Velká výzva pro Valachy! Na Lapači přivítají lídra z Třebíče

Jan Tajzler • 02.12.2021

Obrovská škoda, že na sobotní utkání Vsetína s Třebíčí nemohou přijít fanoušci v plném počtu. Atmosféra na stadionu by jistě důstojně doprovodila atraktivní duel, ke kterému se uprostřed valašských kopců schyluje. Třebíč nadále potvrzuje, že její úspěšný vstup do sezony nebyl náhodný. Naopak Vsetín určitě touží po skalpu Horáků, kterým má co vracet. Souboj Vsetína s aktuálním lídrem tabulky odstartuje v sobotu na Lapači od 17:00.

Partner utkání:

Třebíč nadále vládne Chance lize

Kdo by to byl řekl, že na začátku prosince bude v čele Chance ligy zrovna Třebíč. Jistě, kádr pod taktovkou zkušeného trenéra Kamila Pokorného nevypadá na papíře vůbec zle, ale aktuální situace určitě překvapila všechny, kdo druhou nejvyšší soutěž sledují, možná i samotnou Třebíč. Horáci však působí sebejistě, tým je kompaktní a produktivita je rovnoměrně rozložena mezi útočné řady. Vyčnívá pouze střelec Ladislav Bittner, jemuž se podařilo naladit na loňskou notu a momentálně má na kontě 13 branek, čímž uzavírá elitní pětici střelců soutěže.

Třebíč vede Chance ligu se 62 body, na druhé Litoměřice čítá náskok čtyř bodů a to má ještě zápas k dobru. Na Valachy se Horáci dívají s luxusním patnáctibodovým náskokem. Třebíč navíc na Lapač přijede posilněna o vítězství v derby Vysočiny, když i podruhé v sezoně udolala jihlavskou Duklu, tentokrát na domácím ledě v poměru 2:1. Třebíč našla v sezoně pouze tři přemožitele, na domácím ledě ji porazil pouze Havířov a venku nestačila jen Ústí nad Labem a Vrchlabí. Skvostnou formu se nyní Třebíč pokusí potvrdit i na Valašsku.

Po vlažném startu se do tempa dostal již zmíněný Ladislav Bittner. Třebíčský tým však není o individualitách. Lídra tabulky nenajdete vysoko ani v tabulkách úspěšnosti přesilových her. Jeho síla je v týmovém výkonu. Nicméně po Bittnerovi stojí určitě za zmínku Martin Dočekal, třebíčský odchovanec si odskočil do mateřského klubu z extraligové Komety Brno a je velkým přínosem, když ve 14 zápasech zaznamenal 16 kanadských bodů za 8 branek a 8 asistencí. Zkušeným borcem v třebíčském útoku je Michal Vodný (5+11), opomenout bychom neměli ani Lukáše Nedvídka (3+13) či šikovného Matěje Psotu (4+10).

Defenzíva Třebíče pracuje rovněž spolehlivě, tým obdržel pouze 44 branek, mimochodem Vsetín je v ohledu defenzívy hned za lídrem tabulky. Horáci se mohou plně spolehnout na brankáře Pavla Jekela, ten už mnohokrát potrápil vsetínské útočníky a spoustu vzájemných zápasů urval pro Třebíč svým výkonem právě výborný Jekel. Tentokrát však Jekel před sebou má spolehlivý tým. Z obránců umí útočnou činnost podpořit Lukáš Doudera (3+8) či Michal Furch (1+8). Zkušenosti dodává určitě Lukáš Forman, prostředí na Lapači zná také Jiří Hunkes a neztrácí se ani nadějní mladíci vyprodukování akademií brněnské Komety.

Podaří se Vsetínu odveta?

Valaši v letošní sezoně na Lapači prohráli pouze třikrát, z toho jen jedinkrát nebodovali. V prvním domácím utkání měsíce prosince se Vsacané rozhodně nehodlají poklonit Třebíčí, které budou naopak chtít vrátit porážku z jejího ledu, když na Vysočině padli v prvním vzájemném měření sil 3:5. Vsetín se do domácího prostředí vrací podpořen vítězstvím z pražského Edenu, kde po dvou třetinách sice ztrácel 0:1, ale ve třetí třetině se postaral o obrat a nakonec přivezl na Valašsko všechny tři body.

Vsetínští se nadále potýkají s marodkou jak v defenzivních tak útočných řadách, i tak však disponují širokým kádrem, který bude v sobotním podvečeru vzdorovat lídrovi tabulky z Vysočiny. Sobotní duel bude jistě zajímavý i proto, že se proti sobě postaví dva nejlepší brankáři co se procentuální úspěšností zákroků týče. Vsetínský Jakub Málek nadále vládne prvoligovým maskovaným mužům s bilancí 93,57 %, hned za ním je třebíčský Pavel Jekel s 92,38 procenty. Oba celky však disponují také ofenzivní silou, a tak není divu, že při prvním vzájemném měření sil padlo osm branek. Jak to dopadne tentokrát? Odveta mezi Vsetínem a Třebíčí startuje na Lapači v sobotu od 17:00.

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: J. Málek – Jerofejevs, Štach, Ondračka, Smetana, J. Jenáček, Buchta, Š. Jenáček – Půček, Pšurný, Rob – Berger, Pitule, Gago – Hořanský, Vlach, Apolenář – Březina, Kucharczyk, Vítek.

Třebíč: Jekel – Hunkes, Mlčák, M. Furch, L. Forman, Tureček, Poizl, Zukal – Střondala, L. Bittner, D. Sklenář – Šťovíček, Nedvídek, Krliš – Gajarský, Vodný, Vedral – Ferda, D. Michálek, Křehlík.