Zlín se nás odjakživa bojí. Jedeme tam vyhrát, hlásí Libor Haschka

Petr Vychopeň, Michal Veselý • 29.02.2008

V s e t í n - Atmosféra okolo vsetínského Lapače houstne! Zatímco město Tomáše Bati připomíná bájného fénixe, jenž právě vstal z popela, ve Vsetíně byste se oslavných zpěvů nedočkali. Právě naopak. Tamní pachuť, která otřásla nejen fanoušky, ale hlavně samotnými aktéry vyřazovacích bojů, nezná mezí. „Je to šok! O kontumaci jsme se dozvěděli před tréninkem,“ řekl Libor Haschka, elitní bek ze vsetínských řad. „Trenéři uznali chybu, že to měli mít zkontrolované. Oba dva měli slzy v očích a nebylo těžké poznat, že jich to moc mrzí,“ dodává k noční můře, která se pro Vsetín stala skutečností. Servítky si nebral ani Erik Hrňa, který poznamenal, že v tom má svaz bordel. „Všichni však jedeme zítra vyhrát,“ dodal odhodlaně.

V kabině Valachů není sice silvestrovská nálada, ale co se bojovnosti týče, vsetínská juniorka nic nevzdává. Ba naopak. Protože jediné, co Zlín zatím dokázal, je projít všechny zápisy. Libor Haschka k tomu má co říct. „Vůbec nevím jak to zítra bude, ale myslím, že se vyhecujeme a budeme hrát ještě lépe než minule,“ řekl, k čemuž dodal své i Erik Hrňa: „Trošku nás to zaskočilo, ale řekli jsme si, že je zítra porazíme. Bereme to jako kdybychom vedli 2:0 na zápasy a zítra si jedeme pro třetí vítězství. Věřím, že to ve Zlíně zvládneme, nikdo z nás tam nejede s poraženeckou náladou, jedeme tam vyhrát.“

O pravidlu, které připravilo Vsetín o zaslouženou výhru mají obě opory jasno. „Tohle pravidlo se každý rok mění, minulý rok se to po základní části anulovalo a teď je to najednou jinak, jsem z toho úplně rozhozený,“ komentuje rozčarovaně Haschka, načež se dočkáváme i Hrňovy peprné odezvy, kterou sdílí i mnoho dalších. „Pořádek by si v tom měl udělat svaz, je to bordel!“

Rozhovor už se chýlil ke konci když mě mladý a talentovaný útočník o něco požádal. „Požádej prosím naše fanoušky, ať tam dojedou, byli bychom jim moc vděční, moc nám to pomáhá.“ Takovému přáni nešlo nevyhovět.

A co na tuto situaci říkají oba tábory fanoušků? Na vsetínském webu není nálada nejlepší. Nejlépe to asi vystihl fanoušek s přezdívkou Majklos: "Proboha, to vyřazení muselo někomu z rodičů zlíňáků ležet pořádně v žaludku, že si ten vůl dal tu práci prolézt všechny zápisy utkání. A taky nejspíš bude v Gottwaldově hodně příznivců tantry - prodlužovaná a oddalovaná trýzeň jim asi dělá moc dobře."

Na druhé straně kopce Sirákova vládne úplně jiná nálada, zlínští příznivci už ani nedoufali, že uvidí své mladé naděje na ledě. Na zítřejší zápas se těší, fanoušek s přezdívkou Laquax se jen děsí Martina Podešvy. Ptá se, jestli bude moct talentovaný útočník hrát. Bude a Vsetínští jen mohou doufat, že se pro Zlín stane stejnou hrozbou, jako v předešlých zápasech. Na závěr přidáme ještě příspěvek fanouška Wampa: "No to jsou ale podvodníci, ti Vesani, fuj. Hanba jim. Podvody a podrazy - jediné, co umí". K tomu snad není co dodávat, tak zítra všichni ve Zlíně, začínáme ve 12:30.