Třetí domácí vystoupení VHK: Na Lapač zavítají břeclavští lvi

Petr Vychopeň • 25.09.2009

Sobotní osmnáctá hodina znamená pro Valašský hokejový klub další střet, tentokrát s týmem HC Břeclav. Utkání to bude jistě zajímavé, vždyť oba týmy by potřebovaly získat co možná největší počet bodů. Vsetín totiž získal prozatím jen tři body, Břeclav je na tom o trochu líp - se ziskem čtyř bodů. Jak zelenožlutí, tak Lvi sehráli svůj poslední zápas s Přerovem. Zatímco svěřenci trenéra Hlobila podlehli Zubrům 0:3, tým zajíždějící v sobotu na Lapač si s Přerovem poradil 3:1.

Co se vůbec prvního utkání Břeclavských v sezóně 2009/2010 týče, jednalo se o střet s Novým Jičínem. Na vlastním kluzišti však Lvi nedokázali bodovat. Přestože v 18. minutě vyrovnával břeclavský Matůšek na 1:1, v 50. minutě bylo všechno jinak. Šikovnou tečí skóroval jičínský Bacul a jednobrankové vedení hostům vydrželo až do závěrečného hvizdu rozhodčího.

Ve svém druhém představení zajížděl sobotní soupeř Vsetína na led nováčka soutěže z Frýdku-Mýstku. Na ledě tehdy bylo k vidění celkem sedm branek a šlo bezesporu o napínavý zápas. Všechno se rozhodlo až v prodloužení, kdy domácí strhli druhý bod na svou stranu prostřednictvím Gelačáka. Konečný výsledek byl tak nakonec 4:3pp, přičemž za Břeclav se trefil postupně Mráz, Kýhos a Prachař.

Ve třetím kláním se postavil Lvům do cesty již zmíněný Přerov. Toto utkání Břeclavským náramně vyšlo, přestože už od 12. minuty prohrávali o jednu branku. Od druhé půlky zápasu se však karta obrátila. Domácí se mohli radovat zejména v 33. minutě a to z gólu Popely. Navíc o minutu později se trefil ještě Prachař. Rozhodující však byla třetí třetina, kterou si Zubři jistě představovali jinak. Již v 41. minutě totiž přerovský Tihlář vytahoval puk ze své svatyně. Stav 3:1 se po zbylých devatenáct minut nezměnil, Břeclav se tedy mohla radovat z prvního tříbodového zisku a zároveň výhry 3:1.

Jak bylo řečeno, Vsetínští na svého soka ztrácejí jeden bod a ze všeho nejvíc by potřebovali vyhrát. Nedá se však čekat, že to bude lehký zápas, spíše naopak. Hosté, vyhecovaní z posledního utkání, budou chtít jistě bodovat. Rozuzlení se dočkáte v sobotu, utkání začíná naposledy v 18:00. Počínaje utkáním s Uničovem budou starty všech domácích zápasů VHK startovat už o půl šesté.

Sestavy z minulého kola

VHK Vsetín: Plšek (Kurtin) - Šimek, Trška, Matula, Zavrtálek, Pšeja, Bokroš - Mokrejš, Matějka, Tesařík - Ašer, Štraub, Korčák - Ševčík, Knebl, Mikeš - Klabačka, Tomis, Ondráček.

HC Břeclav: Žurek (Hübner) - Jiří Zapletal, Habrovec, Strýček, Nedvěd, Jan Zapletal, Popela, Koš - Mráz, Sedláček, Kýhos - Prachař, Karný, Nohel - Čikl, Barák, Matůšek – Veselský, Kuriál, Klimovič