Čekání na výhru pokračuje, Vsetín s Kladnem nebodoval

Aleš Koňařík, Jan Hrbáček • 23.09.2005

V s e t í n – Před zraky nových majitelů klubu se Vsetín neprezentoval v nejlepším světle a ve velmi průměrném zápase podlehl Kladnu 1:4. Hosté o svém vítězství rozhodli ve druhé třetině, kdy si Vsetín ke své zkáze dopomohl sám: vlastní brankou Nedbálka a neproměněným trestným střílením Tomíka. Ve vsetínské sestavě se poprvé ukázal třiadvacetiletý finský obránce Antti-Pekka Lamberg.

- 6.kolo pá 23.9.17:00
1:4(0:0, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 34. Hrabal - 32. Ševc (Gardoň), 35. V. Čech, 37. Michael Frolík (Martin Frolík, Gardoň), 46. Bílek (Patera, Ševc). Rozhodčí: Minář - Čech, Chytil. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3055. Střely na branku: 39:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 1:4.
VHK ROBE Vsetín: Hovi - Luža, Štefanka, Nedbálek, Bauer, Hrabal, Spitzer, Lamberg, Zapletal - Dubec, Steiner, Duba - Tomík, Stantien, Demel - Květoň, Gorev, Bacul - Korotvička, Hruška O., Sakrajda.
Rytíři Kladno: Orct - Ševc, Hájek, Špelda, Procházka L. Čech, Zeman, Evan - Bílek, Patera, Procházka M. - Frolík, Gardoň, Horna - Huml, Kalla, Tlustý - Havel, Hluchý, Besser.
Vsetín přivítal Kladno a díky svému postavení v tabulce rozhodně myslel na bodový zisk. Hned po buly si dobrou šanci připravil Marek Dubec, avšak zpoza branky minul. Z tohoto tlaku vyplynulo první vyloučení, když za držení šel na trestnou Martin Frolík. Následný pokus Goreva přes obránce Orct kryl. Kladno se do útoku dostalo až v 5. minutě, to když Zeman se pokusil překvapit Hoviho z úhlu. Vůbec, z těchto pozic se střílelo nejčastěji, oba týmy totiž velmi dobře zahušťovaly prostory před svými gólmany. Vsetín však hrozil častěji. V 10. minutě si domácí Štefanka najel mezi kruhy a jen teč obránce odvrátila kladenské od inkasování. Tlak domácích vyvrcholil o minutu později. Michal Nedbálek vystřelil od modré, Orct vyrazil, ale David Květoň přesně nezamířil. Kladenští se osmělili náhodným pokusem Milana Hluchého. Poté zaúřadovala dvojice Bacul - Gorev. Ve 14. minutě střílel druhý jmenovaný z mezikruží a v 17. minutě střelu jeho spoluhráče dorážel z úhlu. Minutu před koncem třetiny byl vyloučen Jiří Zeman za hákování a z následné rozehrávky minul spojnici branky Demel.

Ve druhé třetině se rozhodně bylo na co dívat. Kladenští vyrovnali hru a ze závarů před brankou Vsetína si chystali střelecké příležitosti. Domácí zase ujíždeli většinou do brejků. Ve 23. minutě Bacul objel branku a bekhendovou střelou minul o centimetry. O další tři minuty později ujeli Duba s Dubcem, ale druhý jmenovaný zakončoval opět pouze střelou mimo. V 27. minutě rozhodčí poslal oba týmy do čtyř. Následně Bacul, mimochodem dnes velmi aktivní, si přikopl puk a z pravé strany trefil Orcta do masky. A když domácí své příležitosti nevyužili, učinili tak hosté.

Ve 29. minutě střílel z pravého úhlu po akci Gardoně Martin Ševc a Hovi si pravým betonem nešťastně srazil puk do vlastní branky. V druhé části druhé třetiny nejprve domácím neuznal branku rozhodčí Minář, ale v čase 33:18 svůj druhý střelecký pokus využil Hrabal, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Domácí publikum však zchladil za minutu Vratislav Čech, který trvrdě vystřelil od modré a Nedbálek si rukou srazil puk do vlastní sítě. Ve 37. minutě ukázal svůj důraz hostující mladíček Michael Frolík a bekhendovou střelou překonal potřetí vsetínského brankáře. O minutu později se však děly věci. Do brejku ujel rychlonohý Květoň, kladenský Hájek ho zadržel pouze za cenu nedovoleného zákroku a rozhodčí nařídil trestné střílení. Toho se ujal zkušený Tomík, avšak jeho pokus pouze minul levou tyčku Orctovy branky. Následná potyčka před domácí brankou ukončila druhou třetinu.

Od prvních minut závěrečné dvacetiminutovky se Vsetín snažil dotáhnout skóre. Pokus Goreva zpoza branky ve 42. minutě ani následná nebezpečná střela Bauera od modré se však neujaly. Domácí kapitán Roman Stantien si vyměnil do poslední části rukavice, ale místo gólu se dočkal pouze svého vyloučení. Z následné přesilovky pak vytěžili hosté čtvrtou branku. Patera po dlouhé kombinaci vystřelil přes ležícího Nedbalka a Bílek už měl lehkou úlohu při zakončení - 1:4. Početní výhodu dostali také domácí, ale vyšli z ní naprázdno. Ve 49. minutě znovu Bacul pokoušel štěstí od modré, na druhé straně po krásné postupné kombinaci střílel Libor Procházka. V čase 55:11 ujel domácí Bacul do brejku, ale z dobré pozice trefil pouze Orctovu lapačku. V závěru utkání už jen Demel prokličkoval k brance, ale ani nadvakrát nedokázal překonat Orcta a potvrdil tak dnešní střeleckou nemohoucnost Valachů.

Domácí byli dnes kladenským vyrovnaným soupeřem. Rozdíl byl však v proměňování šancí. Nadějné domácí pokusy končily buď mimo, nebo je pochytal skvělý Orct, agilní hosté byli úspěšnější a trefili se čtyřikrát. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Roman Stantien a Martin Ševc. -JH-

Petr Tatíček - Kladno
"Dnešní zápas se nám v úvodu příliš nevyvedl, v první třetině mohl jít Vsetín do vedeni, ale podržel nás brankář Orct. Ve druhé části nám pomohly šťastné góly. Cíl jsme splnili, ale předvedená hra byla průmerná."

Vladimír Jeřábek - Vsetín
"Odehráli jsme nejlepší první třetinu na domacím ledě, dostali jsme sice Kladno pod tlak, přesilovky nám už docela vycházely a jde vidět pokrok. Orct je však vynikající gólman, naši hráči musí být před ním důraznější a lepší v koncovce. Druhá třetina byla z našeho pohledu o poznání horší, nedohrávali jsme hráče, z čehož pramenily chyby a samozřejmě i góly. Kladno pak s vynikajícím Orctem zápas kontrolovalo. Zkoušeli jsme stáhnout hru na tři lajny, ale v závěru se nám už nepodařilo zápas zkorigovat."