V týmu si zatím dobře rozumíme, je rád dorostenec Matěj Juráň

Anna Pavlína Sedláčková • 18.09.2020

Vstup do sezony se vsetínským dorostencům povedl, hned od začátku byli ve vedení, které drželi po celou dobu zápasu. „Začátek byl suprový, to jsme je tlačili“, říká o vstupu do utkání Matěj Juráň. Vsetínský útočník také popisuje přípravu během opatření „Trénovali jsme u pana trenéra na zahradě, pak jsme se postupně začali scházet a trénovali jsme už na zimáku.“

Matěji, jak probíhala příprava?
Byla hodně do fyzičky, hodně jsme bruslili, abychom byli připravení. Ke konci jsme jeli spíš herní věci. Posledních pár tréninků jsme trénovali přesilovky.

Ovlivnila vás nějak současná opatření?
Tak ze začátku jsme trénovali u pana trenéra na zahradě, asi v deseti lidech, pak jsme se postupně začali scházet a trénovali jsme už na zimáku.

Jak hodnotíte první zápas sezóny?
Začátek byl suprový, to jsme je tlačili. Pak druhá třetina, kde se nám začátek moc nevyvedl, konec byl lepší a třetí třetina už byla taky dobrá.

Co od této sezóny očekáváte?
Doufám, že se stmelíme a budeme super parta a budeme hrát o ty nejvyšší příčky.

Máte strach, že by onemocnění covid-19 mohlo značně ovlivnit průběh sezóny?
Vzhledem k tomu co se děje, tak určitě.

Jak se vám zatím hraje v nové sestavě?
Sestava se hodně mění, ale vždycky si to s někým sedne a pak to jde. V týmu si zatím dobře rozumíme.

Jaké byly přípravné zápasy s Olomoucí?
Ten první jsem nehrál, to říct nemůžu. Ten druhý jsme hráli doma, sice jsme je tlačili, akorát oni ze šancí, které měli, dali gól. My jsme dělali zbytečné chyby. Nakonec jsme o dva góly vyhráli.

S Olomoucí jste hráli i minulý rok, pociťujete nějakou změnu v jejich hře?
Minulý rok tam měli velké, dvoumetrové kluky, takže to bylo tvrdší a víc do těla. Teď jsou tam kluci menší a jsou spíš techničtí, takže nám dávají góly z brejku.