Vstupenky online

Vsetínské hokejisty v nové sezoně povede Juraj Jakubík

Václav Trávníček • 11.06.2013

Hokejisté Vsetína už znají jméno nového hlavního trenéra. Valachy v nadcházející sezoně povede Juraj Jakubík, někdejší asistent Dušana Gregora a mistr slovenské extraligy s Duklou Trenčín z roku 1997. Jeho asistentem bude dosavadní lodivod Viktor Hlobil. "Byl bych rád, kdybychom se pohybovali v první čtverce a následně v play-off došli co nejdál," řekl Jakubík v pondělí v podvečer poté, co byl představen vsetínskému A-týmu.

Vedení klubu z Lapače hledalo vhodného kandidáta na uvolněnou pozici prakticky od dubna. Volba nakonec padla na Jakubíka, někdejšího útočníka Trenčína, kterého si fanoušci mohou pamatovat také coby asistenta úspěšného kouče Dušana Gregora. "V průběhu dubna a května jsme vedli několik jednání s kandidáty. Věříme, že právě dohoda s Jurajem Jakubíkem bude to správné rozhodnutí," uvedl jednatel VHK Daniel Tobola. "Z jeho jednání jsme cítili, že trénování ve Vsetíně jej velmi láká a má chuť po úspěchu s naším mužstvem. Po tom tady ostatně všichni již několik sezon voláme," dodal.

Nový trenér se k týmu připojí 1. srpna, do té doby bude docházet na některé tréninky suché přípravy. Stejně jako tomu bylo právě v pondělí. "Je potřeba, aby se s mužstvem co nejdříve seznámil. Věřím, že s Viktorem Hlobilem vytvoří silný tandem, který bude fungovat," poznamenal Tobola. "Některé hráče znám už teď, třeba Marka Dubce nebo Maria Brezániho. Pomalu teď začnu poznávat i ostatní," uvedl první cizinec na trenérské lavici Vsetína.

Juraj Jakubík se narodil 6. dubna 1966 v Ilavě. S výjimkou sezony 2000/2001, v níž oblékal dres rakouského Klagenfurtu, strávil celou hráčskou kariéru na Slovensku. Nastupoval za Zvolen, Nitru a především Duklu Trenčín, které v roce 1997 pomohl k mistrovskému titulu. Jako trenér začínal nový vsetínský kouč u žáků, vedl i úspěšné trenčínské juniory. Mezi lety 2008 - 2012 působil coby asistent uznávaného Dušana Gregora v Trenčíně a MHC Mountfield Martin. Loňskou sezonu trénoval v Dubnici.

banner pod článkem