Poslední zápas ve znamení derby!

Viktor Krus • 03.03.2009

V s e t í n – Ve středu se odehraje ve Vsetíně poslední domácí nadstavbové utkání v tomto ročníku druhé ligy. Valaši si nemohli přát atraktivnějšího soupeře než velkého rivala - Přerov. Zubři aktuálně sídlí na 10. místě, ale tento celek je schopen nečekaně urvat body téměř kdekoliv. Důkazem toho je zápas v Orlové, kde v nedobytném hnízdě Severomoravanů, dokázali Zubři vydolovat dva body. Vsetín má v tomhle utkání velmi reálnou šanci vyrovnat doposud rekordní šňůru vítězství z prosince loňského roku, která čítala sedm výher. Zápas je možno sledovat v rámci online přenosu tradičně od 18 hodin.

Přerovské výsledky připomínají horskou dráhu. Vítezné úspěchy jsou okamžitě pošpiněny tvrdými porážkami. Dosavadní nadstavbové období čítá 14 utkání a Přerov dokázal nasbírat pouze 16 bodů, což je o 18 bodů méně než ve stejném období posbíral Vsetín. Aktuální přerovské skóre je 136:147. Únor byl pro Přerov bodově velmi neplodný, když z osmi utkání dokázal pouze dvakrát zvítězit. První výhra přišla proti Pelhřimovu (4:1) a poté překonali venku Orlovou 3:2 po prodloužení. Minulé kolo si Zubři spravili chuť a předvedli domácím fandům, že taky umí hrát hokej, když doslovně rozdrtili Pelhřimov 9:0. Ze tří letošních vzájemných utkání se Vsetínem odešel Přerov z ledu dvakrát se sklopenou hlavou a pouze jednou byl na straně vítězů.

Vsetín je, narozdíl od Zubrů, v nadstavbovém období nejlepší celek východní části druhé ligy a nechává za zády taková esa jako jsou Valašské Meziříčí, Šumperk či Hodonín. Jako již bylo zmíněno, Vsetín je krůček od sedmého vítězství za sebou, čímž by vyrovnal své letošní maximum. Poslední skalp si Vsetín přivezl z Vysočiny, kde rozstřílel Žďár nad Sázavou vysoko – 6:2. Střelecky je momentálně při chuti nejeden z hráčů, což dokazuje pohled na střelecké statistiky z jednotlivých utkání.

Antonín Sprušil je hráčem, který vede tabulku produktivity Zubrů. Letos vstřelil sice pouze deset branek, ale jeho důležitých 22 asistencí jej dostalo na špici týmového bodování. Na záda mu dýchá Tomáš Martinák, který je typickým kanonýrem. V této sezóně nasázel úctyhodných 23 branek a těch sedm asistencí je spíše formalitou. Jeho pěknou statistiku trochu špiní osmdesát tři trestných minut, které letos stačil nasbírat. Pavel Hanák je třetím v pořadí, jeho jedenáct branek a šestnáct asistencí dokládá, že je důležitým hráčem Zubrů. Vladimír Kočara je velmi univerzálním hokejistou, což ukazuje jeho vyrovnaná bilance dvanácti branek a dvanácti asistencí. Dalibor Sedlář a jeho 93,47% úspěšnost jej učinila brankářskou jedničkou Zubrů a zřejmě se postaví i do horkého brankoviště ve Vsetíně.

Zajímavostí utkání bude, že vsetínský veterán Josef Štraub oslaví den poté své 43. narozeniny.

Poslední vzájemné nadstavbové utkání:

Přerov – Vsetín 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 50. Menšík (Kočara, Pala), 55. Faltýnek (Pala, Hanák) - 23. Podešva (Ašer, Haschka), 49. Hrňa (Štraub), 50. Knebl (Zavrtálek, Podešva), 60. Vaněk (Štraub).

Přestože měl v úvodní třetině prvního vzájemného duelu nádstavbové části více práce vsetínských brankář Plšek, dokázali zelenožlutí zásluhou Podešvy vsítit úvodní branku. Domácí pak těžko nalézali recept na vsetínského gólmana, který hosty několikrát podržel. I díky němu si Valaši už vítězství nenechali vzít. Vítěznou branku dal v 50. minutě útočník Marek Knebl, pro nějž to byl osmý úspěšný zásah v osmi utkáních. Do prázdné branky při přerovské power play se pak v závěru vyhecovaného duelu trefil ještě Vaněk.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín – Plšek – Černý, Haschka, Pšeja, Rajnoha, Bezouška, Šimek, Zavrtálek – Ašer, Gajdošík, Gergela, Klabačka, Marek, Mikeš, Štraub, Tesařík, Vaněk, Hrňa, Knebl, Podešva

Přerov - Sedlář - Pala, Faltýnek, Novák, Kubala, Ryšánek, Vlček, Kolář, Kočara, Sprušil, Martinák, Staša, Hanák, Menšík, Kupec, Matějka, Blaheta, Holík, Kundrátek