Vsetín by chtěl trenéru Vůjtkovi znepříjemnit jeho premiéru

Aleš Koňařík • 02.11.2004

V s e t í n – Ve dvou případech prožily Vítkovice stejný příběh, jaký se v průběhu sezóny odehrál i na Vsetíně. Devět zápasů v řadě bez vítězství, po kterých se Ostravané propadli hluboko pod střed tabulky a následná změna na trenérském postu je paralelou vsetínských trampot. S tím rozdílem, že Vítkovice nahrály o osm bodů více než předposlední Vsetín. A v posledních dvou kolech prokázaly remízou na Spartě a vítězstvím v Jihlavě nárůst formy. Dnes je navíc poprvé povede staronový kouč Vladimír Vůjtek.

Start do sezóny:
Výsledková krize vynesla na střídačku Vladimíra Vůjtka

Vítkovice ještě pod vedením bývalého trenéra Svozila začaly novou sezónu s chutí a až do přestřelky v utkání se Vsetínem v 5.kole prohrály pouze jediné utkání se Spartou. Pak už šla forma Ostravanů rapidně dolů, prvními vlaštovkami, že je něco v nepořádku, byly dvě domácí prohry s Kladnem a Karlovými Vary.

Nad trápícím se Znojmem sice Vítkovice dokázaly zvítězit, ale od prohry s Libercem 3:1 se začala počítat šňůra zápasů bez plného bodového zisku. Nedařilo se ani brankáři Ottawy Martinu Pruskovi, častěji dostával příležitost Marek Pinc. Krize si vybrala tradiční oběť v podobě rezignace trenéra Ladislava Svozila. Sérii bez vítězství konečně přetrhla výhra nad Jihlavou 5:3 v nedělním extraligovém kole.

Klubové produktivitě vévodí Ivan Padělek se 17 body (6+9). Centr Roman Šimíček má na kontě celkově 4 branky, tři z nich ale zaznamenal v divokém zápase ve Vsetíně. Zámořské posily Vítkovic se ve sběru bodů drží stranou. Václav Varaďa zkompletoval 1 branku a 3 asistence a loni jeden z nejlepších hráčů NHL v počtu plusových +/- bodů, obránce Marek Malík, má v extralize zatím bilanci -1 bod.

Vsetínu se do sestavy vrací trojice rohovníků z derby Frolo, Vašut a Gengel, kteří si v neděli odpykali trest na rvačku ve Zlíně. Rostislav Klesla si naopak ještě jeden zápas musí odpočinout. Kromě Radovanů Somíka a Biegla je tým kompletní.

První letošní zápas

Vsetín - Vítkovice 5:6 (1:2, 3:3, 1:1)
Branky: 10. Gřegořek (Selingr, Kowalczyk), 24. Vak (Radivojevič), 28. Radivojevič (Stantien), 38. Vlach (Kovář), 50. Selingr (Pavliš) - 5. Hudec (Šimíček, I. Padělek), 13. Šimíček (I. Padělek), 22. Irgl, 26. Šimíček (I. Padělek), 38. J. Štefanka (D. Moravec), 50. Šimíček (I. Padělek).

Pravděpodobné sestavy

Vítkovice: Pinc - Černošek, Philipp - Seman, Malík - Kumstát, Cebák - I.Padělek, Burger, Moravec - Vůjtek, Šimíček, L.Krayzel - Irgl, Turek, Hubáček - Krenželok, Štefanka, Tomášek.

Vsetín: Čechmánek - Jaškin, Gřegořek, Kowalczyk, Němec, Gýna, Frolo - Veselý, Brabenec, Radivojevič - Dubec, Vlach, Selingr - Kovář, Vak, Demel - R. Hruška, Pavliš, Gengel.