Vstupenky online

V pondělí znovu šlágr! Na Lapač přijede ostravská Poruba

Jan Tajzler • 24.09.2023

Chance liga pokračuje pondělním 5. kolem a vsetínský tým bude do třetice čelit dosud neporaženému celku, tentokrát se Valaši postaví na domácím ledě ostravské Porubě a do třetice toto utkání snese přísná měřítka označení šlágru kola. V soutěži už není jediný stoprocentní tým co se bodového zisku týče, stále však zbývají dva kádry, které ještě nemusely po utkání sklopit hlavu. To se změní v pondělní konfrontaci, ta vypukne na Lapači v 17:30. Fanoušky musíme upozornit, že pro pondělní duel nebude možno využít služeb dětského koutku, nebude probíhat ani tombola 50 na 50. Vstupenky můžete zakoupit zde.

Poruba zvládá úvod soutěže díky těsným výhrám

Ostravský klub znovu bude útočit na mety nejvyšší. V loňské sezoně se však překvapivě loučil už ve čtvrtfinále, když podlehl pozdějšímu vítězi soutěže ze Zlína poměrem 2:4 na zápasy. Poruba byla znovu aktivní na hráčském trhu a posilovala především v ofenzívě. Právě ze Zlína stáhla Petra Mrázka. Díky vazbám k regionu přijal klubovou nabídku útočník Ondrej Šedivý a na startu soutěže se mu daří, což dokazuje jeho bilance 3+1. Ze Slovenska pak dorazil ještě Michal Tvrdoň a velkou peckou přestupového léta byl příchod Lukáše Krenželoka, mistr extraligy s Libercem ale ještě do soutěže nezasáhl. S Porubou zavítá na Lapač také vsetínský odchovanec Daniel Klímek

Zadní řady vyztužili Ostravané příchodem Jana Pohla, toho si vsetínští fanoušci mohou pamatovat z působení v Sokolově. Poruba si od urostlého beka slibuje především zlepšení přesilových her. Zatím se ji ale tahle herní disciplína příliš nedaří a s hodnotou využití 11.76 % se řadí k ligovému podprůměru. V brankovišti se zatím rovnoměrně střídají dva zkušení brankáři, lépe se daří Ondřeji Bláhovi s úspěšností zákroků přes 93 %, Daniel Dolejš má úspěšnost těsně pod 92 procenty. Nicméně oba brankáři zatím přispěli ke čtyřem vyhraným zápasům v řadě, Poruba postupně zdolala Zlín 4:3sn, Kolín 3:2, v Třebíčí uspěla po prodloužení 4:3 a nakonec si poradila i s pražskou Slavii 4:3.

Porubu zatím drží v těsném závěsu za Vsetínem schopnost vyhrávat na těsné výsledky, dvakrát dospěly zápasy Poruby do prodloužení respektive samostatných nájezdů. Ostravský klub se také v úvodu soutěže musí vyrovnat s dočasným azylem, po dobu probíhající rekonstrukce RT Torax Areny hrají červenobílí Slezané své zápasy v Kravařích. Nyní se ale chystají na další boj o body na Valašsku.

Vsetín zdobí na startu soutěže přesilovky

Valaši navzdory početné marodce zvítězili i v sobotu na ledě jihlavské Dukly respektive v jejím pelhřimovském azylu. Utkání opět nabídlo přestřelku, která dospěla za stavu 5:5 do prodloužení. V nastaveném čase se blýskl brankář Maxim Žukov, který zastavil nebezpečné příležitosti Dukly a díky tomu mohl rozhodnutí obstarat Tomáš Jandus, pro vsetínského útočníka to byla druhá branka v utkání, obě trefy pak první soutěžní po příchodu na Vsetín. Valaši utkání na Vysočině dovedli opět k bodovému konci hlavně díky využitým přesilovým hrám, v početních výhodách se radovali hned dvakrát a jen tři vteřiny je dělily i od třetí využité přesilové hry. Vsetín v této disciplíně mezi ligovými konkurenty suverénně kraluje, jeho úspěšnost je na skvělé úrovni 31.25 %.

V čem je Vsetín také suverénní? Především v ofenzivní činnosti, 21 vstřelených branek je nejlepší počin v Chance lize. S tím se však pojí také vysoký počet obdržených branek, Valaši inkasovali v posledních třech duelech celkem 13 branek, což určitě přidělává vrásky na čele trenérům Weintrittovi a Robovi. Dokud však útočnicí Vsetína dokáží více puků dostat do soupeřovy sítě, je vše v pořádku, nicméně vykřičník nad defenzivní činností vsetínského mužstva určitě visí.

Vsetín zvládá vstup do soutěže navzdory těžkostem při skládání sestavy. Pro duel v Pelhřimově musel trenér Weintritt řešit složení i první formace, neboť na tréninku utrpěl menší zranění centr Daniels Berzinš, jeho místo obsadil Tomáš Vávra, který se proti Jihlavě střelecky prosadil podruhé v sezoně. Do Vítkovic byl pak povolán Roman Půček, jedno místo zaplnil Marek Melenovský, ale dalšího útočníka už trenéři neměli a po Šimonu Jenáčkovi, který se také podepsal vstřelenou brankou pod vítězství nad Jihlavou, musel na křídlo čtvrté útočné formace nastoupit další obránce Michal Hryciow. Už jen pro tyto důvody mají body z duelu s Duklou velkou cenu a co teprve fakt, že Vsetín ještě po čtyřech odehraných zápasech nepoznal hořkost porážky.

Další šlágr Chance ligy uvidí fanoušci na Valašsku již na prahu dalšího pracovního týdne, duel proti ostravské Porubě odstartuje v pondělí od 17:30, vstupenky na atraktivní střetnutí můžete nakupovat zde.

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Žukov – Staněk, Ondračka, Smetana (A), Petrovický, Ďurkáč, Kojo, Hryciow – Jonák, Vávra, Rob (A) – Jandus, Dědek, Hrňa (C) – Š. Jenáček, Kern, Vaňo – Melenovský, Kratochvil.

Poruba: Dolejš – Doudera, Sedlák, Klimíček, Lemcke, Pohl, Gutwald, – Šoustal, Střondala, Tvrdoň – Šedivý, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec, Klímek – Brodek, Adamec, Christov.

banner pod článkem
×
Dnes v 17:00 | Muži
VHK ROBE Vsetín
HC Stadion Litoměřice