Vstupenky online

Energie srazila neškodné Valachy sedmi údery

Aleš Koňařík • 01.12.2006

K. V a r y – Nic nového pod sluncem, vsetínská mizérie s týmem Karlových Varů se po pátečním kole opět jen prohloubila. Na ledě Energie nebylo už po první třetině, ve které si domácí užívali třígólového náskoku, o vítězi duelu sebemenších pochyb. Vsetínu nebyla nic platná ani brankářská rošáda, když mezi čtvrtou a šestou brankou nahradil Vehviläinena Martin Štefl. Jeho neprůstřelnost ovšem vydržela jen šest minut, kdy jej překonal Košťál. Vsetín střelecky opět selhal. O tom svědčí skutečnost, že první opravdovou šanci skórovat si hosté vypracovali až ve 33. minutě. Góly ovšem nadále střílela Energie a Vsetín si ze západu Čech odvezl nakonec ostudný debakl.

- 29.kolo pá 1.12.18:00
HC Energie Karlovy Vary
VHK ROBE Vsetín
7:0(3:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 1. Skladaný (Dvořák), 14. Kumstát (Dobroň), 16. Mudroch (Chrenko), 27. Košťál (Skuhravý). 50. Hanzlík (Zucker), 52. Kumstát (Skuhravý), 55. Dobroň (Košťál). Rozhodčí: Polák - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 7:0.
HC Energie Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Mudroch, Kloz, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Pech, Skladaný - Zucker, Chrenko, Vondrka - Tvrdek, Bauer, Zaťovič
VHK ROBE Vsetín: Vehviläinen (21. - 52. Štefl) - Kučný, Šmach, Horák, Ostrčil, Balčík, Bolf, od 21. navíc Bobček - D. Květoň, Stantien, Demel - Rob, Sabol, Dubec - Grill, Berzinš, Sakrajda - od 21. navíc Kraus a Hrňa
Ještě před tím, než se vhodilo první buly dnešního večera, byli domácí fandové vyzváni hlasatelem, aby zazpívali oslavenci Josefu Řezníčkovi známá slova – Hodně štěstí, zdraví…. Již na začátku zápasu bylo jasné, jaké mužstvo bude mít po většinu zápasu hlavní iniciativu. V polovině první minuty se utrhl Václav Skuhravý, ale na poslední chvíli mu uloupil kotouč hostující Vehviläinen. V čase 0:51 byl však Vehviläinen poprvé zklamaný. Pech zajel za branku, přihrál Dvořákovi. Toho vsetínský brankář zneškodnil, ale proti dorážce Skladaného byl bez mocný. Další akce, kterou založil Lukáš Pech, byla k vidění v oslabení, při vyloučení Martina Zaťoviče. Pech vyjel v ze své obranné třetiny a tvrdou střelou mířil jen těsně vedle hostující branky. Po vyloučení Kumstáta si Vsetín zahrál další přesilovou hru, ale jen těžko se dostával do útočného pásma.

V čase 7:45 byl vyloučen Ostrčil a i domácí si tak mohli zahrát svoji první přesilovou hru. Po většinu početní výhody energetici tlačili na branku hostí a Dobroňova dělová rána málem ohnula tyčku Vehviläinenovy brány. Ve 14. minutě, přesněji v čase 13:43 padl po dobývání vsetínské branky druhý gól. Duben přihrál po modré čáře Dobroňovi, ten nahodil na branku a baseballovou tečí skóroval Petr Kumstát a využil tak 7 vteřin trvající přesilovku. Třetí branka na sebe nenechala dlouho čekat. Dvě minuty na to se totiž trefil Petr Mudroch po dobrém stínění Zuckera před brankou hostí. Pro obránce Mudrocha to byla první vstřelená branka za tým Energie a kotouč, který si uschoval, mu bude jistě dělat velikou radost. Ke konci třetiny se dostal do šance i Vsetín. Berzinš ujížděl spolu s Pulcen na bránu. Místo přihrávky však první jmenovaný volil střelu a jen těsně minul Sáblíkovu klec.

Ve druhé třetině již karlovarští hráči nestříleli na finského gólmana, nýbrž na Martina Štefla. Ten si první zákrok připsal proti střele Františka Skladaného, když si pohlídal mezeru mezi nohama. Podobný zásah si připsal na své konto i Sáblík, na něhož střílel Rob. Ve 26. minutě vypálil Balčík a s jeho skákavou střelou měl Sáblík problémy. Když se po této akci usadila Energie v útočném pásmu, začali všichni útočníci rotovat kolem Šteflovy branky. Posledním rotujícím hráčem byl Jan Košťál, kterému naservíroval perfektní přihrávku Skuhravý. Už stačilo jen vystřelit na hostující branku a i to se povedlo a levé křídlo karlovarského prvního útoku vsítilo v pořadí již čtvrtou branku tohoto zápasu.

Za Vsetín byl znovu nejviditelnější Berzinš. Ten ujížděl v souboji jeden na jednoho, vystřelil a Sáblík si s pukem jen velmi těžko poradil. Vyrazil nešikovně na úplně osamoceného Grilla, před kterým zívala prázdná brána, ale naštěstí pro energetiky trefil pouze zadní mantinel. Dalším vsetínským hokejistou vystrkujícím růžky se stal Květoň, jenž ujížděl téměř osamocen na domácí klec, zpomalil a na poslední chvíli jej dobrým obranným zákrokem eliminoval Ondřej Němec.

Do třetí třetiny vjeli karlovarští hráči s pocitem, že by si Lukáš Sáblík zasloužil vychytat třetí nulu a také to tak vypadalo. Třetí část hry začala velmi vlažně. Hrálo se sice nahoru, dolů, ale to jen díky zakázaným uvolněním. Po měkolika minutách odehraných ze třetího dějství se hra stala opět plynulejší. Pech ujel kolem levého mantinelu do útočného pásma, naservíroval puk Dvořákovi. Ten se ocitl tváří v tvář Šteflovi, který mu forhendový blafák perfektně chytil.

Po vyloučení Vondrky a Kumstáta měl Vsetín možnost hrát přesilovou hru 5 na 3. Kučný střílel od modré čáry Sáblíkovi pouze do plastronu. Dále od modré střílel Rob, ale jeho pokus zmařil domácí brankář pravým betonem. Když hrála Energie ve čtyřech, stříleli opět z hranice značící útočné pásmo Kučný s Robem, ale hlavní roli si zahrál znovu Lukáš Sáblík. Po této sérii pokusů se k odraženému puku dostal Stantien, poloprázdnou klec ale dalším fantastickým zákrokem pokryl zdatný karlovarský náhradník. V 50. minutě mířil kotouč po slovenské ose Chrenko – Skladaný do branky, ale na poslední chvíli vložil beton do střely Štefl. Po této akci zůstal ležet golman hostí na ledě a vypadalo to na zranění hlavy. Rozhodl se ale pokračovat ve hře a neudělal příliš dobře. V čase 49:58 ho prostřelil tvrdou ránou Jiří Hanzlík. Asistence byla připsána Davidu Zuckerovi, který si tak osladil svůj první zápas za A-mužstvo před domácím publikem. Druhou branku v utkání poté vstřelil Petr Kumstát. Po závaru před brankou dorážel snad na potřetí a asistence byla udělena Skuhravému. Po této situaci zůstal na ledě ležet Balčík, kterého zvedli až lékaři obou mužstev. Petr Kumstát mohl završit hattrick dvě minuty na to. Sám jel na brankáře Vehviläinenena, který vystřídal stále otřeseného Štefla. Forhendovou kličku vsetínský gólman chytil, když se Kumsátovi nepodařilo puk zvednout nad položený beton.

54:36. To byl čas, kdy vsítil branku Michal Dobroň. Osamocen mezi kruhy tvrdou ranou vymetl všechny pavučiny nacházející se v hostující brance. Čtyři minuty před koncem třetiny se začala šířit stadionem mexická vlna a domácí fanoušci si vychutnávali radost z vysokého vítězství. V samém závěru se ještě osamocen před brankou Energie zjevil Květoň, Lukáš Sáblík si však třetí nulu v sezoně vzít nenechal.

Ohlasy k utkání

Václav Baďouček (Karlovy Vary):
"Chtěli jsme hrát aktivně, střílet, chodit před bránu a dát brzy první gól, což se podařilo. Od první třetiny byl zápas rozhodnut, pak si ho mužstvo užívalo. Byl to první zápas ve 29 kolech, který se vyvíjel výrazně v náš prospěch. Jsme rádi, že dopadl tak jak dopadl, ale musíme na něj rychle zapomenout, protože nesmí svádět k přílišnému optimismu."

Rostislav Vlach (Vsetín):
"Nevím, zda má cenu zápas hodnotit. Výsledek hovoří za vše a odpovídá hře, jakou jsme předvedli. Je nutné se z toho poučit. Jen doufám, že příště to bude lepší."×
Dnes v | Jun.
VHK ROBE Vsetín
HC RT TORAX Poruba 2011