Vstupenky online
PRODEJ VSTUPENEK A PERMANENTEK ZDE! | Počet prodaných permanentek: 1637

Valaši míří do Kopřivnice, Adam Mikšovský se rozloučí s kariérou

Tomáš Kopecký • 02.02.2016

Sobotní hokejový svátek v podobě duelu s lídrem tabulky z Frýdku-Místku je již za námi, kolotoč zápasů druhé hokejové ligy se však nezastaví ani v následujícím týdnu. Již ve středu totiž hokejisté VHK Vsetín zavítají na led nováčka z Kopřivnice, jenž ve své premiérové sezoně rozhodně nehraje druhé housle a stále bojuje o pozice zajišťující účinkování ve vyřazovací části. Valaši mají s nováčkem soutěže stoprocentní bilanci, všechna tři vzájemná utkání v této sezoně vyhráli. Budou úspěšní i ve středečním duelu před zaplněným hledištěm kopřivnického stadionu? V tomto utkání se zároveň se svou hokejovou kariérou rozloučí kopřivnický odchovanec Adam Mikšovský, jemuž těžký úraz oka znemožnil další účinkování v profesionálním hokeji.

 

Talentovaný hokejista, jenž se nikdy nebál přitvrdit hru. Vždy se obětoval a bojoval pro tým, každé jeho střídání přineslo na led elán a jiskru. Těmito slovy se dá popsat osmadvacetiletý Adam Mikšovský, kterého k hokeji přivedl jeho tatínek v rodné Kopřivnici. 

Ve městě automobilů vyrůstal malý Adam do 5.třídy, posléze si jeho talentu všimly Vítkovice, se kterými vybojoval dva tituly mistra republiky. V deváté třídě, kdy Adamovi končilo hostování ve Vítkovicích, se náhle ozval s nabídkou Zlín,jenž ho nakonec koupil do svých řad. Ve Zlíně strávil Adam dlouhé období své kariéry. Prošel zde starším dorostem a juniorkou. Patřil mezi nejproduktivnější hráče svého týmu. Výborné výkony v juniorské extralize v sezoně 2006/07 nezůstaly skryty ani trenérům A týmu a mládežnických reprezentací, a tak mohl Adam už jako devatenáctiletý okusit nejvyšší českou seniorskou soutěž, ve které odehrál po boku hráčů jako Leška či Hamrlík 2 duely. V seniorském týmu Zlína se však nedokázal výrazněji prosadit a vydal se na štace po prvoligových a druholigových kluzištích. 

Působil v Prostějově, Trutnově, Vrchlabí, Jihlavě, až ho nakonec vítr zavál v sezoně 2012/13 do valašské metropole. Zde patřil mezi nejproduktivnější hráče týmu. Kromě střílení gólu však vynikal svým důrazem a bojovností. 

Miloval hokej, avšak jeho láska se mu nakonec stala osudnou. 28.říjen 2014, utkání dvanáctého kola východní skupiny druhé ligy na ledě Nového Jičína. Adam Mikšovský zůstává po jednom z nevinně vypadajících soubojů ležet na ledové ploše. Běžná hokejová situace, ke které dochází skoro v každém utkání, řekli bychom. Avšak čepel soupeřovy hole zasáhla vsetínského hokejistu tak nešťastně, že mu vážně poranila pravé oko. Krátce po inkriminovaném momentu následoval rychlý převoz do nemocnice ve Frýdku-Místku, kde vsetínský hokejista ještě tentýž večer podstoupil operaci vážně zraněného oka. Hokej byl rázem odsunut na druhou kolej, primární bylo pro Adama zdraví. Adam však stejně jako na ledě statečně bojoval a s obtížným úrazem se popral. Snaží se navrátit zpět do normálního života. Přestože mu těžký úraz oka znemožnil v pokračování kariéry, stále žije hokejem a pomáhá jako asistent trenéra u týmu vsetínských juniorů. 

Rozloučení s hokejovou kariérou Adama Mikšovského proběhne ve středu 3.2. před zahájením utkání na kopřivnickém zimním stadionu.

HC Kopřivnice: Nováček bojuje o elitní osmičku 

Vraťme se ale zpět k oběma aktérům nadcházejícího duelu. Celek z Kopřivnice si v loňské sezoně poradil s nástrahami kvalifikace a přes Uherský Ostroh vybojoval postup do východní skupiny druhé ligy. Hlavním stavebním kamenem hry byl bývalý český reprezentant či kapitán třineckých ocelářů Radek Bonk. Ve městě automobilů to byla velká sláva. Rozhodující finálové utkání sledovalo na kopřivnickém stadionu přes 3200 diváků. Není divu, svěřenci trenéra Slabého vybojovali postup do vyšší soutěže po čtrnáctileté odmlce v krajském přeboru. 

Hokejová euforie však v Kopřivnici ještě zdaleka nevyprchala a svůj vliv na to mají také dobré výsledky současného týmu. Kopřivnice od úvodu sezony překvapuje hokejovou veřejnost a drží se na pozicích, které zajišťují postup do play-off. Situace v tabulce kolem osmé příčky je však velice zamotaná a každý bod je v této fázi sezony nesmírně důležitý. Ani jeden celek z tria Kopřivnice, Opava, Břeclav nechce hrát ve zrádné skupině o udržení, která je letos součástí systému soutěže druhé ligy. Situace kolem osmého místa bude zřejmě dramatická až do posledního kola. Domácí mají momentálně na kontě 46 bodů. Devátá Opava ztrácí na hokejisty z města nákladních automobilů Tatra jeden bod, desátá Břeclav pak body čtyři. 

Dlouhou dobu se zdálo, že by Kopřivnice neměla mít s postupem do play-off problémy, v prosinci se však jejich dobrá forma zadrhla a následovala série devíti proher v řadě. Vysvobození přišlo pro domácí až v polovině ledna v důležitém zápase na ledě Břeclavi, kde zvítězili 5:0. Z posledních pěti duelů vytěžili kopřivničtí deset bodů a v boji o postup nyní mají nejlepší výchozí pozici z již zmíněného tria uchazečů. V posledním zápase dělilo Kopřivnici 27 sekund od důležitého vítězství na ledě favorizovaného Hodonína, domácí však zásluhou úspěšné Špokovy teče srovnali a v prodloužení dokonali obrat. 

Nejproduktivnější hráčem týmu je zkušený Adam Červenka (21+17), jenž ještě v loňské sezoně nastupoval v dresu ostravské Poruby. Mezi další základní stavební kameny týmu patří Martin Tomášek, Ondřej Sluštík a Adam Kofroň. Oporou týmu je brankář se zkušenostmi ze zahraničních štací, Adam Vrba, který okusil ligové soutěže v Norsku, Lotyšsku, Belgii a Německu.

VHK Vsetín: Podaří se Valachům naskočit zpět na vítěznou vlnu?

Zápasy s Kopřivnicí Valachům zatím v této sezoně sedí. Valaši mají s nováčkem soutěže stoprocentní bilanci, všechna tři vzájemná utkání v této sezoně vyhráli. V prvním utkání Na Lapači zvítězila družina trenéra Jenáčka 5:0, podobnou kanonádu mohli diváci zhlédnout také při druhém a třetím utkání, které hokejisté z města ležícího na řece Bečvě vyhráli 6:1 a 7:4. Jinak jsou vsetínští hokejisté pevně ukotveni na druhé příčce tabulky, kterou už do konce základní velmi pravděpodobně uhájí. První místo je už Valachům zapovězeno, jelikož do konce zbývá posledních 6 duelů a vedoucí Frýdek-Místek má v čele tabulky náskok již propastných 23 bodů. Náskok na okolní pronásledovatele se vsetínským hokejistům povážlivě tenčí, přesto by však Valaši o druhé místo neměli přijít. Třetí brněnská Technika totiž ztrácí 8 bodů a ve středu se navíc představí na ledě suverénního Frýdku-Místku, odkud se sbírají body jen velmi těžko. Vsetín má za sebou sérii dvou zápasů proti neoblíbeným soupeřům. 

Před týdnem ve středu zajížděli Valaši do Poruby, dohnali tříbrankové manko a dovedli zápas až do samostatných nájezdů. Exekuce této disciplíny je však zatím slabou stránkou vsetínského týmu, v letošní sezoně odešli Valaši po samostatných nájezdech už čtyřikrát poraženi. Poslední odehraný duel mají jistě všichni fanoušci ještě v živé paměti. Ve šlágru kola hostili Valaši na svém ledě Frýdek-Místek. Oba týmy odehrály utkání v retrodresech ze sezony 1990/91. Součástí akce byla také možnost zaregistrovat se do Českého národního registru dárců kostní dřeně. Valaši se ve velkolepém a strhujícím zápase s výbornou atmosférou dostali v první třetině do dvoubrankového vedení, druhá třetina však zcela jednoznačně patřila hostům, kteří třemi brankami v řadě otočili vývoj utkání. Valachům se podařilo zásluhou Zúbka v 50.minutě vyrovnat a na stadioně vypukla velká radost. Ta však netrvala příliš dlouho, jelikož hned za minutu zchladil více než dvě tisícovky vsetínských fanoušků Klimša. Hosté nakonec v tomto utkání zvítězili, avšak Valaši si potvrdili, že je v jejich silách odehrát vyrovnaný duel i se špičkovým soupeřem. 

Hlavní útočnou sílu týmu usilujícího o postup do 1.ligy představuje produktivní Jan Kolařík (27+26), jenž se nachází na druhé příčce kanadského bodování celé soutěže. Zdatně mu však sekundují Petr Dvořák, Daniel Vaněk a Ondřej Slováček.Výborným výkonem v posledním duelu se prezentoval slovenský útočník ve službách Vsetína František Zúbek, jenž vstřelil dvě branky.

Utkání 39. kola startuje v Kopřivnici ve středu od 18:00. Pokud se na zápas nemůžete dostavit osobně, můžete jeho průběh sledovat prostřednictvím online přenosu

banner pod článkem