V prvním utkání nového roku změří Valaši síly s Technikou

Václav Trávníček • 05.01.2011

Poslední dva zápasy schází vsetínským hokejistům odehrát do konce základní části. Ačkoliv byly plány Valachů zkraje sezóny jiné, v současné době mají před sebou zelenožlutí jediný cíl: vyhnout se skupině o udržení. Ještě na konci loňského roku vydřel Vsetín dvě výhry nad Břeclaví a Uničovem, na něž bude chtít navázat i v roce 2011 a k definitivní jistotě záchrany získat ve zbývajících duelech alespoň pět bodů. Předposledním soupeřem VHK bude Technika Brno, která Vsetínské vyzve ve středu v 18:00 v Hokejové hale dětí a mládeže.

Hokejová Technika má za sebou krušné období. Loňskou sezónu byli vysokoškoláci nuceni přečkat v blanenském azylu, letošní ročník začali zase v Rosicích. Na domovský led Hokejové haly dětí a mládeže se vrátili až 10. listopadu v utkání s Uničovem (4:5). Otázku působiště v Brně sice vyřešili, nicméně svěřence trenéra Odehnala tíží zase další problém: desátá příčka a pouhý bod od skupiny o udržení. Vlastně jde o totožný scénář, podle jakého se odvíjí i vsetínská sezóna. Stejně jako Valaši, i pod Špilberkem si to v létě představovali jinak: hru kolem osmého místa a útok na play off. Vývojem událostí však dnes nad oběma celky visí strašák záchranářských prací. Oba týmy mají na kontě po sedmadvaceti bodech a v tabulce je dělí pouze skóre. Mužstvo, které ve středu získá tři body, tedy k záchraně udělá důležitý krok.

Jestliže Vsetín a Techniku spojují nenaplněná očekávání, velký rozdíl mezi oběma kluby je naopak ve skladbě mužstva. Zatímco ve vsetínském kádru naleznete pouze pět hráčů starších pětadvaceti let (z toho jeden je brankář Lukáš Plšek), dres Brna oblékají takoví matadoři, jako Zdeněk Mráz, Petr Bělohlávek, Karel Benýšek či extraligou ošlehaní Petr Kaňkovský a Miroslav Barus. V případě známého vsetínského odchovance ale Brno nemá jistotu, že ve středu nastoupí. Jednačtyřicetiletý Barus se totiž zároveň věnuje trenérské práci a například k předchozímu vzájemnému utkání na Lapači nedorazil.

Kanadskému bodování Techniky vévodí útočník Kamil Rajnoha, jenž za šestadvacet zápasů nasbíral dvaadvacet bodů (13 + 9). Na záda mu dýchají Vlastimil Odehnal ml. (7 + 10) a Zdeněk Mráz (9 + 6) s Miroslavem Barusem (2 + 13). Produktivitě obránců vévodí dvojice Pavel Strýček (3 + 6) a Filip Žalud (1 + 7). Mezi třemi tyčemi pak bude vsetínským střelcům čelit Ondřej Jirkův s průměrem 2,83 inkasované branky na zápas.

A jaká je nálada ve vsetínském táboře? Zdá se, že bojovná. „Nyní nás čekají důležitá utkání s muži, kdy jedeme bojovat do Brna,“ poznamenal útočník VHK David Vítek. „Na zápasy se už těším, přece jen je to to, co mě nejvíce baví a po těch dvou týdnech odpočinku už se na zápasy těším,“ dodal. „Každopádně se na to budeme muset pořádně připravit, protože Brno je na stejných vodách jako my a hrajeme u nich, takže to bude o to těžší,“ připomněl další forvard, Daniel Brynecký, že Valachy nečeká ve středu nic jednoduchého. „Budeme se snažit hrát se zajištěnou obranou a pokusíme se zvítězit. Musíme pokračovat v dobrých výkonech a hlavně taky potom povinně doma porazit Frýdek. Na Technice musíme taky vyhrát, nebo alespoň na ty nájezdy, prostě nesmíme prohrát.“

Utkání Techniky se Vsetínem začíná ve středu v 18:00 a nemůžete-li se do jihomoravské metropole dopravit, sledujte zápas prostřednictvím změn stavu. Úodní buly bude vhozeno v 18:00.

Poslední vzájemný duel: Houpačka dopadla dobře pro Vsetín

14.kolo, 28.10.2010
VHK Vsetín - VSK Technika Brno 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)

První vzájemný duel obou soupeřů na Lapači připomínal houpačku. Vsetínští šli jako první do vedení, ale Brno dokázalo dvěma brankami stav otočit. Ten samý kousek se však podařil i Valachům, kteří v posledních minutách zásluhou Radima Tesaříka nejprve srovnali a pak díky přesné Vaňkově trefě rozhodli o vítězství 4:3.

Branky: 21. Šafařík (Slováček), 48. Kubo, 55. Tesařík (Slováček), 57. Vaněk (Ševčík) - 27. Bělohlávek (Česnek), 29. Benýšek (Rajnoha K., Brzobohatý), 50. Odehnal (Benýšek).

Řekli po zápase: „První a druhou třetinu se nám nedařilo v koncovce, většinu času jsme byli u soupeře v pásmu, ale puk jsme honili po rozích a nedostávali jsme se tak často do střelby, bylo také hodně neproměněných přesilovek, ale ve třetí třetině se štěstí obrátilo na naši stranu.“ David Kapr

Předpokládané sestavy: V brance Plšek, nebo Hromada?

Vsetín: Plšek (Hromada) - Zavrtálek, Spitzer, Farda, Kapr, Žabčík, Zelenka - Brynecký, Vaněk, Ševčík - Tesařík, Valigura, Kajaba - Vítek, Bajtek, Rufer.

Technika: Jirkův - Habrovec, Lattner, Košecký, Babic, Zapletal, Strýček, Žalud, Úlehla, Vojsovič - Mráz, Bělohlávek, Jelínek, Brzobohatý, Benýšek, Odehnal, Rajnoha, Nekvasil, Šedý, Šrámek, Nesrsta.

Další zápasy kola: Šlágrem duel Havířova s Orlovou

HC Uherské Hradiště - SHK Hodonín