Junioři porazili Přerov, prodlužují sérii výher a jsou druzí v tabulce

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 13.10.2019

Hosté se z první střely dostali do vedení, ale to bylo na dlouhou dobu všechno. Valaši ještě do konce prvního dějství vyrovnali a následovala druhá třetina. Ta jednoznačně patřila Valachům, kteří se v ní trefili celkem čtyřikrát. Přerov začal dotahovat až v posledních deseti minutách zápasu a při dvoubrankového ztrátě sáhli trenéři minutu před koncem po powerplay. V té domácí podržel gólman Málek, jehož závěrečnou střelu mířící do brány zastavil bránící hráč Zubrů v mezikruží.

Extraliga juniorů - 10.kolo ne 13.10.13:00
HC ZUBR Přerov
5:3(1:1, 4:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 8. Hilšer (Holáň), 21. Babeliak (Vavřík, Zeman), 25. Vašenka (Frimel, Mikulík), 30. Vašenka, 36. Mikulík (Hilšer, Holáň) – 3. Zmeškal (Dobša, Šimanský), 52. Mynář (Fencl, Rozsahegyi), 57. Dobša (Rozsahegyi, Dufek). Rozhodčí: Blaha – Poláček, Bařinka. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 142. Střely na branku: 25:40. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:3.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Liss, Holáň, Mikulík, Riedl, Zeman – Hilšer, Pospíšil, Vašenka, Vrána, Babeliak, Zemánek, Klímek, Novosad, Vavřík, Frimel.
HC ZUBR Přerov: Postava (36. Dufek) – Vohrabal, Moučka, Šabršula, Takáč, Gréč – Kolařík, Borot, Mynář, Zmeškal, Rozsahegyi, Šimanský, Fencl, Dobša, Kuba, Hradil, Dvořáček, Petr, Hanák.

Utkání začalo gólem ve 3. minutě ze strany Přerova, kdy využil šance odkryté brány Lukáš Zmeškal po přihrávce Dobši. Vsetín však o pár minut později vyrovnal střelou Adama Hilšera od modré. Přerov se poté dostal do několika šancí, vsetínský gólman však jejich střely úspěšně pochytal.

Přerovští vyvíjeli velký nátlak na Vsetín a drželi je pouze ve vlastním pásmu. Nakonec se jim to přece jen podařilo, ve středním pásmu však o puk opět přišli, obrana však byla u vsetínské brány připravená a kotouč si opět přebrala na svou stranu. Ke konci třetiny se ještě Vsetín pokusil prosadit, ale vsetínský útočník poslal kotouč pouze přes celé brankoviště až k mantinelu.

Dorostenec Boris Babeliak poslal do vedení svůj tým pár sekund po začátku druhé třetiny. V 25. minutě se prosadil i Jan Vašenka mezi Postavovi betony. Tentýž hráč se o dvě minuty později vydal s Klímkem proti dvěma obráncům, nahrávka od Vašenky však vsetínského kapitána přejela.

Jan Vašenka se přece jen ještě prosadil, když si šikovně vylákal Postavu z brány a poté vystřelil do odkrytého místa v bráně. Ve 36. minutě došlo opět na gól Valachů díky Matěji Mikulíkovi. Zubry tento gól velmi znepokojil. Rozhodli se také vyměnit gólmany, do konce zápasu šel tedy do brány Dufek.

Třetí třetina začala hrou čtyři na čtyři. Vsetínští se snažili u přerovské brány kombinovat, Dufka se jim však nedařilo překonat. Od 42. minuty hráli domácí v přesílení, kterého se samozřejmě snažili využít. Jejich střely však pokaždé našla Dufkova lapačka. Hilšerovi se podařilo překonat tři bránící hráče Přerova, když však chtěl zakončit, do střely mu vešel přerovský obránce, který tak zabránil dalšímu gólu pro Vsetín.

52. minuta přinesla gól pro Přerov, jenž byl zrovna v tu chvíli v oslabení, přesněji to byl Petr Mynář, který tak snížil na 5:2. Zubrům se ještě podařilo snížit o pět minut později, kdy od pravého kruhu vystřelil Rozsahegyi, jeho střelu usměrnil u pravé tyčky David Dobša. Pár sekund před koncem se mohl prosadit vsetínský gólman Málek do prázdné brány, jeho pokus však zmařil přerovský útočník Hradil.

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): Dnešní utkání nemůžu hodnotit jinak než kladně. Vstup jsme měli sice horší, Přerov dal z první akce gól, ale myslím si, že to nás právě nabudilo do dalších minut. Druhou třetinu jsme odehráli výborně, napadalo nám to tam, vyhráli jsme ji 4:0. Ve třetí se nám to trošku zkomplikovalo vyloučeními v závěru. Byl to výborný výkon, jak od gólmana Málka, tak od všech hráčů. Když ještě vezmeme v potaz to, že jsme měli všech pět obránců ročníku 2002, tak je to pro nás super zápas.

Pavel Neuman (HC ZUBR Přerov): Zápas rozhodla druhá třetina, kterou jsme prohráli 0:4. Přestože byl poměr střel vyrovnaný, nezvládli jsme klíčové situace v předbrankových prostorech, a to rozhodlo.