Ta naše disciplína je prostě nesmysl, kroutí hlavou Luboš Rob

Redakce • 06.12.2018

Na ledě Prostějova zažívali vsetínští hokejisté podařený vstup do zápasu. Třináct střel Vsetína proti domácím šesti však Valaši v branky nepřetavili a tak šel v úvodu druhé třetiny Prostějov v přesilovce do vedení. Na tu Vsetín ještě našel odpověď, ale na další tři branky domácích už pouze korigoval výsledek na 2:4 David Vítek. Šance na branky měl znovu i Luboš Rob, ale v zakončení, jak sám říká, mu chybělo kousek štěstí. Jak vsetínský útočník hodnotil zápas?

Luboši, do utkání jste vstoupili velmi aktivně, vytvořili jste si tlak, bylo to v plánu?
Víme, že Prostějov má zkušené mužstvo a platí na ně pohyb. Začali jsme dobře, ale trápí nás koncovka a produktivita. Na ty šance, co jsme měli, jsou dvě branky strašně málo. Hodně nás ovlivnily i naše fauly. Musíme se toho vyvarovat. Není možné, abychom každé utkání byli šestkrát až desetkrát na trestné lavici. To prostě není možné.

Není to trochu paradox, že máte lepší pohyb a stejně na trestnou lavici usedají vaši hráči?
Je to paradox. Myslím si, že útok máme silnější než obranu. Jsme útočné mužstvo a ty branky bychom měli dávat. Ve druhé třetině jsme měli ale snad šest vyloučených, a to je pak těžko. Někteří hráči se díky tomu vůbec nedostanou do hry. Je to škoda, protože při hře pět na pět jsme byli jasně lepší. Ta naše disciplína je prostě nesmysl. Není možné, abychom měli tři útočné fauly za třetinu. Nechci si stěžovat na rozhodčí, pro oba týme je to stejné. Z deseti faulů, co byly, se osm pískat muselo, tak to je, bohužel. Je to naše slabina a musíme s tím něco udělat.

V utkání jste měl několik brankových příležitostí. Co chybělo, aby z toho byla branka?
Vleče se to už druhý třetí zápas. Co mi padalo do brány dříve mi tam nyní nepadá. Věřím, že na to zase navážu. Jsem tady od toho, abych branky dával. Chci být produktivní, do šancí se dostávám, ale zase mě snad dvakrát zastavila ve skórování tyč. Chybí mi nyní více štěstí. Doufám, že další zápasy tu smůlu protrhnu, svou roli naplním a nějaké branky dám.

Venku se vám poslední dobou nedaří. Jak z toho ven?
Ve sportu to tak prostě někdy je. Kor v kolektivních sportech. Domácí prostředí je velká výhoda. Zvlášť když u nás je to prostředí takové, jaké je. Bouřlivá atmosféra, úzký led. Doma se musí vyhrávat, ale z venku musíme taky něco vozit. Jak z toho ven? Musíme začít od obrany. To si říkáme ale pořád, že musíme začít od obrany a bez faulů, ale pořád se to opakuje. Není možné, abychom byli v zápasech lepší a pořád prohrávali. Chybí nám více takových upracovaných gólů. Nemůžeme pořád spoléhat na to, že dáme nějaké pěkné góly. Potřebujeme se soustředit na každé další střídání a nechat tam maximum. Věřím, že se venku zvedneme a začneme ty body vozit. Máme před sebou ještě polovinu soutěže. Stále hodně bodů ve hře. Nechceme se do koce základní části strachovat o play-off. Chceme mít už třeba deset kol před koncem mít klid. Mužstvo na to kvalitní je, aby to tak bylo.

V sobotu a v pondělí vás čeká nejprve doma Kadaň a v pondělí Kladno. Už třeba v těchto zápasech se zvednout?
Pro mužstvo je nejlepší, když se udělá nějaká série výher. Věřím, že se teď na nějakou sérii nastartujeme. Mužstvo se zvedne, uklidní se a začneme dávat góly. Věřím, že už v sobotu proti Kadani, i když to bude těžký zápas. Každý si možná myslí, že přijede Kadaň a dáme jim zase jedenáct branek. Tak to prostě není. Zvedli se a už nejsou poslední. V pondělí to bude také těžký zápas. Bude to však dobrá prověrka, jak na tom jsme. Chceme každý zápas vyhrát.

Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava