Vstupenky online

Po našich chybách jsme je vždy dostali do hry, mrzí Klímka

Anna Pavlína Sedláčková • 15.02.2020

Juniorské utkání Vsetína proti Přerovu bylo vyrovnané, ale domácí dopláceli na chyby, kterých se dopustili. Ve třetí třetině dohnali jednobrankový náskok Zubrů a mohli se dostat do vedení, jež by zápasu dodalo zcela jiný směr a náboj. V této šanci se ocitl kapitán Valachů Daniel Klímek. Trestné střílení v 46. minutě však neproměnil.

Danieli, jak to, že se vám nepodařilo využít hned první přesilovku?
Přesilovky pět na tři se nám nedaří celou sezonu. Snažíme se na tom občas pracovat, ale moc nám to nejde. Měli jsme tam pár šancí, bohužel jsme jich nevyužili. Hlavně ale, ať jsme pak připravení na play-off.

Soupeři se podařilo využít dvojnásobnou přesilovku na konci třetiny. Znamená to, že jsou v něčem lepší?
Nemyslím si, byla to spíš naše individuální chyba. Sešli jsme se dva v rohu a třetí nám šel pomoct a zrovna, když udělal pohyb k nám, tak se to přehrálo před bránu, kde byl úplně sám jejich hráč. Byla to naše chyba, nepřehráli nás.

Nakopl vás ten vyrovnávací gól v třetí třetině?
Určitě nás nakopl, zase to bylo vyrovnané a pak jsem měl ještě nájezd. Kdybych ho dal, tak by to vypadalo úplně jinak, byli bychom ve vedení. Ale bohužel jsem ho nedal.

Měl jste ten nájezd nějak předem vymyšlený?
Měl jsem něco v hlavě, ale vyprchalo to, jakmile jsem přijel před gólmana. Když to teď vidím zpětně, tak bych šel do bekhendu, potáhl bych si ho a nešel bych zpátky to forhendu.

Co se předně nepovedlo?
Řekl jsem si, že gólman půjde se mnou do bekhendu. Nabruslil jsem na levou stranu, ale on za mnou nešel tak moc, jak jsem si představoval. Když jsem se vrátil, tak už tam nebylo místo.

Co se dělo, že jste ve třetí třetině začali ztrácet?
Myslím si, že jsme hráli docela dobře. Po našich chybách jsme je vždy dostali do hry, vždy se jim podařilo dát gól. Pak už jich bylo hodně, a to nás nejspíš položilo.

Myslíte si, že se můžete ještě dotáhnout na Přerov v tabulce?
Kdybychom všechno vyhráli, tak asi jo. Musíme stát nohama na zemi. Ještě tam máme Havířov, to bude hodně těžký zápas. Uvidíme, všechno je možné.

Jaký zápas očekáváte v neděli s Šumperkem?
Myslím si, že to bude trošku jiný zápas než dneska. Přerov má přece jenom o dost větší kvalitu než Šumperk. Bude to sice bojovný zápas, ale myslím si, že když dáme první rychlý gól, tak vyhrajeme.