Vsetín sehraje sedm přípravných zápasů, začne i skončí s Přerovem

Václav Trávníček • 03.06.2014

Sedm přípravných zápasů sehrají vsetínští hokejisté před začátkem nové sezony. První utkání mají na programu 7. srpna, tedy asi týden poté, co poprvé vyjedou na led. Poslední prověrka proběhne 5. září, dvanáct dní před plánovaným startem soutěže. Během necelého měsíce vyzvou Valaši soupeře z Opavy, Poruby, Břeclavi a Přerova. Právě střety s hanáckým klubem celou přípravu VHK orámují.

Ačkoliv v těchto dnech probíhá teprve suchá fáze letní přípravy, VHK už má k dispozici seznam přípravných zápasů na srpen a začátek září. Hokejisty v zelenožlutých dresech čeká před startem sezony celkem sedm prověrek. První a poslední přípravný zápas odehraje Vsetín proti rivalovi z Přerova, chybět nebude ani reminiscence loňského čtvrtfinále s Opavou. „Počet utkání možná ještě není konečný,“ uvedl klubový šéftrenér Luboš Jenáček.

Přípravné zápasy Vsetína před novou sezonou:

7.8. Vsetín - Přerov
14.8. Vsetín - Břeclav
21.8. Vsetín - Opava
26.8. Opava - Vsetín
28.8. Vsetín - Poruba
2.9. Poruba - Vsetín
5.9. Přerov - Vsetín

„Rádi bychom totiž do přípravy zařadili zápas se zvučným soupeřem. Potíž je v tom, že kluby z vyšších soutěží mají dopředu plný program. Uvidíme tedy, co přinesou další jednání,“ dodal.

Nový ročník 2. ligy pravděpodobně odstartuje 17. září, kdy Valaši podle předběžného rozlosování přivítají na domácím ledě Nový Jičín. Pokud se nestane nic nečekaného, definitivní podoba soutěže včetně oficiálního rozlosování by měly být známy již tento čtvrtek.