Vsetín prověří tým Uherského Hradiště

Filip Bazala • 15.08.2011

Čas neúprosně běží a už tady máme třetí přípravné utkání vsetínských hokejistů. Tentokrát poměří síly s týmem Uherského Hradiště, které je velice atraktivním soupeřem a to hlavně díky několika bývalým hráčům VHK v týmu soupeře. Valaši by měli nastoupit ve stejné sestavě jako v prvních dvou přípravných zápasech. Utkání se hraje v Uherském Hradišti od 18:00.

Vsetínští hokejisté v posledním přípravném utkání v Prostějově sehráli vyrovnaný zápas. Potenciál Hlobilova výběru se ukázal hlavně ve třetí třetině, kdy zelenožlutí dokázali vsítit dvě branky a vynutili si samostatné nájezdy. V těch byli domácí úspěšnější a zvítězili tak 4:3. „Dnes jsme to po taktické stránce zvládli a to hlavně ve třetí třetině. Kluci se snažili, nemám tomu co vytknout. Prostějov letos opět bude kvalitní,“ sdělil bezprostředně po utkání trenér Viktor Hlobil.

Další zápas venku čeká naše hokejisty v Uherském Hradišti, kde se na tamním ledě "prohání" hned několik bývalých hokejistů VHK. V sestavě jich najdeme hned několik: Kůdela, Šafařík, Sakrajda, Mikeš, Rapant, Vodák, Matula, Knebl. Tito všichni hráči v zápasech se Vsetínem mají o motivaci postaráno. Slovácký tým vyjede ke svému druhému přípravnému utkání. V prvním zápase hostili meziříčské Bobry, kterým po šedesáti minutách podlehli 2:4. Za Hradiště se trefili Knebl, Rapant a u obou branek asistoval Petr Sakrajda. V týmu Hradiště na letošní ročník vyhlásili, že chtějí bojovat o vyšší příčky v tabulce a budou se tomu snažit uzpůsobit kádr. „Hlavním úkolem proto bylo přivést zkušeného gólmana. Jsme domluvení s Petrem Ševčíkem, který v minulých sezonách chytal první ligu za Vrchlabí,“ prozradil trenér Petr Sakrajda.

Podaří se Vsetínu zvítězit? Jak to vše dopadne se dozvíme v úterý 15. srpna. Zápas začíná v 18:00.

Předpokládané sestavy:

Tým ze Slovácka nehlásí žádné zranění. V mužstvu Vsetína by kromě už zmiňovaného Petra Hrušky neměl být nikdo zdravotně indisponován a tak se čeká stejná skvadra jako v prvních dvou utkáních Valachů. Do branky by se měl postavit Lukáš Plšek, který si střídá zápasy s mladším kolegou Petrem Hromadou.

Vsetín: Plšek (Hromada) - Šimek, Farda, Mečiar, Doležálek, Hoďa, Žabčík, Spitzer - Tesařík, Zúbek, Vítek, Brynecký, Vaněk, Hruška O., Dědek, Holík, Jánský, Korčák, Kubo, Brandis.

Uherské Hradiště: Kůdela (Oharek) - Šťastný, Šafařík, Sakrajda, Knebl, Mikeš, Sladký, Krystýnek, Rapant, Antonovič, Červenka, Vodák, Matula, Karpíšek, Křemecek, Kadlčík, Němec, Kundera, Měšťánek.