Petr Sakrajda se svým mužstvem míří na Vsetín

Filip Bazala • 09.11.2010

Atraktivní utkání nás čeká ve středu 10.11. na zimním stadioně ve Vsetíně. Domácí VHK přivítá předposlední celek tabulky a to Uherské Hradiště, kterému se poslední zápasy vůbec nedaří. O zajímavost utkání by se měla postarat hned pětice hráčů UH, kteří poslední dvě sezóny oblékali dres valachů, naposledy se tímto směrem ubral i Marek Knebl. Přijďte podpořit Vsetín, který to bude velmi potřebovat, jelikož poslední tři zápasy se jim nepodařilo ani jednou bodovat. Jak to všechno dopadne můžete vidět již tradičně od 17:30 na zimním stadioně Na Lapači.

Vsetínští se opět velice trápí, nezvítězili už tři utkání v řadě a bylo jim přitom nasázeno 15 branek což je při pohledu na zvučná jména v obraně zelenožlutých docela dost. Nicméně je nyní čeká zápas s Uherským Hradištěm, které disponuje několika jmény, jenž každému fanouškovi vsetína musí něco říct. Do utkání by měli opět zasáhnout třinečtí mladíci Rufer, Bajtek a Řezáč, kteří nyní a dovolím si říct díkybohu mají reprezentační přestávku. S těmito kluky totiž valaši mnohem lépe zvládají svou útočnou hru a daří se jim, což posledně předvedli proti drakům, kteří velice šťastně a hodně také díky svému brankáři Štůralovi zvítězili nakonec 3:2. Ve středu je tady, ale nové utkání a Vsetín musí bodovat, protože situace je momentálně hrozivá, ikdyž předvedená hra vposledním utkání vypadala jakoby domácí hráli nanejhůř páté místo tabulky.

HC Uherské Hradiště, 14. místo, 12 bodů, skóre: 34:78

Středeční soupeř valachů je na tom ještě hůře než Vsetín. Poslední zápasy se jim navíc přestalo dařit střílet branky a tak se svěřenci kouče Petra Sakrajdy st. topí na předposledním místě tabulky. Uherské Hradiště čeká ve Vsetíně, ale velice motivační utkání a to díky několika hráčům, kteří v posledních sezónách oblékali právě zelenožlutý dres. A těch hráčů je opravdu mnoho, nejvíc zvučné jméno je asi syn trénera Sakrajdy st. a to Petr Sakrajda, dále pak fanoušky oblíbená Josef Mikeš, Jan Pšeja, Lukáš Matula a v neposlední řadě také Marek Knebl.

Na koho si valaši budou muset dát největší pozor je nejproduktivnější hráč UH a to extraligou zkušený Michal Piluša. Ovšem v posledním zápase to byl právě Petr Sakrajda kdo valachům nejvíce zatápěl v obraně. Další útočník, který bude hrát s obrovskou chutí je Josef Mikeš a nesmíme zapomenout na Marka Knebla. Nesmíme zapomenout zmínit i dobrého útočníka Michala Andrýska. V brance si drží post jedničky Josef Jedlička, kterému budou v obraně pomáhat Michal Sladký či Jan Pšeja nebo Lukáš Matula. Abych to shrnul, díky několika bývalým hráčům vsetína v dresech UH nás čeká určitě vyhecovaný zápas a hosté si na Lapač nepřijedou jen tak zabruslit, ale zvítězit za 3 body, které velmi potřebují.

Vzájemné zápasy v sezóně:

HC Uherské Hradiště - Valašský hokejový klub 4:5sn. (1:2, 2:0, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Sladký (Piluša), 29. Červenka (Schuster), 33. Piluša (Pšeja, Sakrajda), 49. Sakrajda (Vodák, Piluša) - 12. Bajtek, 15. Sýs, 57. Šafařík, 60. Ševčík, 65. Vaněk.

Trenér Juraj Jurík řekl po zápase: Moc pohledný hokej to nebyl, ale až do konce to bylo dramatické. K nám se po dlouhé době přiklonilo i štěstíčko. Na to, že jsme byli osm vteřin před koncem bez bodů, jsme za ty dva body rádi. Doufám, že to hráče povzbudí před dalším zápasem, a že z nich spadne jakási křeč, ve které někteří zatím hrají.

Poslední odehraná utkání v předchozím kole:

Zranění momentálně trápí Radovana Zelenku a Michala Rapanta, kteří s největší pravděpodobností do zápasu nezasáhnou. Dále visí otazník nad Michalem Šafaříkem, který sice v neděli proti Šumperku nastoupil, ale zápas nedohrál a tak jestli nakonec nastoupí se dozvíme až při zápase. Do brány se nejspíš postaví opět mladík Petr Hromada, který dostal šanci v posledních dvou utkání a trenéry rozhodně nezklamal. Jak to vše nakonec dvojice Štraub - Jurík poskládá uvidíte ve středu 10.11. tradičně od 17:30

Valašský hokejový klub 2:3 Salith Šumperk - (2:2, 0:1, 0:0)

Branky: 2. Vaněk (Ševčík), 9. Dubec (Rufer) - 2. Velecký (Haas), 4. Červenka (Tesařík J.), 39. Červenka.

HC Nový Jičín 4:3p HC Uherské Hradiště - (0:1, 1:0, 2:2 - 1:0)

Branky: 26. Gebauer (Macháček), 52. Toman M. (Gulda), 53. Macháček (TS), 64. Hruška - 19. Mikeš, 60. Sakrajda (Piluša, Sladký), 60. Andrýsek (Mikeš, Piluša)

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) - Šafařík (C), Farda, Tesařík R., Kapr, Spitzer (A), Zavrtálek, Žabčík, Tyralík, Tesařík D. (A), Dubec, Brynecký, Vaněk, Ševčík, Bajtek, Sýs, Rufer, Plachtovič, Vítek, Řezáč.

HC Uherské Hradiště: Jedlička - Stašek, Heča, Krystýnek, Pšeja, Pochylý, Matula, Knebl, Piluša, Sladký, Andrýsek, Sakrajda, Mikeš, Kundera, Schuster, Kotačka, Červenka, Nesrsta, Měšťánek, Šudoma, Karpíšek.

Několik zajímavostí okolo utkání:

Zápas s UH bude pro hráče velice motivační a dá se očekávat vyhecovaný zápas.

Uherské Hradiště má v kádru hned několik vsetínu známých hráčů jako: Sakrajda, Mikeš, Pšeja, Matula, Knebl.

Vsetín už třikrát v řadě nezvítězil a proti UH má díky dobré hře na domácím hřišti velkou šanci na 3 body.

Ve dresu valachů se opět představí trio třineckých mladíku Bajtek, Rufer a Řezáč.

Na nějakou dobu poslední domácí utkání hrané ve středu.

Na utkání můžete vsadit u společnosti bwin. Kurs na vítězství Vsetína je 1.35, na remízu pak 5.25 a na vítězství UH 5.00.