Program na pátek a sobotu? Domácí zápasy mládeže. Dorost ve šlágru přivítá Techniku

Hana Skupinová, Helena Hegeďová • 24.11.2022

Program dorostenců se po delší době naplno rozbíhá a o tomto víkendu jej čekají zápasy s brněnskými týmy. Junioři budou mít příležitost získat body proti Přerovu a Šumperku, devátá třída se představí proti Jihlavě. Pátek a sobota budou přitom ve znamení domácích zápasů všech kategorií.

Dorost s náskokem vede tabulku, naposledy vyhrál s nulou

Poslední říjnový zápas vsetínského dorostu proti Ústí skončil ve prospěch Valachů. První třetina zápasu byla bezbranková, ovšem druhou ovládli Vsetínští s dvoubrankovým náskokem. V poslední části zápasu svůj náskok posunuli na 3:0, ale minutu poté skóroval Slovan a zanedlouho znovu. Valaši se nevzdali a svůj náskok jedné branky zvládli udržet, a tak utkání skončilo výsledkem 3:2. Poslední zápas proti Kobře Praha začal podobně, v první třetině se neprosadil ani jeden tým. V druhé třetině se podařilo Vsetínu dvakrát skórovat a v poslední části zápasu přidal Vsetín další dvě branky. Zápas tedy skončil 4:0 pro Vsetín, čisté konto vychytal David Kroupa.

25. 11. 16:45 Vsetín - Technika Brno

V posledním zápase se brněnský tým utkal s Kladnem. Začátek zápasu byl poměrně vyrovnaný a první třetina skončila 2:1 pro Brno. Druhou třetinu už zcela ovládla Technika a svůj gólový náskok zvedla ještě o další dva. V poslední třetině měl navrch opět tým z Brna a třemi brankami navýšili svůj náskok na konečný výsledek 7:1. Technika je nejbližším pronásledovatelem Vsetína v tabulce, na druhém místě ztrácí osm bodů.

27. 11. 12:10 Warriors Brno - Vsetín

Napínavý zápas Warriors Brno proti béčku Energie skončil ve prospěch brněnského týmu. Přestože Warriors po první třetině prohrávali 1:2, podařilo se jim v průběhu druhé třetiny nejen dorovnat, ale i získat jednogólový náskok. Ve vyrovnané třetí periodě si oba týmy přidaly po jedné brance a Brno si zvládlo svůj gólový náskok udržet a zvítězilo 4:3.

Jako na houpačce, junioři se drží ve středu tabulky

Juniorům se zápas proti Rytířům z Kladna podařil. V začátku zápasu Valaši skórovali hned dvakrát a tento náskok se jim dařil udržet až do druhé třetiny, v níž se Kladnu podařilo snížit na 2:1. V 59. minutě potvrdili své vítězství vsetínští hokejisté další a poslední brankou tohoto zápasu. V boji proti Havlíčkovu Brodu se již tolik nedařilo. Po druhé třetině vedli Bruslaři 3:0. A i přes snahu Valachů dohnat ztrátu nakonec prohráli 1:3.

25. 11. 20:00 Vsetín – Přerov

Poslední zápas proti Slavii Praha nedopadl pro Přerov dobře. První periodu zcela ovládla Praha a zakončovala tuto třetinu s dvoubrankovým náskokem. I přestože se podařilo Přerovu dostat puk za pražského gólmana, nedokázali více stáhnout jejich náskok ani ve třetí třetině. V poslední části zápasu Pražané potvrdili své vítězství dalšími dvěma góly a zvítězili 6:1.

27. 11. 13:15 Šumperk - Vsetín

V zápase proti Českým Budějovicím Šumperk nezvítězil. První třetina přinesla jeden gól, a to do branky Šumperku, v následující periodě Budějovice ještě zvýšily na 3:0. V poslední třetině začali Draci z Šumperku dorovnávat, remíza už byla na dosah, když se Budějovice probraly a zakončily utkání 4:2.

9. třída zažila první prohry, na Přerov ale umí

Vsetínským hokejistům se v posledním zápase proti Přerovu velmi dařilo. První třetinu ukončovali se skóre 2:1. V průběhu druhé části se jim podařilo náskok zvýšit ještě o jednu branku. Třetí perioda přinesla zajímavý souboj, avšak Vsetín stejně porazil Přerov 6:3. Následující zápas 9. třídy se koná v sobotu 26. listopadu v 11:15. Doma nastoupí proti Jihlavě, kterou naposledi porazili 6:4. Nečeká je ale nic jednoduchého. O kvalitě soupeře mluví fakt, že naposledy porazil Třinec 5:4.