Václav Trávníček, Filip Bazala • 07.02.2015

Hokejisté VHK mají za sebou týden, ve kterém narazili na dva velmi houževnaté soupeře. Obě bitvy ale zvládli na výbornou: Poté, co ve středu vyhráli ve Frýdku-Místku, dokázali v sobotu doma přetlačit nevyzpytatelnou Břeclav. Soupeř z jihu Moravy na Lapači dlouho kousal a hrál nepříjemný, důrazný hokej. Zlomily ho až dvě branky Jana Kolaříka, nejproduktivnějšího hráče Valachů, který má blízko i k ovládnutí bodování celé soutěže. O čem po sobotním utkání hovořil?

První třetina se Vsetínu příliš nepovedla. Hosté z jihu Moravy dobře bruslili a měli mírně navrch. Převahu dokázali vyjádřit i gólem na 0:1, který v 16. minutě vstřelil Tomáš Dittrich. „Postupem času jsme zapnuli, začali vyhrávat osobní souboje a tím se zápas zlomil,“ komentoval průběh utkání Kolařík, který výrazně přispěl k obratu skóre.

V polovině vyhecované bitvy totiž vyrovnal na 1:1 Ambruz, když po sérii dorážek konečně překonal brankáře Šurého. Pak přišly velké chvíle Jana Kolaříka, jenž dvěma trefami zajistil Vsetínským komfortní náskok, a branku na konečných 4:1 si už dali Břeclavští sami. Slováčkovu přihrávku na dobře postaveného Hrazdiru si do vlastní klece v závěru utkání srazil obránce Medek. „Do půlky zápasu byl soupeř nepříjemný, třetí třetinu jsme už ale odehráli docela dobře,“ těšilo Kolaříka.

Valaši se díky sobotnímu triumfu vrátili na druhé místo tabulky a připsali si páté vítězství v řadě. Jestliže ale tento týden měřili síly s celky hladovými po play-off, už v příštím kole je čeká soupeř, pro kterého je účast ve vyřazovacích bojí povinností - Opava. Jaká bude cesta k dalšímu bodovému zisku? Co bude proti Slezanu na jeho ledě platit?

„Určitě tam pojedeme s jinou taktikou,“ zamyslel se autor dvou sobotních branek. „Dnes jsme chtěli na Břeclav vletět, byli jsme favorit. Oni přijeli jako klasický mančaft, který nemá co ztratit. V Opavě budeme hrát určitě víc zezadu a na brejky. Tak můžeme uspět,“ podotkl.

Proti Opavě, stejně jako v celém zbytku vrcholící základní části, nečeká Valachy nic snadného. Uvědomoval si to i trenér Luboš Jenáček. „Naše výkony nejsou ideální,“ poznamenal vsetínský lodivod. „Pohodový zápas jsme měli naposledy s Hodonínem, když jsme odskočili na 6:0. Jinak bojujeme o každé vítězství až do konce. Na druhou stranu pravidelně sbíráme body. Do posledních kol jdeme s tím, že se pokusíme urvat druhé místo. Věřím, že se nám to podaří,“ dodal.