Vrchol sezóny je tu, Vsetín čeká první čtvrtfinálový duel v Přerově

Václav Trávníček • 10.03.2010

Trvalo to skoro přesně jeden rok. Vyřazovací boje jsou zase tady a Vsetín do nich vstupuje sérií proti Přerovu. Čtvrtfinále 2.ligy tak proti sobě postaví dva celky, jejichž střet je vždy událostí. K vidění je vždy urputná bitva na ledě a slovní přestřelky fanoušků v hledišti. Bude tomu tak i dnes, kdy Valaši zajíždějí k prvnímu čtvrtfinálovému duelu na led přerovské Maxi-Tip Arény? Utkání začíná v 18:00 a nebudete-li si moct udělat výlet na Hanou, můžete důležitý duel sledovat v rámci online přenosu.

Čtvrtfinálovou sérií vždy začíná ta nejdůležitější část sezóny. Jestliže základní část přinesla mnohé zápasy, které stály za to a které si budete pamatovat ještě v létě, vězte, že šlo teprve o předehru. Teprve v play off se láme chleba. Teprve play off rozhoduje o tom, zda bude sezóna úspěšná, či nikoliv. Prví překážkou pro valašský tým je Přerov – silný mančaft, který má letos kvalitu ve všech směrech: kvalitním gólmanem počínaje a produktivním útokem a výraznou diváckou kulisou konče.

Nejproduktivnějšími hráči Zubrů je trojice Hanák, Kotásek, Kočara. Všichni tři překročili hranici třiceti kanadských bodů, přičemž s devětadvaceti body na tě dotírá neméně nebezpečný Marek Ditrich. Produktivita Přerova vzrostla i tím, že družinu kouče Oslizla před vyřazovacími boji posílil zkušený obránce Petr Pavlas, dirigent uničovských přesilovek. Bude tedy záležet na tom, jak si s útokem středečního soka poradí vsetínská obrana. Valašský útok totiž ve čtyřech letošních vzájemných duelech s Přerovem zrovna neoslnil. Sice v jednom utkání Vsetínští nastříleli sedm branek, což bylo především zásluhou zlínského Jiřího Ondráčka (2+2), ovšem v dalším střetnutí dokázali vsítit pouze jednu branku a ze zbylých dvou duelů odešli bez vstřeleného gólu.

Jistotou v brance Přerova je v poslední době výborně chytající Radek Tihlář, jenž se může pochlubit i solidními statistikami: jeho procento úspěšnosti zásahů je 93,67, přičemž si drží průměr 2,14 inkasované branky na utkání. Jak na tom budou Tihlářovy statistiky po středečním střetu se Vsetínem, který začne v 18:00?

Letošní vzájemné zápasy:

35.kolo, 3.2.2010
Valašský hokejový klub - HC Zubr Přerov 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branky: 53. Hanák (Kočara).

Řekli po utkání: „Vyhrál tým, který dal gól. Byl to vyrovnaný zápas, možná jsme z něho měli víc, ale neproměnili jsme vyložené šance. Soupeř bohužel ano a tím zvítězil. Musím ale pochválit našeho gólmana, protože určitě pochytal takové tři góly soupeře.“ Jan Tesařík

24. kolo, 16. 12. 2009
HC ZUBR Přerov - VHK Vsetín 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 27. Hanák (Osina), 32. Kohút (Kotásek, Halouska) - 51. Ondráček (Finsterle, Ševčík).

Řekli po utkání: „Pro diváky to byl určitě hodně pěkný zápas. Domácí byli před brankou mnohem důraznější než my a podařilo se jim vstřelit o jeden gól více. My jsme měli první gól dát už v první třetině, kdy jsme si vypracovali několik příležitostí. Ve třetí třetině se nám sice podařilo dostat do tlaku, ale jsme pořád v zakončení takoví jaloví.“ Juraj Jurík

13. kolo, 4. 11. 2009
VHK Vsetín - HC ZUBR Přerov 7:3 (3:2, 2:1, 2:0)
Branky: 7. Vaněk, 13. Ondráček (Štraub), 15. Ševčík (Ondráček, Horák), 26. Ondráček, 36. Sakrajda (Klabačka), 51. Mokrejš (Ondráček), 57. Mokrejš (Horák, Rajnoha) - 6. Hanák (Kotásek), 12. Martinák (Ditrich, Faltýnek), 30. Menšík (Vlček, Kohút).

Řekli po utkání: „Zápas se nám povedl. Myslím, že jsme byli od začátku do konce lepší. Je vidět, že v mužstvu je pohoda, daří se nám. Začali jsme dávat i góly, předtím nám to tam moc nepadalo. V koncovce se nedařilo, byla tam taková křeč. Teď je v týmu perfektní nálada a je to vidět i na trénincích. Když se vyhrává, jde všechno lehčeji.“ Jiří Ondráček

2. kolo, 23.9.2009
HC ZUBR Přerov - VHK Vsetín 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 15. Coufal (Hanák, Halouska), 49. Sprušil (Pala), 53. Kolář.

Řekli po utkání: „Opět nás zklamala koncovka, stejně jako v předešlých třech zápasech. Když dáme ve třech zápasech pět branek, tak nemůžeme pomýšlet na úspěch. Dneska to bylo opatrné utkání, šance byly na obou stranách. Rozhodčí tomu taky nepomohl, vylučoval za všechno, kouskovala se hra. Na rozhodčího se ale vymlouvat nemůžeme, i když pískal každou blbost. Jednoho vyloučil, pak to kompenzoval. Díky tomu dnes byl špatný hokej. Lukáš Plšek

Sestavy v posledním kole základní části:

Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek, Vlček, Pavlas, Osina, Halouska, Novák - Kolář, Sedlák, Ditrich, Coufal, Hanák, Kočara, Martinák, Málek, Goiš, Sprušil, Kundrátek

Vsetín: Plšek - Tesařík J., Farda, Zavrtálek, Matula, Vodák, Šimek, Kapr, Hrňa, Vítek, Sýs, Klabačka, Vaněk, Finsterle, Ašer, Korčák, Mikeš, Knebl, Tesařík D.