bouda), 20. Hryciow (Kuchařík), 23. Hořanský (Bumbál), 32. Hryciow. (Bouda), 33. Konopka (Tydlačka), 42. Stanislav, 58. Bumbál (Hořanský) – 5. Brčál, 13. Schwarz (Rataj, Štěpán), 20. Brnčál (Ryška, Mládek), 26. Gola, 34. Gola (Široký, Ryška), 35. Schwarz (Ryška), 54. Mládek (P., Brnčál), 57. Bartoň (Široký). Vyloučení: 4:7, navíc Hořanský (VSE) 10 min OT. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:6, 6:6, 6:8, 7:8.
VHK ROBE Vsetín: Stojar – Řezníček, Španko, Surý, Tydlačka, Hořanský, Hryciow, Bumbál, Svozílek, Vašíček, Konopka, Červínek (A), Mikula, Kuchařík, Zuzaník (C), Grygar, Bouda, Lainka, Štědrý, Stanislav, Vaněk.
HC RT TORAX Poruba 2011: Mizera – Gola P., Pobuta (A), Gola R., Štěpán, Schwarz (A), Široký, Brnčál, Fibrich, Rataj, Bartoň, Mládek, Smrčka, Ryška (C), Holaň, Havránek, Kropka.

Toto utkání nezačalo pro domácí tým nijak dobře. Již v páté minutě otevřel skóre Denis Brnčál a svou střelou tak přinesl Porubě gól k dobru. Následovala ještě tyčka hostů, což domácí jaksepatří popudilo- oplatit se pokusili střelou Tomáše Červínka. To se ovšem nelíbilo hostům a týmy se několikrát prostřídaly u šancí, z domácího týmu se asi nejvíce prosadil Tydlačka, kterému hned dvakrát zacinkala tyč, stejně tak to zvonilo po střele Hryciowa. Vsetínské tyčky zůstaly tyčkami, Porubští však vůbec nešetřili. Brankář Stojar lehl na zem a Jakub Schwarz tak kotouč zavěsil do sítě. Když se pak zelenožlutému týmu dostalo výhody přesilovky, na změnu skóre to příliš nevypadalo. Nicméně se pár sekund před propuštěním Mládka z trestné lavice přece jen rozsvítilo světlo nad porubskou bránou! Jakub Bouda totiž vystřelil, Josef Zuzaník pak ještě přistrčil kotouč Filipu Stanislavovi , který jej z boku usadil dovnitř porubské svatyně. Zanedlouho se domácím dostalo další přesilovky, tu však nevyužili. Po usazení Grygara na trestné lavici se sami museli potýkat s obléháním a tlakem, který vyvrcholil střelou Denise Brnčála, jež už Stojar nebyl sto pokrýt. Další inkasovaný gól vyprovokoval Lukáše Kuchaříka, který vybruslil k Mizerovi. Jeho ránu Mizera ještě zachytil, ovšem betony odrazil kotouč přímo na hůl Michala Hryciowa, jež jej umístil k břevnu branky.

Do druhé periody domácí jasně vstoupili s elánem a energií. A když se jim k tomu hned ve druhé minutě dostalo přesilovky, byl z toho gól. Adam Hořanský od modré otestoval Mizeru, jež už se s ránou nedokázal popasovat a pustil ji. Povzbuzení domácí se snažili vybruslit si další gól, Poruba však začala oplácet. Bez pomoci si se Stojarem poradil Patrik Gola a hosté tak opět skóre zvedli. Skrz prostřední část třetiny se dělo pramálo a ve dvacáté deváté minutě měli Vsetínští opět možnost zkusit si přesilovku. Tu sice proměnit nedokázali, ale hned po jejím vypršení se přece jenom opět od modré trefil Michal Hryciow a pověsil puk na šibenici. O necelé dvě minuty později následovala dokonce vyrovnávací střela Michala Konopky trefená navrch brány. To už hosty vytočilo k nepříčetnosti a v minutovém odstupu rozsvítili červenou blikačku nad Stojarem. Nejdříve mezi betony trefil Patrik Gola, poté si kličkou zajistil prázdné místo v bráně Jakub Schwarz. Když byl na trestnou za úder do oblasti hlavy a krku odeslán Adam Hořanský (který si vynesl 2+10 minut), chtěl mu Kropka cestou k trestné naložit, za což byl na dvě minuty vyloučen za hrubost. Za necelou půlminutu byl vyloučen ještě Patrik Gola a Vsetíňanům se opět dostalo početní převahy, kdy však příliš neohromili a navíc se pak sami museli vyrovnávat se Stanislavem na trestné.

Třetí třetinu započal Vsetín opět šťastně. Mizera proti střele Filipa Stanislava sice vyrážečku vytáhl, kotouč ji však podletěl a skončil usazený v kleci. Vyrovnaný stav nalil oběma týmům do žil nový život. A když byl v čtyřiapadesáté minutě vyloučen Zuzaník, hosté neváhali a Jonáš Mládek bez problémů trefil odkrytou branku. Od modré pak ještě trefil Radek Bartoň, a zelenožlutí měli na problém zaděláno. Valaši sice díky Pavlu Bumbálovi snížili na 7:8, tento stav se jim ale nepodařilo změnit, a to ani při závěrečné hře v šesti a poslední velké šanci na závěr.

Roman Čechmánek (VHK Vsetín): „Pro nás nepříliš šťastný zápas, hrálo se nahoru a dolů. Pro diváka možná dobré, ale pro nás na štřídačce moc ne - u obou týmů náročné na sledování a na to, abychom to vůbec přežili. Jinak zápas jsme prohráli proto, že po vyrovnání skóre jsme opět dostali dvě branky a museli jsme dohánět na soupeře."

Miroslav Bahník (HC RT Torax Poruba): „Utkání bylo, dá se říct, jednoduššího rázu. Padla spousta branek, zápas se převaloval, jednou vedla Poruba, jednou vedli domácí hráči. My jsme byli o ten gól šťastnější. Tady jsme se přesvědčili, že ani za stavu 8:6 pět minut před koncem není zápas rozhodnutý a hraje se do poslední minuty. Domácí hráči bojovali, ale už se jim vyrovnat nepodařilo. My jsme rádi za tři body, i když hokej byl z mého pohledu hodně vlažný."