Tento týden si mládež zahraje na domácí půdě

Anna Pavlína Sedláčková • 19.09.2018

Jak je již z názvu jasno, tento týden se mládežnické zápasy odehrají na vsetínském Lapači. Vsetínští junioři očekávají dva soupeře. Prvním je Třinec, se kterým se utkají již tento pátek. V neděli skočí na Zlín, se kterým si tuto sezónu již zahráli. Dorostence čeká tento týden jen jediný zápas s dosud neporaženým Třincem, se kterým se utkají v sobotu v poledne.

Podaří se juniorce opět zvítězit nad Zlínem?

V minulém týdnu si vsetínští junioři vybojovali jednu výhru s Havířovem a získali tak tři body. Už od začátku bylo jasné, že Vsetín má navrch a po první třetině vedl 1:0. Jinak tomu nebylo ani ve druhé třetině, kdy se Vsetínu podařilo vstřelit dva góly patřící Lukáši Frydrychovi a Danielu Klímkovi. V druhé půlce se Valachům moc nedařilo. Hráli v oslabení 3 proti 5, a tak ve 30. minutě inkasovali. Ve třetí třetině byla trestná lavice stále plná, a to jak vsetínská, tak havířovská. Ale Valachům se podařilo vstřelit branku, když byly oba týmy v plném počtu. Havířovu se podařilo znovu skórovat, až když měl přesilu 5 na 3. Z nadstavby si Havířov odvezl 1 bod. Ve druhém zápase minulého týdne ve Vítkovicích Valaši takové štěstí neměli a odjížděli po výhře v nájezdech s 1 bodem.

Mezi vsetínskými útočníky je v čele kanadského bodování Daniel Klímek (3+2). Nejlepším z obránců je nadále Šimon Jenáček (1+2). Vsetínský gólman David Sachr se ukázal v obou zápasech minulého týdne, ve Vítkovicích ho ve třetí třetině vystřídal Jakub Málek.

ZÁPAS: 21. 9. VSETÍN – TŘINEC 17:30

Třinec se v prvním zápase utkal s AZetem, kde rozhodla branka Štěpána Macháčka v 52. minutě a Oceláři si z Havířova odvezli 3 body. Se svým regionálním rivalem Vítkovicemi se Oceláři utkali den nato. Už v první třetině se Třinci podařilo vstřelit gól. Stav 1:0 se udržel po celý zápas, než se před koncem třetí třetiny Vítkovicím podařilo vyrovnat na 1:1. To ale dlouho netrvalo a Třinec vyhrál o jeden gól. V prvním domácím zápase se utkal s Přerovem, který porazili 4:0, a slavil tak své další vítězství. Ve čtvrtém kole se utkal taktéž na domácí půdě, tentokrát se Zlínem. V první třetině zápasu žádné branky nepadly. Až ve 33. minutě se zlínskému hráči Petru Pavlasovi podařilo vstřelit gól. A na konci druhé třetiny vedli Berani 2:0. Ve třetí třetině se Zlínu skóre podařilo navýšit o jednu branku. Tento náskok, ale snížil Ocelář Marek Havránek. Třinci se nakonec podařilo vyrovnat na 3:3. Zápas však vyhráli Berani. Oceláři si ale z tohoto zápasu odváží 1 bod z nájezdů.

Nejúspěšnějším třineckým útočníkem je, dle kanadského bodování,  Matouš Čmiel (2+3). Mezi obránci to jsou David Homola (1+1), Filip Rufer (0+2) a Jakub Michálek (0+2). Úspěšnějším ocelářským gólmanem je Štěpán Švehlák (94,17%). Brankář Radek Ochman (87,5%) si zatím zahrál pouze v jednom zápase, a to s týmem AZ Havířov.

ZÁPAS: 23. 9. VSETÍN – ZLÍN 13:00

Zlín se opět utká se Vsetínem. V minulém zápase v první třetině to vypadalo, že si Zlín připíše na konto své první vítězství, Vsetín se však včas vzpamatoval a snížili náskok Zlína na 3:1. Hned na začátku druhé třetiny Vsetín srovnal díky gólům Jana Vašenky a Lukáše Jindry. Ve 32. minutě se Zlín znovu dostal do vedení a druhá třetina tak skončila 4:3. To však dlouho nevydrželo a Valaši na začátku třetiny opět vyrovnali. V posledních pěti minutách se rozhodlo o vítězi, a to střelou Marca Lukačky, který Vsetínu zajistil 3 body. Zlín měl stále možnost získat jeden bod z nadstavby, ale i tady Valaši skórovali. Zlín tak z prvního zápasu vyšel bez bodu. Další zápasy pro ně byly úspěšnější, kde získali dohromady 10 bodů. Uvidíme, jak si znovu povedou Berani se Vsetínem.

Nejlepšími útočníky, podle kanadského bodování, jsou Jan Václavek (2+3), Vlastimil Hefka (3+2), Dominik Luža (2+3) a Matěj Sebera (1+4). Nejlepších obránců je také víc než jen jeden a těmi jsou Petr Pavlas (2+1), Tadeáš Talafa (1+2) a Jáchym Janošek (1+2). Oba dva gólmani se v této sezóně již představili, úspěšnější brankář Daniel Huf (92,5%) proti Vítkovicím a Havířovu a Michal Kořének (88,75%) proti Třinci a Vsetínu.

Sestavy v minulém kole:
Vsetín: Sachr (41. - 65. Málek) – Lašák (A), Zeman, Jenáček (A), Pernický, Kožený, Houser -Jindra, Klímek (C), Vrána, Veselý, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frydrych, Šánek.
Třinec: Švehlák – Krzak, Rufer, Šulák, Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Králík, Krč, Tománek, Indrst, Mikler, Geidl, Čmiel, Plandor, Macháček.
Zlín: Kořének – Janošek, Hamrlík, Bednařík, Pavlas, Talafa – Václavek, Kočica, Pröschl, Bachánek, Handl, Lekeš, Podešva, Leška, Kozubík, Luža, Dobiáš, Fajkus, Sebera.

Pokoří vsetínští dorostenci dosud neporažený Třinec?

Začátek ELIOD Extraligy nezačal pro vsetínské dorostence zrovna dobře a na kontě zatím nemají ani bod. Nyní je čeká, stejně jako juniorku, zápas s Třincem. A jak je výše uvedeno utkají se na vsetínském Lapači.

ZÁPAS: 22. 9. VSETÍN – TŘINEC 12:00

Třinec je dosud neporaženým týmem v dorostenecké ELIOD Extralize. V 1. kole se utkal se Šumperkem, kdy hned po první třetině vedl 3:0. Ve druhé třetině zvýšil třinecké skóre Filip Samuhel a nakonec Třinec dohromady získal 4 body. Druhý zápas skončil pro Oceláře opět vítězně. V nadstavbě si však 1 bod připsala Technika Brno. Zatím poslední zápas odehrál Třinec na domácí půdě s, taktéž brněnským týmem, Warrior Brno, kde vyhrál a ukořistili tak 3 body.

Sestavy v minulém kole:
Vsetín: Tkadlec – Mikula, Velikovský, Kočí (A), Dořičák, Kuchařík, Kunst – Bednařík (C), Rybár, Jurek, Babeliak (A), Urban, Půček, Dědek, Turek, Čajanová.
Třinec: Klimek – Cienciala, Mošnička, Chovaniak, Bujak, Kyselý, Hrůzek – Šutý, Raszka, Przybyla, Šotkovský, Kašpárek, Petrovský, Wawrzkiewicz, Ramik, Procházka, Hykl.