Orli na dohled, Vsetín vyráží na lov

Aleš Koňařík • 31.01.2003

V s e t í n - Extraligoví hokejisté vyjedou naposledy před Švédskými hokejovými hrami na led, Vsetín v rámci 45.kola hostuje ve Znojmě. Tým Znojemských Orlů se v poslední části soutěže trápí, šestkrát v řadě nevyhrál a místo dlení v poklidných vodách středu tabulky se musí potýkat s bouřícími peřejemi kolem postupové pozice do play-off. Sedmé Znojmo dělí od desátého Vsetína pouhé tři body. O důležitosti tohoto duelu tak není třeba vést spory.

Znojemských střelcům dochází v extraligovém finiši dech, pět vstřelených gólů ve stejném počtu posledních zápasů je toho jasným důkazem. Skomírající ofenzívu by mohl povzbudit útočník Marek Melenovský, který do jihomoravského celku přišel z Vítkovic výměnou za Pavla Kumstáta. Znojmu budou proti Vsetínu chybět dlouhodobě zraněný brankář Kameš a také útočník Ludvík.

Po nečekaném vítězství nad vedoucím týmem tabulky stojí před Vsetínem v letošním roce stále nepokořená meta – vítězství na ledě soupeře. Započítáme-li i kontumační prohru z Českých Budějovic, Vsetín má v novém roce bilanci čtyř porážek při skóre 4:19. Utnout tuto nelichotivou sérii se naposledy pokusí i Radek Gardoň, pro kterého je duel ve Znojmě posledním před návratem do mateřského kladenského klubu.

Vsetín prohrál v prvních dvou vzájemných zápasech (4:5, resp. 2:3), plně bodoval až na třetí pokus (2:0).

Předpokládaná sestava Znojma podle www.hcorli.cz:
Altrichter - Soudek, Havíř, Snopek, Toman, Křetinský, Benák - Pucher, Haman, Uram - Milan Procházka, Vorel, Plch - Melenovský, Barus, Plášek – Erat, Kumstát, Mareš.