Změny ve Vsetíně: Přichází nový sponzor mládeže, odchází Alexej Jaškin

Václav Trávníček • 11.05.2012

Na čtvrteční valné hromadě VHK byla zvolena nová správní rada občanského sdružení, které zaštiťuje mládežnický hokej. Předsedou se stal Petr Neumann, dalšími členy pak Stanislav Pavelec a Luděk Hryciow. „Správní rada nyní bude utvářet tým,“ uvedl Hryciow, podle kterého bude brzy představen nový sponzor, jenž podpoří místní mládežnický hokej. VHK Vsetín s. r.o., provozující seniorský tým, naopak opouští sportovní manažer Alexej Jaškin.

Jaškin působil na Valašsku už coby aktivní hráč. Vsetínský dres oblékal od sezóny 1993/1994, první zápas za tehdejší prvoligovou Zbrojovku sehrál na ledě Ústí nad Labem. Výborný obránce získal s valašským klubem všech šest mistrovských titulů, jedno druhé místo i bronzovou medaili z Evropské ligy 1998. Ve Vsetíně zůstal i po zlomovém roce 2001 a později se stal sportovním manažerem klubu. Funkci vykonával do jara 2012, kdy přijal nabídku z KHL. Nyní bude působit ve Slovanu Bratislava. O Jaškinově nástupci bude klub jednat.

Obsáhlý rozhovor s Alexejem Jaškinem o jeho začátcích ve Vsetíně i funkcionářské budoucnosti si můžete přečíst zde.

Zástupci vsetínského klubu se zároveň ohrazují vůči spekulacím, které naznačovaly, že by měl Vsetín absolvovat příští sezónu bez A-týmu. „O tom se na valné hromadě vůbec nejednalo,“ řekl trenér Luboš Jenáček. Ukončení uplynulé sezóny 2011/2012 mají hráči na programu v pátek 11. května.

Po čtvrteční valné hromadě je navíc jistá další věc - občanské sdružení VHK může od nové sezóny počítat s podporou nového partnera. „Proběhlo jednání a oslovil nás sponzor, který by chtěl investovat peníze na podporu mládežnického hokeje. Domluvili jsme se na spolupráci,“ sdělil Luděk Hryciow s tím, že sponzor bude představen v budoucích dnech nebo týdnech.