Soutěž musíme zachránit, říká odhodlaně Jiří Plachtovič

Michal Veselý • 20.09.2008

V s e t í n - Junioři si v pátém kole připsali konečně první výhru, když dokázali zdolat Kůdelovo Kladno. V druhém zápase ale navázali na předchozí neúspěchy a dostali pořádnou nadílku od mistra z Karlových Varů. V zápase, jenž skončil 3:7 vstřelil jednu branku Jiří Plachtovič, který se s námi podělil o své dojmy z víkendu i ze svého premiérového startu v A týmu Vsetína.

Jirko, tento víkend jste získali ve dvojzápase s Kladnem a Karlovými Vary tři body. Jste spokojeni?

Ano i ne, chtěli jsme poprvé v sezoně vyhrát, což se povedlo, ale dnešní zápas se nám nepovedl a já věřil, že můžeme vyhrát oba zápasy.

Jak bys oba víkendové soupeře charakterizoval?

Kladno mě překvapilo, že nehráli moc technicky, ale že to hodně dohrávali a hráli tvrdě. Měli dobrého brankáře. Byl to vyrovnaný zápas a my měli víc štěstí. Karlovy Vary hrály dobře, byly zkrátka lepší, a proto vyhrály.

Byl pro vás zápas s Kladnem prestižnější, když v bráně chytal Hynek Kůdela?

Určitě, nás to hodně motivovalo, chtěli jsme ho porazit a naštěstí se to povedlo.

Proběhlo nějaké hecování? Ať už před zápasem, během nebo po něm?

Jo, kluci se hecovali během zápasu. Já ho nehecoval. Soustředil jsem se na svůj výkon.

Jak je možné, že v prvním zápase zahraje dobře a druhý den na to nedokážete navázat?

Na to je těžké odpovědět, kdybychom to věděli tak by jsme se na to zaměřili, ale podle mě to je tím že se uspokojíme předešlým zápasem a jdeme do zápasu s tím že to půjde samo.

Máte nového trenéra. Jak by jsi srovnal kouče Jenáčka a Halouzku?

S oběma trenéry vycházím v pohodě. Co se týče srovnávání to po mě nechtějte, každý trenér má jiný styl a to nejde srovnat.

Dobrá, v útoku hraješ s Martiny Červenkou a Surovcem. Jak vám spolupráce klape, a jak bys své kolegy v lajně charakterizoval?

Jo, mně se s Martiny hraje dobře, myslím že nám to i celkem šlo. Martin Surovec je dobrý do kombinace a má dobrou střelu. Na druhou stranu Martin Červenka je spíš silovější typ útočníka a má dobrou nahrávku.

Dá se po šesti kolech posoudit, jaké budete mít ambice?

No dali jsme si před soutěží hlavní cíl a ten je že musíme udržet extraligu. A budeme se snažit, aby se nám to povedlo.

Ve středu si nastoupil i za muže proti Technice, jak bys obě soutěže porovnal?

Tak v juniorce se hodně bruslí a je ten hokej takový někdy až zbrklý. Ve 2. lize se hraje víc takticky, jsou tam víc zkušenější hráči a je to silovější.

Otázka na závěr. Jak se ti líbí nové dresy?

Dresy se mi líbí moc. Měli jsme možnost si je vybrat sami a myslím, že jsme vybrali moc dobře.