Všechno hrálo Vsetínu do karet, dva góly ale junior Pernický nečekal

Helena Hegeďová • 29.10.2018

V sobotu odehráli junioři duel na ledě lídra tabulky. Bilance s Vítkovicemi nevypadala před utkáním vůbec dobře, přeci jen Ostrava nasázela Valachům ve dvou zápasech 19 gólů, na druhé straně padly branky pouze 4. „Mysleli si, že nám dají hnedka bez problémů další desítku. To jim podle mě nejvíc uškodilo,“ komentoval utkání, které nakonec skončilo remízou a výhrou domácích v prodloužení, sedmnáctiletý obránce Vojtěch Pernický. Ten mimo jiné vstřelil dva z pěti vsetínských gólů v zápase a vylepšil si tak střelecké statistiky z minulé sezóny.

V sobotu jste remizovali, ale předchozí zápasy s Vítkovicemi vypadaly úplně jinak. Změnilo se něco?
Podle mě jsme k zápasu přistupovali více koncentrovaně. Hodně nám pomohl taky první gól, který jsme dali. Navíc jsme následně přidali i druhý a hned se nám v tom utkání lépe dýchalo. Od toho už se potom všechno odvíjelo, hráli jsme s nimi vyrovnaný zápas. Na začátku nás hodně podržel brankář, ale i jemu tam později spadly nešťastné góly.

Bylo něco jiného i na hře soupeře?
Řekl bych, že nás spíš podcenili, než že by něco změnili. Mysleli si, že nám dají hnedka bez problémů další desítku. To jim podle mě nejvíc uškodilo. Taky dali do brány slabšího gólmana, takže nám víceméně všechno hrálo do karet.

V utkání jste dvakrát skóroval, jak to na ledě vypadalo?
Sám jsem tomu nevěřil, vždycky jsem se k tomu dostal jak slepý k houslím (směje se). Možná, že z těch mých gólů měli větší radost kluci než já, protože to nikdo nečekal.

Byly to vaše první dva góly v letošní sezóně, nepřipomíná vám to trochu situaci Mikaela Kuronena? Vy sám jste přitom spíše sváteční střelec, loni jste skóroval pouze jednou…
No, asi toho máme hodně společného (směje se), oba jsme si to nechali na pozdější zápasy. Doufám, že tato sezóna bude víc bodová než ta minulá. Už teď jsem vyrovnal bodový zisk z minulého roku.

Když opustíme minulé utkání, v posledních dvou týdnech se vám nepodařilo vyhrát. Jak to berete v kabině?
Samozřejmě, že nikdo není rád, každý nerad prohrává. Řekli jsme si, že to musíme nějak zastavit a začít do zápasů chodit více koncentrovaní. Chceme se dostat do první trojky, takže budeme muset něco změnit a hrát lépe.

Myslíte, že je to na dobré cestě?
Určitě, například teď ta remíza ve Vítkovicích nám dodala sebevědomí a tým se zvedl. I když jsme získali jen jeden bod, tak je to každopádně bod velmi důležitý, navíc proti lídrovi tabulky, a bude se hodit.

Necelé dva týdny vás nyní trénuje pan trenér Žilka, jaké jsou vaše první dojmy?
Nového trenéra jsme dostali hned do zápasu ve Zlíně, ani s námi nebyl na tréninku. Tehdy si nás jenom tak okoukal a teď už nás má normálně na střídačce. Musím říct, že zatím nejsou žádné problémy. Způsob trénování má trošku jiný než pan Jurík nebo pan Jenáček, ale myslím si, že je to taky dobré. Každá trenér má v sobě něco dobrého.

Příští týden na vás čekají dva domácí zápasy, co bude nejdůležitější?
Opět do nich musíme jít koncentrovaně a nic nepodcenit. Chce to získat co nejvíce bodů, protože je opravdu potřebujeme. Budeme se v těch zápasech snažit dostat rychle do vedení a mít ten zápas pod svou kontrolou až do vítězného konce.

Rozdíly v tabulce jsou, kromě náskoku vedoucích Vítkovic, minimální. Jaká příčka je vaším nejbližším cílem?
Minimálně ta třetí. Takže budeme muset přeskočit Zlín a Havířov. Což nebude úplně jednoduché, ale pokusíme se.

S Havířovem jste se také v minulém týdnu utkali. V čem jsou tyto zápasy tak náročné?
Posílili v bráně, mají dobrého gólmana. Hodně nám to zápasy s nimi ztížilo, jejich brankář je opravdu dobrý a nám se nedaří proměňovat šance. Řekl bych, že gólman jim hodně pomohl i v tom pátečním utkání. Takže podle mě to není tolik stylem hry, jako dobrým výkonem brankáře. Nemůžeme se proti němu prosadit.