Hattrick Šilhavého nestačil, disciplinovaní Jestřábi berou v prodloužení první bod

Tomáš Kopecký • 05.03.2019

Další infarktový zápas se zápletkou až do samotného konce. Kdepak, tato série není procházkou růžovým sadem a bude to ještě velká bitva! Ve třetím zápase čtvrtfinále play-off Jestřábi vycenili zuby a ukázali, že na domácím stadionu to proti Vsetínu umí. Drama plné zvratů tentokrát zvládli lépe a po disciplinovaném výkonu snižují na 1:2. Valaši otevřeli brankový účet, ale poté museli dvakrát dotahovat. To se jim povedlo, v závěru si připravili velký tlak a zásluhou hattricku Šilhavého srovnali 64 vteřin před sirénou na 3:3. Euforii však v prodloužení vystřídalo zklamání, a to když Dvořáček využil nešťastného odrazu a překonal Gábu, jenž dostal ve čtvrtfinále svou první šanci v brankovišti. Vsetín je stále o krok napřed a i zítra má možnost připravit si mečbol.

CHANCE LIGA - ČF3 út 5.3.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
4:3p(1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Dvořáček (Havlík), 34. Starý (Divíšek), 49. L. Volf (Divíšek, Nouza), 66. Dvořáček – 7. Šilhavý (Teper), 47. Šilhavý (J. Drtina, Kopta), 59. Šilhavý (Teper, Theoret). Rozhodčí: Souček, Ondráček – Zídek, Otáhal. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. Diváci: 3193. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – D. Kolář, Žovinec, Čáp, Husa, Havlík, Mikliš – Račuk, Starý, Žálčík – Hanták, Pšenička, Dvořáček – L. Volf, Divíšek, Nouza – V. Meidl, Prokeš, Venkrbec.
VHK ROBE Vsetín: Gába – Mikuš, J. Drtina, Teper, Slováček, Frolo, Jeřábek, Hryciow – Březina, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Šilhavý, Karafiát, Vítek (od 21. Hryciow).

Start prvního domácího čtvrtfinálového utkání vyšel lépe Jestřábům. Marek Račuk se krásně uvolnil mezi kruhy, ale proti byl brankář Gába, který jeho pokus lapil. Ovšem první branku vstřelili hosté, když se puk nešťastně odrazil od zadního mantinelu a Vojtěch ŠILHAVÝ jej snadno zasunul za překvapeného Neužila - 0:1. V 10. minutě měl pak příležitost vsetínský David Vítek, který objel bránu, ale následně mířil mimo tři tyče. O 3 minuty později byla odpískána první přesilovka zápasu, když šel za nedovolené bránění pykat Hryciow. Domácí se nemohli usadit v útočném pásmu, ale pak David DVOŘÁČEK napřáhl kousek za modrou a nečekanou pumelicí do levého horního růžku překonal Gábu - 1:1! V 18. minutě byla Jestřábům poskytnuta ještě jedna početní výhoda, ale tu už nezužitkovali. Stav byl tak nerozhodný 1:1.

Druhá perioda začala velmi bojovným hokejem a první šance přišla až po pěti minutách, když Meidl z dobré střelecké pozice trefil pouze břevno! V polovině utkání měli puk na hokejkách většinou hosté, ale Jakub Neužil spolehlivě pochytal všechny pokusy hostů. Ve 32. minutě měl dobrou palebnou pozici Žalčík po nahrávce Račuka, ale minul. Za 60 vteřin šel Vsetín do čtyř a domácím se naskytla příležitost jít do vedení. A tu také využili, když Tomáš Divíšek našel žabičkou Jana STARÉHO a ten poslal kotouč do pravé šibenice - 2:1! Poté přišlo také první vyloučení pro Prostějov, ale toho hosté nevyužili. Po 40. minutách domácí vedli 2:1.

Na začátku 3. třetiny měl šance střelec prvního gólu domácích Dvořáček, ale vždy ztroskotal na Gábovi. V 47. minutě nahodil puk Drtina a Vojtěch ŠILHAVÝ jej sklepnul přímo do protipohybu Jakuba Neužila - 2:2. Jestřábi však zareagovali nejlepším možným způsobem! Nouza nahrál Lukáši VOLFOVI a ten zakončil bekhendem nechytatelně pod pod horní tyč - 3:2! Čas letěl a hosté začali mít místy až drtivou převahu. V čase 58:20 měl obrovskou příležitost Jonák, ale Neužil ukázal své rychlé nohy a včas se přesunul ke své pravé tyči! Zbývalo 65 sekund a hosté si vzali time-out. A jejich nacvičený signál následně vyšel na jedničku. Hned po vyhraném buly bylo srovnáno. Jakub Teper vypálil od modré a ŠILHAVÝ pak zcela snadno dorazil do prázdné brány odražený puk. Stav byl tak 3:3 a Vojtěch Šilhavý završil svůj hattrick.

Došlo tedy na prodloužení čtyři na čtyři. V něm se každý soustředil hlavně na obranu a moc šancí k vidění nebylo. Vše se ale změnilo po pěti minutách, kdy si David Dvořáček vybojoval puk, naznačil kličku obránci a pak tváří v tvář Gábovi poslal kotouč přímo do pravé šibenice! Jestřábi tak mohli slavit vítězství 4:3 po prodloužení a snížení série na 1:2 na zápasy.

Luboš Jenáček (trenér VHK ROBE Vsetín): Prohráli jsme zápas, který gradoval ve třetí třetině, kdy si myslím, že jsme soupeře zavřeli v pásmu a zaslouženě jsme vyrovnali. Tak, jak jsme doma v prodloužení měli více štěstí a dali gól, tak dneska jsme naopak dostali. Zítra je ale další zápas, na který se určitě dobře připravíme.

Trenér LHK Jestřábi Prostějov poskytne ohlas po ukončení série.