Je tu mečbol! Junioři porazili Slavii po nájezdech

Hana Skupinová, Helena Hegeďová • 20.03.2023

Čtvrtfinálová série se za stavu 1:1 stěhovala na Lapač poté, co Valaši svému soupeři podlehli 0:3. Tentokrát se do toho ale Valaši opřeli naplno už od samotného úvodu. V první části utkání vstřelili hned dvě branky, jejich náskok ale netrval dlouho a Slavia ještě ve stejné třetině zvládla dorovnat na 2:2. V druhé periodě ani jeden z týmů neskóroval, a tak tomu bylo i ve třetí třetině. Nerozhodlo ani desetminutové prodloužení hrané tři na tři a na řadu tak přišly nájezdy. V jejich páté sérii rozhodl pro Vsetín Martin Janíček. Vsetínští tak vyhráli druhý zápas a sérii mohou v úterý na svém ledě ukončit.

Liga juniorů - ČF3 po 20.3.18:00
HC Slavia Praha
3:2sn(2:2, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Rigo (Velikovský, Stodůlka), 9. Jurek (Stodůlka, Matějíček), rozh. náj. Janíček – 18. Václavík, 19. Strnad (Holaník, Dráb). Rozhodčí: Šico — Blažek, Augusta. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:51 (17:16, 7:16, 6:14, 2:5). Diváci: 98. Průběh utkání: 2:0, 2:2.

VHK ROBE Vsetín: Pavlíček – Mošnička, Šedlabuer, Fojtík (C), Zedek, Machů, Kráčalík, Hamřík, Velikovský – Hrdý, Stodůlka, Heinrich, Melenovský, Jurek, Juráň, Matějíček, Janíček (A), Ürge, Rigo, Smetana.
HC Slavia Praha: Pittr – Hron, Dráb, Kluch (C), Stejskal, Hrdlička (A), Kříženecký – Matuška, Vosmík, Štípek, Kvasnička, Václavík, Tichý (A), Fibigr, Bareš, Strnad, Dobner, Plíšek, Curran, Holanik.

Třetí čtvrtfinálové utkání mělo opravdu vše. Lépe začali Valaši, kteří byli v první třetině aktivnějším týmem. Matějíček mohl po přihrávce Jurka skórovat už po pěti minutách hry, ale nakonec to byl až Šimon Rigo, který zakončil přečíslení dva na jednoho. Vsetínští ve svém tempu pokračovali a Štěpán Jurek poslal kotouč z předbrankového prostoru nad levý beton přemisťujícího se Pittra. Domácí vedli o dvě branky, jenže Slavii stačilo patnáct sekund mezi 18. a 19. minutou.

Nejprve zůstal u pravé tyče nepokrytý Tomáš Václavík, za okamžik z obdobné pozice skóroval po rychlé souhře Lukáš Strnad. Druhou třetinu ovlivnila hlavně vyloučení, i když z nich žádná branka nepadla. Rozhodně se však bylo na co dívat a oba týmy měly nejednu šanci na vedení v zápase. Dráb v početní výhodě nastřelil brankovou konstrukci, Václavíkovu dorážku vychytal Pavlíček. A vsetínký brankář zářil dál, protože Slavie přidala. Hostů byl plný led, ale na vsetínského gólmana ne a ne znovu vyzrát.

Kluch sice Pavlíčka v 35. minutě překonal a puk pomalu klouzal do branky, na poslední chvíli jej ale Valaši na brankové čáře zastavili. Ve svých dalších šancích neuspěli ani Václavík a Dráb, který podruhé v zápase trefil tyč. A v podobném duchu se nesla i třetí třetina. Ani v ní branka nepadla a Slavia měla hru pod kontrolou. Do šancí se ovšem dostával i Vsetín a prostor vyniknout dostal také brankář Pittr, jenž sebral gólovou střelu Heinrichovi, který mířil do odkryté brány.

Za nerozhodného stavu pak v posledních sekundách třetí třetiny mohli rozhodnout Curran se Strandem, ale nakonec se šlo do prodloužení, které také nabídlo mnoho zajímavého. Hlavně ve své druhé polovině. Ve velké šanci se na jedné straně ocitl Strnad, na druhé Velikovský, jenž měl v mezikruží dost času na zpracování kotouče a pečlivé zakončení. Gólmanu Pittrovi se pak málem nevyplatil risk s rozehrávkou, kdy jej jeden ze vsetínských hráčů obešel a mohl zakončovat do prázdné brány. Pokus nakonec skončil na vracejícím se hráči Slavie.

V poslední minutě nastaveného času pak Hron nadvakrát nepřekonla Pavlíčkův levý beton. Vsetínský brankář byl jednou z ústředních postav duelu. A to jej čekaly ještě nájezdy. Sedmdesát minut totiž o vítězi nerozhodlo a pokračovalo se dovednostní disciplínou. Ve třetí sérii shodně proměnili Plíšek a Hrdý, rozhodující trefa ovšem přišla v páté sérii. Bylo jasné, že pokud Martin Janíček promění, získá Vsetín mečbol. A stalo se. Janíček vymetl pravý horní roh hostující branky a Valaši mohli slavit.