Vstupenky online

Protáhnou junioři vítěznou sérii?

Radek Bařina • 24.01.2008

V s e t í n - Těžké období mají za sebou vsetínští junioři. Nejen že museli překonávat těžkou herní krizi, jenž si na ně sedla na konci loňského roku, ale navíc se během minulého týdne museli vyrovnat i se ztrátou trenéra Tabary, který odešel na věčnost. Vsetínští mladíci si však s touto těžkou situací dokázali poradit nadmíru dobře a v pohnutých chvílích konce minulého týdne dokázali nastřílet svým soupeřům z Jihlavy a Třebíče pozoruhodných 21 branek, při 3 inkasovaných. Teď však už junky čeká další důležitý víkend, v němž se jim do cesty postaví soupeři ze Znojma a Brna, tedy týmy, jimž nají Vsetínští rozhodně co vracet.

S příchodem nového roku se zdá, že juniorský tým Vsetína definitivně opustila krize a Valaši se tak vydali zpět na cestu k tabulkovým výšinám. V roce 2008 junci vyhráli pět ze šesti utkání a, z nepostupem zavánějící, šestnácté příčky, poskočili na pozici 14. Na devět bodů se tak vzdálili 17. Opavě, naopak v bezprostředním dosahu je 10. příčka Třince a na dohled je i 8. místo, tolik důležité kvůli prvnímu kolu play-off. Navíc nadcházející soupeři, Znojmo a brněnská Kometa rozhodně nejsou k neporažení a to i přesto, že oba týmy Valachy letos porazily.

Na utkání se znojemskými Orly nevzpomínají Vsetínští rozhodně rádi. Přestože měli takřka v celém zápase výraznou převahu, vytvořili, zejména v první polovině utkání, tolik hrubých chyb, že pro Znojemské bylo hračkou dostat se do významného vedení a přesto, že Vsetínští v závěru utkání mohutně dotahovali, na vyrovnání už se jim dosáhnout nepodařilo, čímž výrazně podpořili své nastupující problémy. Ani výlet do Brna se pro Valachy nestal příliš radostným a po zcela bezzubém výkonu v ofenzívě, odjížděli z jihomoravské metropole s nulou na kontě získaných bodů i vstřelených branek. Odvetná utkání s těmito soupeři z dolních pater tabulky by tak pro Vsetínské měla být velkou výzvou.

HC Znojemští Orli 23. místo, 30. bodů, skóre 93:164

Pro juniory Znojma již pomalu začíná těžký boj o udržení. Jejich předposlední místo a 13. bodová ztráta na 23. Ostravu nevěstí pro jihomoravany vůbec nic dobrého. Osm tříbodových výher po třech čtvrtinách základní části, jest bilancí velmi mizernou. Naposledy Orli vyhráli před 4. koly nad poslední Jihlavou, doma 4:0. V posledních třech kolech již ovšem sbírali opět jen porážky a to doma s Třebíčí 2:5, v důležitém utkání s Ostravou 1:2 a v minulém kole v Brně 9:2. Barážovým bojům se tak Orli vyhnou nejspíš jen díky zázraku.

Těžko najít statistiku, v níž někdo ze Znojemských hráčů něčím vyniká, alespoň tedy v tom pozitivním směru. V tom negativním naopak několik Orlů urputně bojuje s jihlavskou přesilou o hráče s nejhorší bilancí +/- bodů – prozatím v této nelichotivé bilanci bodují nejvíce druhý Adam Havlík s -27 body třetí Martin Plánek s body -26. Přesto jsou v kádru Orlů dva hráči, kteří se alespoň trochu vymykají znojemské mizérii. Jsou jimi útočníci jakub Barák s 28 body (14+14) a Stanislav Ferenčík s 26 body (19+7). Tato dvojice sama nastřílela více než třetinu branek celého týmu ze Znojma. Branku Orlů pak hájí Jiří Müller s poměrně slušnou úspěšností zákroků 90,2%.

Všechny tyto statistiky jasně ukazují, že Znojmo by nemělo být pro rozjeté Vsetínské vážnější překážkou. Hokej se však nehraje na papíře a pro Orly navíc hraje fakt, že Valachy už letos porazili, což spolu s nedobrou bilancí Vsetína ze hřišť soupeřů, může udělat z tohoto utkání nevyzpytatelnou záležitost. Utkání na znojemském ledě začíná v pátek od 17:30.

HC Kometa Brno 19. místo, 48. bodů, skóre 117:120

Zatím co Znojmu pomůže od barážových starostí jen zázrak, Brno je zatím na půli cesty mezi sestupovými příčkami a postupem do vyřazovací části. Každý získaný bod má tudíž v této situace pro klub z moravské metropole cenu zlata, v sobotu tak Na Lapač rozhodně nepřijede odevzdané mužstvo. Navíc v posledních zápasech se Brňané mohou chlubit velmi dobrou formou, neboť v posledních 6. kolech získali příjemných 13. bodů,ke všemu s vcelku velmi dobrým skóre. To vše nejlépe dokumentuje bilance z posledních čtyř zápasů. Nejprve sice doma podlehla Kometa Olomouci těsně 6:7, poté však rozstřílela Jihlavu 10:1, Znojmo 9:2 a vyhrála i v Třebíči 5:2.

Spolehlivou oporou brněnských zadních řad je gólman Marek Čiliak s úspěšností zákroků 91,29 %. A že se jedná o kvalitního gólmana mohou potvrdit i vsetínští junioři, kteří mu v jediném vzájemném utkání v této sezóně nedokázali vstřelit ani branku. Z obránců Brna se zatím nejlépe jeví David Skočovský, jenž letos nasbíral 12 bodů za 4 branky a 8 asistencí a především má i +12 bodů v tabulce +/-, což je suverénně nejlepší bilance z celého brněnského týmu. Útoku Brna vévodí produktivní trio Staša, Mišura, Svoboda. Roman Staša nastřílel letos 23 gólů a připočteme-li k tomu i 17 asistencí, je se 40. body nejproduktivnějším hráčem mužstva. Sekundují mu právě nahrávač Matěj Mišura s 25 body (7+28) a Jakub Svoboda s 33 body (14+19).

Utkání jubilejního 40. kola ELJ startuje Na Lapači v sobotu v 16:00 a bude jistě zajímavé sledovat, který z rozjetých týmů bude na své strmé cestě vzhůru přibrzděn.

Předešlá vzájemná utkání:

28. kolo: Vsetínská hokejová a.s. - HC Znojemští orli 3 : 4 (1:2, 1:2, 1:0) Branky a nahrávky: 11. Kadlčík (Rachůnek), 38. Holomek (Haschka, Ševčík), 58. Varga (Surovčík, Kapr) - 17. Barák, 19. Alexa (Havlík), 28. Lechner (Štindl), 33. Sajdl (Kouřil)

29. Kolo: HC Kometa Group Brno o.s - Vsetínská hokejová a.s. 4 : 0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. Stehlík (Grmela), 16. Zíma (Kožár), 42. Grmela (Staša), 55. Mišura (Svoboda, Staša).

Sestavy z minulého kola:

HC Vsetín: Musil - Holomek, Štindl, Fabián, Kapr, Kocur, Haschka, Lukeš - Kadlčík, Varga, Plachtovič, Hrňa, Sýs, Švaňhal, Ševčík, Rachůnek, Surovčík, Červenka.

HC Znojemští Orli: Kacetl (13. - 46. Müller) - Geryk, Šindelář, Stehlík, Rybnikár, Spurný, Andráši, Vejvoda - Lattner, Ferenčík, Barák, Duba, Trojan, Koblížek, Kovalský, Sajdl, Lechner, Lengál.

HC Kometa Brno: Čiliak - Babic, Žalud, Reschowský, Koš, Pospíšil, Skočovský, Vejvar - Stehlík, Svoboda, Mišura, Jarůšek, Staša, Štěpánek, Grmela, Zima, Popolanský, Kožár.

banner pod článkem