Dobře rozehrané utkání proti Brnu ztratil Vsetín v samotném závěru

Šárka Libenská, Václav Trávníček • 05.01.2011

Chybělo málo a vsetínští hokejisté mohli udělat výrazný krok k záchraně v soutěži. Ve středečním utkání proti Technice Brno dvakrát vedli, ale náskok vždy prohospodařili. Osudným se Valachům stalo posledních dvanáct minut hry. Nejprve brněnský Kamil Rajnoha srovnal na 2:2 a dvě minuty před koncem základní hrací doby se podruhé utkání trefil Petr Kaňkovský a rozhodl. Vsetín tak bude o dvanácté místo bojovat v neděli doma proti Frýdku - Místku.

- 29.kolo st 5.1.18:00
HC Technika Brno
3:2(0:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 35. Kaňkovský (Nekvasil), 48. Rajnoha (Kaňkovský, Nekvasil), 58. Kaňkovský (Rajnoha K.) - 4. Plachtovič (Korčák), 38. Tesařík D.
HC Technika Brno: Jirkův - Habrovec, Košecký, Babic, Zapletal, Strýček, Žalud - Mráz, Bělohlávek, Jelínek, Brzobohatý, Benýšek, Odehnal, Rajnoha, Kaňkovský, Nekvasil.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Farda, Pelc, Zelenka, Kapr, Valigura, Žabčík, Vítek, Tesařík, Zavrtálek, Brynecký, Vaněk, Ševčík, Korčák, Holík, Plachtovič, Spitzer, Kubo, Sýs, Klimek.

Do prvního zápasu v novém roce vstoupili lépe a aktivněji vsetínští, kteří se dostali hned po buly do útočného pásma a vyslali první střelecký pokus utkání. Technika se osmělila později, a vsetínský Plšek si tak na puk sáhl až ve 3. minutě. Ofenzivní snahu Vsetína přerušilo ve 4. minutě vyloučení Zavrtálka, avšak hosté přečkali oslabení bez potíží. Po mezihře plné nepřesností bez výraznějších šancí udeřili hosté a v čase 9:19 se za přispění štěstěny podařilo Plachtovičovi dostat puk do branky – 0:1.

Technika zahrozila záhy a navíc měla po dalším faulu Zavrtálka možnost hrát přesilovku, avšak ani tato přesilová hra se domácím nevyvedla. Naopak, vsetínský Farda poslal do velké šance Bryneckého, jehož samostatný nájezd však naštěstí pro Brno vyrazil brankář Jirkův na břevno. V 16. minutě se Vsetínu naskytla možnost jedenačtyřiceti vteřin dvojnásobné početní výhody. Domácí brankář ale svůj tým držel a poradil si s pokusy Ševčíka i Tesaříka. V závěru třetiny zabojovali ještě vsetínští Vítek s Valigurou, jejich snaha ale už nic nezměnila.

I do druhého dějství vstoupil s větším odhodláním Vsetín. Gólová příležitost však přišla paradoxně na druhé straně a Plšek musel zachraňovat téměř ztracenou situaci akrobatickým skokem. Ve 27. minutě měli domácí první krátkou výhodu dvou hráčů v poli, když za katr odjel nejdříve Kubo a po něm Spitzer, domácí tuto příležitost ale nevyužili a neprosadili se ani při následné hře tří proti čtyřem. Při návratu na led zahrozil Kubo ve dvojici s Valigurou, bohužel pro hosty ani oni nebyli úspěšní.

Dobývání brněnské branky pak pokračovalo v následné přesilovce. Korčák zkoušel nachytat domácího gólmana střelou z nulového úhlu, Kapr se zase prokličkoval až před brankoviště, ale zakončit už nedokázal. Ve 35. minutě naopak přišlo vyrovnání. když z ojedinělé šance skóroval Kaňkovský. Vedení mohl Valachům vrátit kapitán Vaněk, jehož pokus Jirkův vytěsnil mimo bránu špičkou betonu. Co se nepodařilo Vaňkovi, napravil Daniel Tesařík, jenž nekompromisně zakončil z mezikruží– 1:2. Šest vteřin před koncem třetiny odjel pykat za svůj faul Zelenka, a domácí tak začínali třetí dějství přesilovkou.

I díky ní začali poslední dvacetiminutovku brněnští lépe. Navíc přišlo vyloučení Vítka a pro domácí další výhoda pěti proti třem. Technika sice přesilovku nevyužila, nicméně převzala v zápase iniciativu a pouštěla Vsetín z obranného pásma jen sporadicky. Svou převahu zúročila ve 48. minutě, kdy z rohu našel Kaňkovský zcela volného Rajnohu a ten znovu vyrovnal stav zápasu – 2:2. V 53. minutě v oslabení mohla znovu zápas strhnout na stranu hostů ujíždějící dvojice Tesařík – Brynecký, ale nestalo se.

Úspěšný nebyl ani osamocený Ševčík, a tak udeřil soupeř. Domácí vyšachovali vsetínskou obranu a do prázdné klece zamířil v čase 57:14 opět Kaňkovský. Dvě a půl minuty před koncem fauloval Vítek, jež dostal dokonce pětiminutový trest, a hosté se tak už nezmohli k závěrečnému náporu.