Junioři díky skvělé druhé třetině porazili Porubu

Radek Bařina • 20.02.2015

Šest branek vstřelených ve druhé třetině rozhodlo o vítězství juniorů VHK Vsetín v duelu s Porubou. Zápas přitom Vsetínští, hrající ve značně okleštěné sestavě, nezačali vůbec dobře a již po čtyřech minutách prohrávali 0:2. Ještě před přestávkou ale snížili a v ofenzivní přestřelce druhé třetiny si vypracovali náskok 7:4. Ten ve třetí třetině už bez větších problémů pohlídali a po 60. minutách se tak mohou radovat z cenné výhry 8:5.

LJ - 17NS pá 20.2.16:30
HC RT TORAX Poruba 2011
8:5(1:2, 6:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Grygar (Hryciow, Červínek), 23. Bumbál (Bouda), 24. Hryciow (Bumbál), 31. Štědrý (Svozílek), 35. Vaněk (Štědrý, Grygar), 36. Vašíček (Štědrý, Grygar), 39. Surý (Bouda, Vaněk), 44. Hryciow (Bumbál) – 1. Fibrich, 4. Fibrich (Schwarz), 25. Fibrich (Rataj), 28. Kropka (Havránek, Gálik), 49. Holaň (Mládek). Vyloučení: 6:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4, 8:4, 8:5.
VHK ROBE Vsetín: Stojar – Hryciow, Svozílek, Štědrý, Vaněk, Vašíček, Konopka, Červínek – Haničák, Grygar, Bouda, Bumbál, Surý.
HC RT TORAX Poruba 2011: Mizera (31. Šrámek) – Pobuta, Štěpán, Gálik, Ryška, Síkora, Kropka – Gola, Kurnik, Schwarz, Brnčál, Fibrich, Rataj, Bartoň, Mládek, Holaň, Havránek.

Jen s pěti klasickými útočníky vstoupili junioři VHK Vsetín do duelu s Porubou. Než se navíc nadáli, prohrávali 0:1. Po minutě hry to byl Josef Fibrich, který otevřel skóre duelu. O dvě minuty později už hosté vedli o dvě brány. Znovu to byl Josef Fibrich, který vyzrál na Stojara v brance VHK. Vprostřed první periody se ale domácím podařilo vsítit kontaktní branku. Postaral se o ni Ondřej Grygar, do šaten tak celky odcházeli za porubského vedení 2:1.

Druhá třetina přinesla málovídaný brankostroj. Nejprve to byli domácí, kteří dvěma trefami během minuty a čtvrt otočili průběh utkání. Nejdřív to byl Pavel Bumbál, kdo z velkého úhlu zaskočil brankáře Mizeru. Poté právě Bumbálův průnik připravil pozici pro Michala Hryciowa a zkušený obránce VHK zavěsil puk pod břevno branky Poruby. Vedení vydrželo Vsetínu přesně 7 sekund. Hned po vhazování totiž Valaši trestuhodně propadli, Rataj našel v akci tři na jednoho Josefa Fibricha a ten pohodlně uklidil puk do prázdné brány, čímž završil svůj hattrick. Další obrat ve skóre pak dokonala minuta 28. Tentokrát Valaši zcela zapomněli na Adama Kropku a hostující bek, toho času široko daleko jediný hráč v blízkosti Stojara, chladnokrevně zakončil nad brankářovu vyrážečku.

Zdálo se, že znovu nabyté vedení favorita uklidní, opak však byl pravdou. Bojovní Valaši se totiž nevzdali a ve druhé polovině prostředního dějství předvedli famózní zvrat. Vše načal v čase 30:51 Michal Štědrý, který zblízka dorazil střelu Svozílka. Trefou vyhnal z branky Mizeru, stačily však pouhé dvě minuty a puk ze sítě musel tahat i Mizerův náhradník Šrámek. Jakub Vaněk napřáhl v přesilovce od modré, domácí hráči učebnicově zakryli gólmanovi výhled, takže letící puk našel porubský mladík s maskou až ve své svatyni.

Domácí rázem znovu vedli, na sklonku 36. minuty jim navíc bylo ještě o gól lépe. Štědrý se chopil puku na pravém kruhu, následnou střelou orazítkoval spojnici břevna a tyče, odražený puk ale dopadl před Vojtěcha Vašíčka ten poskakující černý nesmysl uklidil do brány. Následně domácí přežili oslabení a bezprostředně po jeho skončení zatloukli sedmý hřebík do rakve porubských ambicí. Za vyšachovaného brankáře sice skvěle na brankové čáře zasáhl jeden z beků Poruby, s dorážkou Tomáše Surého už ale nemohl udělat zhola nic. Druhá siréna tak byla pro hosty vysvobozením, prostřední periodu totiž prohráli 2:6.

Do třetí třetiny Porubští vstoupili se zjevnou snahou o zdramatizování utkání, již 43. minuta jim ale odfoukla vítr z plachet. Faulu se totiž dopustil Gálik a VHK přesilovku využil. Střelu Michala Hryciowa Šrámkova vyrážečka promáchla a puk zastavila až síť za jeho zády. Spokojení Vsetínští se poté zaměřili na pozornou defenzívu, a byť měla Poruba optickou převahu, do šancí se prakticky nedostávala. Výjimkou byla 47. minuta, kdy Brnčálova střela proklouzla Stojarovi mezi betony, domácí bek ale z brankové čáry stihl odpálit puk do bezpečí.

Krátce před polovinou třetiny se hosté přeci jen dočkali snížení. Vojtěch Holaň vypálil prudce od pravého mantinelu a kotouč prošel podél Stojarových betonů do sítě. Na další zdramatizování zápasu už ale hosté nedosáhli. Zahráli si sice ještě dvě přesilovky, v nich toho ale příliš nevymysleli. A protože v poslední minutě minul ve vyložené pozici branku Fibrich, mohli Valaši slavit vysokou výhru nad favoritem v podobě 8:5.