Semifinále proti nováčkovi: Dorostenci narazí na Pilsen Wolves

Helena Hegeďová • 19.03.2024

Dorostenci se prokousali přes krátké čtvrtfinále a v dalším kole narazí na Pilsen Wolves. Nováček z Plzně má v Lize dorostu velmi dobrou sezonu, po základní části skončil na druhém místě skupiny západ a ve čtvrtfinále ve dvou zápasech vyřadil Techniku Brno. Semifinále se hraje na tři vítězná utkání, Valaši začínají doma, a to ve středu 20. března. První utkání semifinále se odehraje na ledě Kapka resortu.

Dorostenci mají za sebou čtvrtfinále proti Hvězdě, které dospělo až do rozhodujícího třetího zápasu. A že to nebude nic jednoduchého zjistili vsetínští dorostenci hned na začátku. Hvězda Valachy zprvu do ničeho nepouštěla, všechny jejich akce v zárodku zastvovala a v prvním duelu si na svém ledě vytvořila si dvoubrankové vedení. Vsetín vyrovnal, domácí znovu odskočili, ale i v tomto případě hosté ze Vsetína srovnali. O vítězi rozhodovalo až prodloužení, kde Vsacanům zahrála do karet přesilovka.

Nevyšlo ale první domácí utkání, v kterém Vsetín prohrál 2:5, Valaši se nadřeli i v rozhodujícím utkání. Po bezbrankové první třetině se ale poprvé v sérii dostali do vedení, což se ukázalo jako klíčové. Hvězda sice skóre korigovala, jenže favorit už si svůj náskok vzít nenechal.

A co další série?

Překvapivě se prodlužovalo také série Chomutova proti Chrudimi. Favorizovaní Piráti nezvládli stejně jako Valaši druhý zápas, ve třetím utkání ale jasně ukázali svou dominanci. Další dvě série skončily už v sobotu a v obou postoupili favorité. Havlíčkův Brod porazil B-tým Karlových Varů a Pilsen Wolves v extrémně vyhrocením zápase postoupil přes Techniku Brno. Právě plzeňský celek bude soupeřem Vsetína, protože pro účely sestavování dvojic je využita následující tabulka:

Soupeř Vsetína: HC Pilsen Wolves

Pro Pilsen Wolves je letošní sezona první v Lize dorostu, loni postoupili coby nejlepší tým regionální soutěže. Rozhodně však nejsou do počtu, naopak patří k nejlepším celkům soutěže. Dvěma nejproduktivnějšími hráči celku jsou obránci Hlib Petrov (15+27) a Tevž Mlakar (17+17), jasnou jediničkou v brankovišti je pak Tomáš Makarius, který letos nastupoval i za dorost pražské Sparty a odchytal dvě utkání za reprezentaci do 16 let.

Problém s jeho překonáním už měli v letošní sezoně také Valaši. Do Plzně se Vsetín vydal na začátku března, branky padaly až ve třetí třetině, a nakonec ve prospěch domácích rozhodlo prodloužení.