Vsetín míří do Břeclavi protrhnout nepříznivou bilanci

Filip Bazala • 15.10.2010

Vsetín v sobotu zajíždí na led Břeclavských lvů, kde se bude snažit protrhnout svou špatnou bilanci, jelikož na ledě domácích za poslední dvě sezóny ještě nedokázal ani jednou zvítězit. Bude to mít o to těžší, protože Břeclav letos ještě doma neprohrála. Pro trenéry Juraje Juríka a Josefa Štrauba s jejich družinou to tedy vůbec nebude jednoduché. Vsetín s novou posilou v obraně navrátilcem Radimem Tesaříkem se pojedou odrazit od dobré hry v posledním utkání, kdy doma přehráli Opavu 3:2 a pokusí se 16. října od 17:00 dobýt Břeclavskou AlcaPlast arénu.

Valaši se zatím velmi trápí hlavně co se týče vstřelených branek, v sezóně z jejich holí putovalo pouhých 19 za záda soupeřova brankáře. Trenéři se proto pokouší oživit hru směrem dopředu s mladým, ale šikovným dorostencem Ondrou Slováčkem, který dostává opravdu hodně prostoru na ledě a v minulém zápase s dvojkou Bajtek + Rufer tvořili jednu z nejnebezpečnějších formací na ledě. Vsetín v minulém zápase předvedl až na minutový výpadek kdy inkasoval dvě branky velice dobrý výkon v obraně, kterou výborně zacelil Radim Tesařík. V útočné fázi je to o dost horší, koncovka zatím velice vázne, přestože si Vsetín dokáže vypracovat velké množství šancí, ovšem útočnici jako např. Brynecký(0+5), Ševčík(2+2), Tesařík(1+1) se se střeleckou formou zatím nepotkávájí. To všechno se pokusí Vsetínští protrhnout v sobotu v Břeclavi.

Břeclavská AlcaPlast aréna, nedobytná?

Nejen pro Vsetín, ale i pro ostatní celky silná tvrz, na které letos kromě domácí Břeclavi nikdo nedokázal zvítězit. Nejblíže ktomu měli hráči Havířova, když podlehli domácím až po samostatných nájezdech 3:2sn. Valaši tady nevyhráli za poslední dvě sezóny ani jedenkrát a o to větší motivace do sobotního zápasu. Poslední utkání zde sehráli 13.2.2010, kdy padlo 15 branek a Vsetín podlehl lvům 8:7 v prodloužení.

11.kolo, sobota 18.10.2008

HC Břeclav 3:1 Valašský hokejový klub

Branky: 4. Hrůza (Pazdera), 37. Hrůza, 48. Laga (Hrůza, Pazdera) - 38. Šimek (Vaněk).

15.kolo, sobota 14.11.2009

HC Břeclav 5:0 Valašský hokejový klub

Branky: 2. Pelán (Kárný), 27. Mráz, 42. Pelán (Mráz, Kárný), 54. Jarušek (Mráz), 55. Barák (Mráz, Čikl).

37.kolo, sobota 13.2.2010

HC Břeclav 8:7p Valašský hokejový klub

Branky: 2. Karný (Prachař), 8. Prachař, 15. Prachař (Dora), 19. Nekvasil, 34. Novosad (Prachař), 53. Karný (Pelán, Sedláček), 58. Sedláček (Mráz), 62. Gajda (Zapletal) - 4. Hrňa, 9. Tesařík J., 18. Ondráček, 23. Sýs (Plachtovič), 29. Knebl (Sýs, Ondráček), 33. Mokrejš, 50. Tesařík J. (Matula).

HC Břeclav, 9. místo, 15 bodů, skóre 30:33

Břeclavským se letos zatím opravdu daří co se týče domácího ledu, kde ztratili pouhopouhý bod s Havířovem. Venku jim to naopak stejně jako Vsetínu moc nevychází, dokázali přívést pouze jeden bod z hostujících stadionů a to z Přerova, kde prohráli po samostatných nájezdech 3:2sn.

Trenér týmu Pavel Nohel má k dispozici podobně jako Juraj Jurík poměrně mladý tým, ve kterém se může spolehnout na výborně chytajícího Jaroslava Chvátala, kterému kryje záda o dvanáct let starší Petr Žurek. Břeclav disponuje taky výbornými obránci jako Jan Zapletal či Marek Dora, kteří mimo jiné hrají velice dobře i směrem dopředu a jsou nejproduktivnějšími beky v obraně lvů. V ůtoku si Valaši budou muset dát pozor na skvěle hrající posilu ze Skalice Erika Nováka(5+4), který vede Břeclavskou tabulku produktivity. Dalším hráčem stojícího za připomenutí je kapitán Jiří Sedláček a ten rovněž nastřílel pět branek. Další hráči co budou zatápět Vsetínským v obraně budou rovněž produktivní útočníci Ivan Paška a Štěpán Hrůza.

Minulé kolo

Břeclav v posledním utkání prohrála na ledě Nového Jičína 5:2, se kterým má přímo černou bilanci nevyhráli s Jičínem už 10 let a přímo na ledě soupeře dokonce ještě nikdy v historii. Svou prohru budou chtít určitě odčinit na domácím ledě proti Vsetínu, který v posledním utkání doma přehrál rozjetou Opavu a na své vítězství bude chtít navázat utkáním v Břeclavi. Napínavý soubouj bude ke shlédnutí už tuto sobotu v Břeclavi v AlcaPlast aréně, 16. října od 17:00.

Poslední odehrané utkání

VHK Vsetín 3:2 HC Slezan Opava

Branky: 8. Bajtek (Brynecký, Ševčík), 18. Rufer (Kubo), 24. Ševčík (Vaněk, Zavrtálek) - 33. Polok (Kocián), 34. Měch (Grofek, Černý).

Juraj Jurík řekl po zápase: "Jsme samozřejmě rádi, že jsme po tak dlouhé době vyhráli za tři body. Za stavu 3:0 jsme měli zápas pevně v rukou, bohužel jsme krátkodobým výpadkem vrátili soupeře do zápasu a pak jsme se až do konce strachovali o výsledek. Přijde mi, že naši hráči ještě nejsou naučeni hrát celých šedesát minut. A když pak dáme soupeři svou chybou nějakou příležitost, on ji potrestá…"

HC Nový Jičín 5:2 HC Břeclav

Branky: 7. Tomášek (Zedník, Toman M.), 42. Macháček (Chvostek M.), 47. Hruška (Vrdlovec, Pavlačka), 52. Vrdlovec (Pavlačka, Hruška), 54. Gulda (Tomášek) - 2. Škapik (Barták, Paško), 56. Čikl (Dora).

Sestavy v minulém kole

Vsetín: Plšek - R. Tesařík, Farda, Kapr, Šafařík, Zavrtálek, Zelenka, od 30. Pelc - Slováček, Dubec, D. Tesařík - Ševčík, Bajtek, Brynecký - Kubo, Vaněk, Rufer - Rapant, Sýs, Dědek.

Břeclav: Chvátal – Dora, Vozdecký, Škápik, Zapletal, Svoboda, Novák J., Hrůza, Sedláček, Paško, Klimovič, Čikl, Grmela, Barták, Fiedler, Novák E., Bolfík, Busser, Kurial, Konečný.