Ondřej Hruška: Přiklonilo se k nám štěstí v zakončení

Dominik Tobola • 17.10.2012

Valaši si stále drží neporazitelnost na domácím kluzišti. V osmém kole si připsali svěřenci Viktora Hlobila vítězství proti Přerovu, 5:1. Velkou zásluhu na tom měl i Ondřej Hruška, který zařídil svými asistencemi čtyři z pěti branek. „Dneska se mi povedlo všechno, na co jsem sáhl. Jsem za to jen a jen rád, že to kluci proměnili,“ děkuje svým spoluhráčům vsetínský odchovanec, který rozšířil sbírku svých kanadských bodů v letošní sezóně na šest, (2+4).

Ondřej Hruška
» Odchovanec VHK Vsetín
» Narodil se 4. října 1985.
» Snaživý odchovanec Vsetína načal svou úspěšnou kariéru pod trenérem Břetislavem Kopřivou v juniorce HC Vsetín. Postupně se propracoval až do prvního mužstva, kde odehrál jednu sezónu. Poté se odebral zkoušet štěstí do Čech. Nejzvučnější angažmá následovalo ihned po přestupu v Valašska. Ondra si tři roky odbyl v Liberci, které proložil výpomocí na farmě Bílých Tygrů, Benátkách nad Jizerou. Svou štaci v profesionálních soutěžích zakončil dvouletým kontraktem s Hradcem Králové. Následoval návrat na Valašsko, kde již působí druhou sezónu.
» Statistiky: 4 zápasy - (2+4), +/- +4
» Pracuje jako Obchodní zástupce, studuje Univerzitu v Hradci Králové - obor Management cestovního ruchu.
» Ondra patří mezi ty hráče, který si všechno musel poctivě odmakat. A jak sám s oblibou říká a radí mladým hráčům: "Všichni musejí opravdu tvrdě makat a doufat, že dostanou šanci a potom zase pracovat, aby ji využili."
» Profil Ondřeje Hrušky na eurohockey.com
Ondro, vítězství 5:1 s Přerovem vypovídá velmi jasně, je tomu skutečně tak?
Zápas byl z naší strany jako v minulých utkáních, ale nyní se nám podařilo proměnit šance a v tom spočívá gró našeho vítězství. Potom se nám hrálo daleko lépe, celou dobu jsme vedli a nakonec dotáhli do zdárného konce.

Skóre však otevřel Přerov. Naštěstí jste stačili první třetinu vyhrát. Obrat jsi řídil ty s Markem Dubcem, popiš brankové situace...
Bylo to víceméně o štěstí. Kdybych měl popsat jednotlivé stiuace. V podstatě jsme potrestali hned první chybu hostů, kdy jsem to nahrál Márovi (Dubec) a ten dával do prázdné. Druhá branka padla po nahozeném puku zpoza branky, který se odrazil znova v náš prospěch. Myslím si, že se k nám přiklonilo i trochu štěstí a ono je to potom jednodušší dostat se k těm třem bodům.

Vaše branky, jak si již zmínil, padly z velkého tlaku do branky. Ubírá se tímto směrem koncepce útoku?
My chceme hrát jednoduchý hokej. Já jsem v lajně od toho, abych rozdával puky, což se dnes povedlo. Marek Dubec s Davidem Vítkem jsou velmi silní, důrazní a rychlí hráči. My asi ani jinak nemůžeme hrát, než to, co produkujeme doteď. Tedy snažit se uvolnit, pálit to po brance a jít za tím. Oproti první lajně, která si to spíše dává a hraje více technický hokej. Dneska to vyšlo nám, ve Frýdku bude rozhodovat třeba právě první útok.

Ty sám si čtyřikrát asistoval. Jedná se o tvůj nejúspěnější zápas za VHK, co se týče bodového ohodnocení. Tvůj dojem?
Dneska se mi povedlo všechno, na co jsem sáhl. Jsem za to jen a jen rád, že to kluci proměnili a zároveň tak potvrdili, že mám vedle sebe skvělé spoluhráče.

Působil jsi na ledě jako zkušený matador. Myslíš si, že jsi již hokejově vyspěl?
Všichni hráči se v každém zápase posouvají o určitý kus dále, akorát u mě už to trošku jiné. Já to hraju víceméně pro radost, kdežto u mladých kluků v dorostu, juniorce a podobně je to ještě hodně o té tvrdé práci, aby na sobě makali. Já už spíše se hokejem bavím, ale samozřejmě se každým utkáním zlepšuju, ať se to týká zkušeností, nebo hokejového umu.

Ve druhé třetině se zápas vyhrotil. Byla tam spousta tvrdých faulů, potyček. Ondřej Hruška se však zdál být spíše mírotvorcem...?
Já tam nejsem od toho, abych se rval. Naopak jsem tam spíše od toho, abych ukldnil tu situaci, protože tam mám dvě horkokrevné křídla, Davida s Markem. Ani nebyl důvod se rvát, protože jsme vedli 5:1. I když už pak na konci utkání jsem mohl trošku zakročit. Byly tam nevybíravé zákroky, zejména na Vítka. Ale naštěstí se nic nestalo a doufejme, že se v sobotu všichni dáme dohromady a vyhrajeme.

Zmínil si sobotní utkání ve Frýdku-Místku. Jak se na něj budete připravovat?
Asi jako na každé jiné. Budu se zase opakovat. Jednak musíme myslet na to, že utkání začíná od první minuty. No a poté jsou to zase proměněné šance. Ať už je to extraliga, NHL, nebo krajský přebor, kdekoli, když neproměníte šance, nemůžete zvítězit. Zvláště v zápasech venku je důležité vstřelit první branku a udržet vedení. Bude to vyrovnaný zápas a doufejme, že se šťastným koncem pro nás.

A ještě poslední dotaz. Co říkáš na výkony Lukáše Plška v bráně?
Takže Lukáš Plch si vůbec nezaslouží být tady jedničkou, protože máme skvělou obranu a jediný důvod, proč dobře chytá, jsme my. Dobře bráníme, kluci skáčou do střel. Má to daleko jednodušší. A teď je na něm, jestli dá něco do kabiny, protože to vypadá, že se tady na něj ptali ze Zlína, co jsem slyšel. Takže uvidíme, jak se k tomu postaví. (Odpovězeno s velkou nadsázkou)