Trenér mladšího dorostu Žilka: Chceme dosáhnout na nejvyšší příčky

Filip Bazala • 04.09.2010

Na hlavní trenérský post mladšího dorostu se od letošní sezóny usadí trenér Libor Žilka, který loňskou sezónu trénoval hokejisty 5. tříd. Pomáhat mu bude ještě minulou sezónu aktivní hráč Vsetína Josef Štraub. Mladší dorost se v loňské sezóně umístil na 5. místě a letos by chtělo trenérsko duo Žilka - Štraub dotáhnout tým ještě výš. „Chceme dosáhnout na ty nejvyšší příčky“ říká v předsezóním rozhovoru trenér Libor Žilka.

Trenére, sezóna už je za dveřmi, tak jak byste zhodnotil přípravu?
Příprava byla kvalitní, pestrá, hráči k tomu přistupovali poctivě, zodpovědně a s chutí. Zkrátka tak nějak jak jsem si to představoval.

S jakým cílem nastupujete do sezóny?
Cíle jsou vždy vysoké, protože tým na to máme a chceme dosáhnout co nejlepšího výsledku. Od toho se odráží umístění v tabulce a chceme obývat jen ty nejvyšší příčky.

Jak moc tým utrpěl odchodem hráčů Pokorný, Kohout a Stodůlka, kteří minulou sezónu byli hlavními tahouny?
Lukáš Stodůlka za nás již hrát nemůže, protože již přesáhl věkovou hranici. Hráči Pokorný a Kohout mohou po dohodě s trenérem staršího dorostu s koučem Jenáčkem nastoupit v některých našich zápasech a vypomoci nám k vítězství.

Na které hráče budete letos nejvíce spoléhat?
Spoléhat budu určitě na všechny hráče, kteří se budou chtít za Vsetín rvát jak "eskymáčtí psi"...Kostru týmu pak tvoří kvalitní odchovanci Vsetína ročník 95 a 96, kteří budou doplněni o hráče z jiných hokejových klubů.

Hrát se bude hlavně v neděli, jak vám a mužstvu tento den vyhovuje?
Neděle je den známý jako den nedělání, ale pro hráče bude tento den největší svátek v týdnu a to právě proto, že se hraje extraliga mladšího dorostu.

Na první kolo sezóny zajíždíte do Třince. Je to určitě nelehký soupeř na první utkání. Sčím do zápasu půjdete?
Ve Třinci to nebude lehké, ale pokud hráči dodrží taktiku, disciplínu, budou hrát týmově a vyvarují se zbytečných chyb, mohli bychom odehrát kvalitní zápas s dobým výsledkem a to by byl dobrý start do nové sezóny.

Závěrem, jak se vám hraje na novém kluzišti s novými mantinely?
Na každou novou věc jako jsou u nás nové mantinely, led a střídačky je třeba si zvyknout a věříme, že každému soupeři z tabulky, který nás navštíví v domácím prostředí ukážeme, kdo je na Vsetíně doma.