Valaši usilují o první vítězství, překonají rozjeté Kladno?

Aleš Koňařík • 22.09.2005

V s e t í n – Pět dní oddychu, pět kol čekání na výhru a v pátek zápas s pátým týmem tabulky Kladnem. Možná že kombinace pětek bude pro Vsetín šťastná, doma se Valachům daří hrát se soupeři vyrovnané partie. Kladno si však na rozdíl od Vsetína užívá pohody ve středu tabulky, start do soutěže se Středočechům letos opravdu povedl. Kladenští si na vsetínský přivážejí tři vítězství v řadě, Vsetínu se do sestavy vrací útočník Tomík, kterého trápily problémy s tříslem.

Loňské Kladno: I bez Jágra málem překvapení na úkor Pardubic

Nechybělo mnoho a sebevědomé Pardubice se mohly podruhé v řadě sklonit před čtvrtfinálovým „outsiderem.“ Kladno dokázalo srovnat nepříznivý stav 1:3 na zápasy, rozhodující krok už ovšem vyšel lépe Pardubicím. I tak mohli na Kladně hodnotit sezónu jako vydařenou, jelikož po odchodu Jágra do ruské superligy Středočechům věřil málokdo. Kladno ovšem ukázalo, že jeho výkony nestojí a nepadají s jedním hráčem. Přesto se však jeho řadám zůstala jedna výjimečná osobnost věrná – nejlepší obránce loňského ročníku extraligy Tomáš Kaberle.

Start do sezóny: Nenápadné Kladno černým koněm

Ačkoliv úvodní dva zápasy nového ročníku extraligy zastihly Kladno poněkud v nedbalkách – především ztracený zápas s Českými Budějovicemi (4:4) a následná prohra se Slavií 1:5 – na psychice hráčů Rabatu to nezanechalo žádný stín. Po vítězství nad Libercem 2:1 v prodloužení následovaly dvě jisté výhry na ledě trápících se Karlových Varů (4:2) a doma nad Třincem (4:1). Střelecká produktivita je prozatím hezky rozprostřena po celém týmu, pět hráčů má na kontě po dvou brankách. Nejproduktivnějším mužem je útočník Jaroslav Kalla s pěti body (2+3). Brankář Zdeněk Orct si drží svou standardní úspěšnost zákroků okolo 93%.

Změny v kádru:

Příchody:David Hájek (Chomutov), Libor Procházka (Sparta, po návratu z hostování v Plzni), Lukáš Musil (Slavia, hostování), Jan Besser (Beroun).

Odchody: Tomáš Kaberle (Toronto/NHL), Jan Hrdina (Columbus/NHL), František Kaberle (Carolina/NHL, naposledy MoDo Hockey/Švédsko), Jaromír Jágr (New York Rangers/NHL, naposledy Omsk/Rusko), Robert Kysela (Ústí nad Labem), František Mrázek (Plzeň, návrat z hostování; nyní Pardubice), Petr Kasík (konec kariéry).

Posila léta: Libor Procházka, obránce

Návrat ztraceného syna – po letech strávených ve Švédsku, Třinci, Karlových Varech a naposledy Spartě a Plzni se dvaatřicetiletý bek s řadou reprezentačních zkušeností vrátil domů. Mezi kladenskými beky je věkem nejstarší a společně se slavnými kolegy z útoku, Pavlem Paterou a Martinem Procházkou, patří k ose kladenského mužstva.

Loňská bilance Vsetín vs. Kladno

Kladno - Vsetín 1:3 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky:
8.Frolík Martin (Kalla) - 36. Brabenec (Kowalczyk, Jaškin), 51.Radivojevič (Stantien), 57.Selinger (Pavliš)

Vsetín - Kladno 3:6 (2:1, 1:3, 0:2)
Branky:
4. Frolo (Vlach, Veselý), 20. Klesla (Němec), 23. Seligr - 7.Bílek (Procházka, Patera), 26. Špelda (Horna), 35. Špelda (Kysela), 38. Kasík (Gardoň, Frolík), 54. Kaberle (Procházka, Patera), 60. Kysela.

Kladno – Vsetín 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky:
36. Martin Frolík (F. Kaberle, Kalla) - 35. Veselý (Klesla, Somík), 59. Klesla (Somík), 60. Brabenec (Somík).

Vsetín - Kladno 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
Branky:
32. Musil (R. Hruška, Němec), 39. Kovář (Demel, Vlach) - 33. Martin Procházka (Bílek, Patera), 36. Martin Procházka (Mrázek, T. Kaberle), 42. Špelda (P. Kasík).

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Hovi - Luža, F. Štefanka, Hrabal, Bauer, Spitzer, Horák, Nedbálek - Sakrajda, Demel, Stantien - Gorev, Bacul, Beck - Květoň, Steiner, Dubec - P. Hruška, R. Hruška, O. Hruška.

Kladno: Orct - Ševc, Hájek, Špelda, L. Procházka, V. Čech, Zeman - Bílek, Patera, Martin Procházka - Michael Frolík, Gardoň, Martin Frolík - Horna, Huml, Kalla - Besser, M. Havel, Tlustý.