Vstupenky online

Velký návrat! Útočné řady Vsetína posílí Erik Hrňa

Jan Tajzler • 26.05.2023

Vsetínský klub pokračuje v tvorbě kádru na novou sezonu a hlásí zvučnou posilu do útoku. Jeho řady rozšíří odchovanec klubu a pětinásobný mistr extraligy Erik Hrňa, který se na Valašsko vrací po 13 letech. „Jsme moc rádi, že jsme se domluvili se vsetínským odchovancem a mám radost, že dal Vsetínu přednost před extraligovými nabídkami," liboval si po podpisu smlouvy sportovní manažer Radim Tesařík.

Erik Hrňa se narodil 25.6.1988, je vsetínským odchovancem, který již v mládežnických letech ukazoval svůj obrovský potenciál. Právě ve Vsetíně stihl ještě coby junior nastartovat svou extraligovou kariéru, když první starty mezi elitou zaznamenal v sezoně 2006/2007. Je rovněž podepsán pod ziskem dvou mistrovských juniorských titulů Vsetína v letech 2005 a 2007.

Mimořádný talent uplatnil Hrňa především v Třinci, který si jej vyhlédl ihned po konci seniorského hokeje ve Vsetíně. Postupně se probojoval do základní sestavy Ocelářů, se kterými v roce 2011 oslavil zisk historicky prvního titulu. Jak se později ukázalo, mělo jít teprve o předkrm, neboť Hrňa byl i součástí zlaté třinecké jízdy a v letošním play-off společně s Oceláři získal pátý mistrovský titul z toho čtvrtý v řadě. Tato skvostná bilance jej řadí mezi nejúspěšnější hokejisty své generace. 

Nejvyšší soutěž si Erik Hrňa zahrál také v Olomouci nebo Plzni, v ročníku 2013/2014 si zkusil i ruské angažmá v tamní VHL v dresu THK Tver. Jeho kariéra však byla spjata především s Třincem. V posledních sezonách byl Erik Hrňa specialistou na přesilové hry. Do vsetínského klubu se vrací po 13 letech, poslední utkání za Valachy sehrál 16. března 2010 v rámci čtvrtfinálové série 2. ligy proti Přerovu. Nyní na Lapači podepsal jednoletou smlouvu s následnou opcí. 

Vyjádření Radima Tesaříka: „S Erikem jsme jednali už během loňské sezony, ale tehdy to ještě nedopadlo. Jsme moc rádi, že jsme se domluvili se vsetínským odchovancem a mám radost, že dal Vsetínu přednost před extraligovými nabídkami. Očekáváme určitě zlepšení produktivity. Byli bychom rádi, kdyby navázal na své výkony, které předváděl v přesilových hrách v Třinci. Určitě si tedy slibujeme i zkvalitnění přesilových her. Erik je pořád extraligový hráč, myslím si, že to ví i on a budu moc rád, když bude podávat ty nejlepší výkony."

Podrobné statistiky Erika Hrni si můžete prohlédnout zde.

AKTUÁLNÍ KÁDR VHK ROBE VSETÍN:

  • Brankáři: Maxim Žukov, Adam Pavlíček
  • Obránci: Jakub Ďurkáč, Michal Hryciow, Šimon Jenáček, Tom Ondračka, Jiří Říha, Ondřej Smetana, Robin Staněk, Jakub Teper, Ondřej Fojtík, Jan Hamřík
  • Útočníci: Daniels Berzinš, Štěpán Bláha, Miroslav Holec, Adam Hořanský, Erik Hrňa, Tomáš Jandus, Vít Jonák, Jan Kern, Pavel Klhůfek, Luboš Rob, Marek Melenovský, Adam Koláček, Matyáš Dědek, David Heinrich.
banner pod článkem