Proti Olomouci je to moje jistota, říká Matyáš Adámek

Anna Pavlína Sedláčková • 24.02.2019

V zápase se dorostencům ze Vsetína dařilo, taky k tomu dopomohla chyby Olomouce „Zbavovali se hodně puku a nevyužili své šance,“ komentuje nepovedenou hru hostů Matyáš Adámek. V ELIOD Extralize dorostu bojují Valaši také o postup do play-off. „Musíme víc pracovat v tréninku a zlepšit se,“ zní jasný plán vsetínského útočníka.

Matyáši, s čím jste šli na led?
Určitě jsme přišli vyhrát, protože potřebujeme body. Proti Olomouci je to moje jistota.

Kde si myslíte, že Olomouc dělala v zápase chyby?
V obraně, zbavovali se hodně puku a nevyužili své šance. Dneska nic moc nepředvedli. Byla to pro nás velmi důležitá výhra.

V první třetině jste získal jednu asistence. Jak proběhla tato výměna?
Puk se odrazil od mantinelu, já jsem to posunul Adamovi Turkovi, a ten už to nastřelil na vzdálenější tyč a spadlo to tam.

S čím jste šli do druhé třetiny?
Určitě udržet vedení, možná i navýšit.

Máte na kontě i jeden gól. Jak to v tu chvíli na ledě vypadalo?
Mates Juráň to tam házel po mantinelu na Turka, a ten mi to tam už dal do prázdné. Dá se říct, že je to jeho gól.

V první třetině jste byli bez vyloučení, co se pak stalo, že jste byli na trestné častěji?
Vůbec nevím.

Jak hodnotíte aktuální postavení týmu v tabulce?
Zatím dobře. Musíme víc pracovat na tréninku a zlepšit se, abychom se dostali do play-off.