Vstupenky online

Zatím je to z naší strany křeč, říká brankář Plšek

Michal Veselý • 24.09.2009

Během zápasu několikrát nevěřícně kroutil hlavou, tak se Lukáši Plškovi pozdával výkon hlavního rozhodčího v utkání Vsetína v Přerově. Hlavní arbitr sice žádný tým vyloženě nepoškodil, ale neustálým vylučováním dokonale rozdrobil hru. „Pískal každou blbost. Jednoho vyloučil, pak to kompenzoval. Díky tomu dnes byl špatný hokej," má jasno Plšek. I tak ale se start Valachů do sezóny vydařeným rozhodně nazvat nedá.

Lukáši, co bys řekl ke středečnému zápasu?
Opět nás zklamala koncovka, stejně jako v předešlých třech zápasech. Když dáme ve třech zápasech pět branek, tak nemůžeme pomýšlet na úspěch. Dneska to bylo opatrné utkání, šance byly na obou stranách. Rozhodčí tomu taky nepomohl, vylučoval za všechno, kouskovala se hra. Na rozhodčího se ale vymlouvat nemůžeme, i když pískal každou blbost. Jednoho vyloučil, pak to kompenzoval. Díky tomu dnes byl špatný hokej.

Během zápasu jsi několikrát jen bezmocně kroutil hlavou, proč?
No právě kvůli sudímu, on ten hokej fakt dnes pokazil. Mohl to být krásný zápas, nahoru, dolů. Vylučování za každý náznak faulu, to škodí hokeji.

Starty do zápasu vám zatím nejdou, zatím jako první vždy inkasujete…
Připomíná mi to loňskou sezónu, kdy jsme taky ze začátku nemohli dávat góly. Já věřím, že to jen lepší a lepší. V sobotu porazíme Břeclav a už se odrazíme, zatím je to křeč.

Soupeře nastartovala přesilovka 5 na 3, ve které se dostal do vedení…
Přesně tak. Vymyšlený faul do tří, za to se nevylučuje. Dali branku, prostřelil mě z kruhů.

Moc zákroků jsi dneska neměl?
Moc ne, párkrát zahrozili. Sem tam střela, vedle nebo nad. Musel jsem být připravený, když se dostane Přerov do třetiny, tak je nebezpečný. Oni se taky trápí v koncovce, za dva zápasy dali dvě branky, žádná sláva. Podle mě to byl dnes nezáživný hokej.

Vždy říkáš, že máš radši zápasy, kde máš hodně zákroků a jsi v tempu a to se dnes nepovedlo?
Ani jeden z těch tří zápasů nebyl takový. Takový zápas je daleko těžší, musím být pořád soustředěný.

Vy jste si dnes mnoho šancí nepřipravili…
V každé třetině jsme měli jednu gólovou. Škoda že Tesil nevyrovnal na 1:1.

Těšili jste se na novou halu?
Určitě ano, viděl jsem i nějaké fotky. Byl jsem překvapený, je to hezký stadion, takový by slušel i na Vsetíně. Doufám, že se toho taky Na Lapači dočkáme.

Stadiony i ve druhé lize jdou nahoru, Hodonín, teď Přerov…
Města dávají peníze do hokeje, na druhou ligu chodí hodně lidí, chtějí zkulturnit prostředí. Já doufám, že příští rok bude na Vsetíně nový led, nové mantinely, zázemí pro lidi.

Budete mít nějaké sezení v kabině? Začátek sezóny se vám nepovedl.
Zatím asi ne. Jsou odehrané tři kola, hledáme se. Potřebujeme se dostat jednou do vedení a dát nějaké branky. Je to křeč, nastartoval nás ten Frýdek.

Podle jmen kádr nevypadá špatně, souhlasíš?
Na papíře máme jeden z nejlepších týmů ve druhé lize. To není všechno, musíme se sehrát a to chvíli trvá. Někteří kluci druhou ligu nikdy nehráli, není to jen tak, přijít z extraligy do první ligy. Je to skok, sice k horšímu, ale je to fakt skok. Tady se na vás někdo zavěsí, není to extraliga, nejde to samo. Loni se Poděs s Erikem taky ze začátku trápili a potom byli nejlepší hráči druhé ligy. Věřím, že to klukům ze Zlína sedne.

banner pod článkem
×
Dnes v 17:00 | Muži
VHK ROBE Vsetín
HC Stadion Litoměřice